reklama

V centre Trnavy začali obľúbené Vianočné trhy

V stredu 1. decembra otvorili na Trojičnom námestí tradičné Vianočné trhy. Vo viac ako siedmych desiatkach predajných stánkov si Trnavčania a návštevníci mesta môžu až do 22. decembra kúpiť výrobky ľudových umelcov, remeselníkov, vianočný, alebo aj klasický komerčný tovar. Predaj na trhoch je povolený do 21. hodiny, stánky musia byť k dispozícii návštevníkom každý deň najmenej od 10. do 18. hodiny.

Jedenásť stánkov je určených na predaj občerstvenia, v dvoch si budú môcť návštevníci trhov kúpiť obľúbené trdelníky, v jednom čerstvé pražené oriešky. Pri pošte bude aj tento rok od 15. decembra predaj živých rýb a vianočných stromčekov.

Tohtoročné vianočné trhy spestria aj dve nové chutné atrakcie: „Oslovili sme niektorých trnavských podnikateľov z oblasti gastronómie a 11. aj 22. decembra budeme mať pred radnicou domácu zabíjačku – ukážky výroby tradičných zabíjačkových špecialít spojené s predajom, 18. decembra si zas budú môcť návštevníci trhov pochutnať na býkovi pečenom v špeciálnom grile,“ povedala Marcela Šimíková z referátu obchodu a služieb mestského úradu v tlačovej správe mesta Trnava.

Vianočné trhy priťahujú do centra mesta tisíce ľudí, už dnes dopoludnia, krátko po ich otvorení, sa v okolí súsošia Najsvätejšej trojice pohybovali desiatky záujemcov o dobrý nákup.

„Trhy mám rada, sem-tam aj niečo nakúpim. Každý rok sa tu stretávame so známymi pri varenom vínku. Dúfam, že pribudne aspoň trochu snehu, ten dodá trhom vždy tú správnu atmosféru,“ povedala nám pani Alena. Možno ani netušila, ako skoro sa želanie jej aj mnohých ďalších splní.
Krátko popoludní sa na Trnavu vysypala biela perina, ktorá ešte viac umocnila atmosféru blížiacich sa Vianoc.

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2010 14:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V centre Trnavy začali obľúbené Vianočné trhy”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.