reklama

Vianočné trhy sa prehupli do druhej polovice, spokojnosť s hojnou návštevnosťou

Vianočné trhy v centre Trnavy sa prehupli do svojej druhej polovice.

Príjemnú atmosféru na Trojičnom námestí vyhľadáva denne niekoľko tisíc ľudí.

Môžem skonštatovať, že v porovnaní s minulými rokmi návštevnosť tohtoročných Vianočných trhov výrazne stúpla. Rekordný bol najmä úvodný týždeň, ale účasť Trnavčanov aj návštevníkov mesta z blízkeho aj vzdialeného okolia je kontinuálne vysoká,“ hodnotí prvú časť 25-dňového podujatia organizátor Ivan Novotný.

Pozitívne hodnotí aj záujem ľudí o večerné koncerty na hlavom pódiu.

A nielen o ne. „Koncertujeme každý večer sedem dní v týždni, v pracovných dňom nám podvečer spievajú deti z materských a základných škôl. Už sme ich stihli ‚vybaviť‘ približne štyristo, čo je skvelé. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a tešíme sa na ďalšie stovky detí a ich rodičov,“ dopĺňa.

harich-tt
Aj koncert Martina Haricha zaplnil Trojičné námestie

Trnavské Vianočné trhy si získali ľudí svojou atmosférou, návštevníci pozitívne prijali aj menšie zmeny v rozložení predajných stánkov, čím sa získalo dostatok priestoru pre pohyb ľudí aj sledovanie kultúrneho programu.

Kredit trhov podčiarkuje aj čoraz väčší záujem predajcov z celého Slovenska. „Máme tu 85 predajcov, mnoho z nich je nových a prišli na základe dobrých referencií,“ konštatuje Novotný.

S priebehom podujatie je spokojná aj radnica. „Urobili sme dobre, keď sme umožnili organizovať Vianočné trhy súkromnej firme. Ľuďom sa trhy páčia – a to je hlavné,“ uviedol primátor Butko.

Jeho kolega z radnice viceprimátor Bystrík Stanko si myslí, že v budúcnosti by sa trhy mohli rozšíriť viac do priestoru pešej zóny.

Pokojne si viem predstaviť, že sa Vianočné trhy rozšíria od radnice po ASO,“ poznamenal.

V tomto roku mesto investovalo do nového umelého stromu a vysvieteného adventného venca na Hlavnej ulici. Podľa Stanka radnica plánuje aj postupnú obmenu súčasnej vianočnej výzdoby za modernejšiu.

Vianočné trhy pokračujú v centre Trnavy do 23. decembra. Súčasťou kultúrneho programu je aj viacero tradičných podujatí ako Charitatívny predaj vareného vína, podávanie Radničného čaju či prevzatie Betlehemského svetla.

V sobotu 14. decembra je na programe aj predaj zabíjačkových špecialít, o týždeň neskôr sa bude podávať pečený býk.

Program nájdete na stránke www.vianocnatrnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2013 10:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vianočné trhy sa prehupli do druhej polovice, spokojnosť s hojnou návštevnosťou”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.