reklama

Stredoveké dni oslavujú 5. ročník. Program je opäť nabitý vystúpeniami rytierov, sokoliarov a zábavou pre veľkých aj malých

Naživo okúsiť atmosféru a oslavu stredoveku môžu návštevníci v Hlohovci už jubilejný piatykrát. V termíne 23. – 24. júna 2018 sa uskutoční ďalší ročník historického festivalu, ktorý patrí medzi najväčšie na Slovensku.

Dobové kostýmy, sokoliari, súboje žoldnierov či rytiersky turnaj na koňoch vás istotne nenechá chladnými. Nebude chýbať dobová kuchyňa a bohatý sprievodný program. V kalendári nadšencov histórie, malých i veľkých, by toto podujatie nemalo chýbať.

Do najväčšieho platanového parku v strednej Európe zavíta už po piatykrát historický festival Stredoveké dni.

„Tento rok stredoveké dni ponúknu tie najobľúbenejšie, najnapínavejšie, ale aj najvtipnejšie vystúpenia z predošlých rokov,“ hovorí organizátor festivalu Peter Kolišťanik.

Úplnou novinkou bude remeselnícka historická dedinka plná všakovakých remesiel a mlstné jazýčky istotne uspokoja jedlá z pravej dobovej kuchyne.

V rámci historických vystúpení sa návštevníci môžu už tradične tešiť na kvalitný program šermiarov, udatných rytierov, sokoliarov ale i bábkové divadlo pre deti „Dvor zázrakov“ a ich novými príbehmi.

Do Hlohovca opäť zavítajú rytieri na koňoch. Rytieri z dvoch kráľovstiev budú superiť na kolbisku, aby medzi sebou vyriešili odveký spor.

Miesto bolo určené na neutrálnu pôdu pod múry Hlohoveckého hradu. Jedno miesto, dve kráľovstvá, štyria rytieri.

V tjostoch a buhurtoch rozhodnú, komu královstvo pripadne. Po rytierskom turnaji sa návštevníci možu tešiť na stredovekú módnu show a program vyvrcholí skvelou ohňovou show.

„Nezabudli sme ani na najmenších. Tradícia Dumasových príbehov ožije v podobe historickej rozprávky, na ktorú sa môžu tešiť ako deti, tak ich rodičia v Chill out zóne so slameným sedením. Devízou prírodného prostredia je tiež možnosť zajazdiť si na koňoch, ktorým bude na tomto ročníku venovaný väčší priestor a bude v cene vstupenky,“ poznamenal Kolišťanik.

Viac informácii nájdete na www.stredovekedni.sk a na https://www.facebook.com/stredovekedni.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2018 7:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.