reklama

Stredoveké dni v Hlohovci prinesú Vikingskú ságu, lukostrelcov a kopec atrakcií

Druhý ročník Stredovekých dní v Hlohovci otvorí svoje brány už tento víkend 4. a 5. júla 2015. Okrem atrakcií známych z minulého roka sľubujú organizátori aj viacero noviniek.

Najbližší víkend nebude len o zručnosti udatných šermiarov či presnej muške lukostrelcov, ale aj o zábave. Úplnou novinkou v programe je veľkolepá a humorom nabitá stredoveká show.

Do Zámockého parku prídu sokoliari, počas akcie sa môžu návštevníci s ich dravcami odfotiť. Deti ale ja dospelí si budí môcť vyskúšať zajazdiť na koňovi. A aby toho nebolo málo, počas sobotňajšieho dňa sa o zábavu postarajú aj stredovekí hudobníci, ktorí svojimi vstupmi prinesú medzi návštevníkov ten pravý stredoveký život.

stred-vik-2
Hlavnou atrakciou bude premiéra Vikingskej ságy

„Skupina Hector ponúkne divákom svoje najnovšie scénky. Načreli ešte hlbšie do histórie a v rámci svojho predstavenia vám ukážu originálnu Vikingskú ságu, akú nemáte šancu vidieť nikde v okolí. Toto vystúpenie bude mať premiéru nielen v Hlohovci, ale aj na Slovensku. Ďalšími účinkujúcimi bude skupina historickej lukostreľby – Vinedi. Zameriavajú sa na obdobie prvej polovice 14. storočia, ku ktorému prispôsobujú aj svoje dobové kostýmy a historický tábor,“ priblížil organizátor Stredovekých dní Peter Kolišťanik z agentúry All Marketing.

Jednou zo sprievodných akcií je aj pohľad do „Kuchyne starého Fraštáku“, ktorá ponúkne jedlá podľa originálnych receptov z hlohoveckého regiónu. Sprievodné podujatie bude k dispozícii len 4. júla a od 10:00 do 15:00 hod.

„V rámci Stredovekých dní sme aj v tomto roku pripravili Zámocký poznávací okruh, ktorý bude ukončený zástavkou pri Empírovom divadle. Opäť nebude chýbať obľúbené člnkovanie na Zámockom rybníku,“ pripomína Kolišťanik.

Na svoje si istotne prídu i milovníci dobrého jedla rôznych vôní a chutí. Prekvapenie čaká aj na milovníkov limonád rôznych chutí.

stred-vik-1

FOTO (2x): All Marketing, Agentúra Hector

„Počasie na víkend má byť vynikajúce, preto pevne Veríme, že si 2. ročník Stredovekých dní nenecháte ujsť. Vstup na podujatie je zdarma. Už teraz sa na vás tešíme a garantujeme vám víkend plný zážitkov,“ pozývajú organizátori.

Tí, ktorí sa akcie nebudú môcť zúčastniť osobne, si budú môcť pozrieť stredoveké dni aspoň čiastočne prostredníctvom livestreamu, ktorý bude k dispozícii na webovej stránke www.stredovekedni.sk počas obidvoch dní.

Presný časový harmonogram akcie nájdete na stránke www.stredovekedni.sk alebo na Facebooku – Stredoveké dni v Hlohovci.

VIDEOPOZVÁNKA:

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 2. júla 2015 0:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Stredoveké dni v Hlohovci prinesú Vikingskú ságu, lukostrelcov a kopec atrakcií”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.