reklama

Vianočné trhy sa prehupli do druhej polovice, spokojnosť s hojnou návštevnosťou

Vianočné trhy v centre Trnavy sa prehupli do svojej druhej polovice.

Príjemnú atmosféru na Trojičnom námestí vyhľadáva denne niekoľko tisíc ľudí.

Môžem skonštatovať, že v porovnaní s minulými rokmi návštevnosť tohtoročných Vianočných trhov výrazne stúpla. Rekordný bol najmä úvodný týždeň, ale účasť Trnavčanov aj návštevníkov mesta z blízkeho aj vzdialeného okolia je kontinuálne vysoká,” hodnotí prvú časť 25-dňového podujatia organizátor Ivan Novotný.

Pozitívne hodnotí aj záujem ľudí o večerné koncerty na hlavom pódiu.

A nielen o ne. “Koncertujeme každý večer sedem dní v týždni, v pracovných dňom nám podvečer spievajú deti z materských a základných škôl. Už sme ich stihli ‘vybaviť’ približne štyristo, čo je skvelé. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a tešíme sa na ďalšie stovky detí a ich rodičov,” dopĺňa.

harich-tt
Aj koncert Martina Haricha zaplnil Trojičné námestie

Trnavské Vianočné trhy si získali ľudí svojou atmosférou, návštevníci pozitívne prijali aj menšie zmeny v rozložení predajných stánkov, čím sa získalo dostatok priestoru pre pohyb ľudí aj sledovanie kultúrneho programu.

Kredit trhov podčiarkuje aj čoraz väčší záujem predajcov z celého Slovenska. “Máme tu 85 predajcov, mnoho z nich je nových a prišli na základe dobrých referencií,” konštatuje Novotný.

S priebehom podujatie je spokojná aj radnica. “Urobili sme dobre, keď sme umožnili organizovať Vianočné trhy súkromnej firme. Ľuďom sa trhy páčia – a to je hlavné,” uviedol primátor Butko.

Jeho kolega z radnice viceprimátor Bystrík Stanko si myslí, že v budúcnosti by sa trhy mohli rozšíriť viac do priestoru pešej zóny.

Pokojne si viem predstaviť, že sa Vianočné trhy rozšíria od radnice po ASO,” poznamenal.

V tomto roku mesto investovalo do nového umelého stromu a vysvieteného adventného venca na Hlavnej ulici. Podľa Stanka radnica plánuje aj postupnú obmenu súčasnej vianočnej výzdoby za modernejšiu.

Vianočné trhy pokračujú v centre Trnavy do 23. decembra. Súčasťou kultúrneho programu je aj viacero tradičných podujatí ako Charitatívny predaj vareného vína, podávanie Radničného čaju či prevzatie Betlehemského svetla.

V sobotu 14. decembra je na programe aj predaj zabíjačkových špecialít, o týždeň neskôr sa bude podávať pečený býk.

Program nájdete na stránke www.vianocnatrnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2013 10:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Vianočné trhy sa prehupli do druhej polovice, spokojnosť s hojnou návštevnosťou”

 1. 1
  Sirocco says:

  Myslim ze “nekriticke” kritizovanie je narodny sport v nasej krajine i meste no v tomto pripade sa da hodne pochvalit. Trhy zacinaju mat svoju vlastnu fazonu a to je dobre. Asi to ludia aj citia a vidia, preto tam radi chodia. Vzdy je co urobit zasa o kusok lepsie, no v tomto je organizator dostatocne rozumny. Ja ako obcan a navstevnik davam velke plus a chvalim.
  A aj napady s rozsirovanim, ak to nebude vietnamsky tovar efemernej zivotnosti.

 2. 2
  Red_ says:

  ja osobne by som tie vianocne trhy privital aj po vianociach az do 6.1. aj ked uz potom nepojde po stedrom dni o kupovanie nejakych darcekov, ale tak drobnosti nejake a tak preco nie?, punc, jedlo a celkovo ta atmosfera je velmi pekna, tak preco nie?
  mozno by som pochopil keby neboli koncerty a tak, pretoze vystupovat uprostred zimy nie je moc prijemne ani pre hudobnikov a ani pre nastroje (napr struny na gitarach)
  ale tak aj keby bol len nejaky half-playback (len zivy spev ako karaoke) tak by to bolo celkom fajn

 3. 3
  Adrián S. says:

  Veľmi pozitívne vnímam a oceňujem racionálny návrh pána Viceprimátora Bystra Stanka o rozšírení vianočných trhov aj smerom do priestoru na pešiu zónu, hodnotím to maximálne pozitívne. Chcelo by to postupne časom “oživiť” celú pešiu zónu, aby sa stala atraktívnou pre obyvateľov mesta a to nie len za účelom nákupov, ale aj prechádziek a kultúrneho vyžitia. Viem si predstaviť do budúcnosti organizovať podobne ako na námestí, aj na priestorovo atraktívnej ploche vynovenej pešej zóny podobné akcie pre potešenie trnavčanov, tak ako nám to je známe zo zahraničia. Nemusia to byť honosné drahé akcie, skôr veci ktoré ľudí zaujmú, akcie typy “Trnavský rínek”, “Vianočné trhy” ale aj vystúpenia umelcov streetart atď. Možností je veľa. Poďme do tohotrnavčania!
  Nech nie sme ako v iných mestách v okolí, kde zabudli na svoje vlastné korene a čas trávia non-stop v nákupných centrách na periférii.
  My v Trnave máme byť na čo hrdý a nie sú to našťastie nákupáče.

 4. 4
  micro says:

  …ach tie nákupné centrá…zasa nám zo dve veľké pribudnú :(

 5. 5
  danTT says:

  Ak je kritika na mieste treba kritizovať a aj samozrejme pochváliť…trhy sú ozaj fajn, majú atmosféru a je pozitívne že postupne sa vyvíjajú k lepšiemu (napr. upustenie od veľkých stanov, kryty na koše……) Len tak ďalej!!! Dnes sa samozrejme opäť zastavím.

 6. 6
  Kristina says:

  Naozaj je to fajn oproti prvému roku, organizátor upustil od stanov
  Aj kone upratal inam. Tie biele pagody sa hodia k vianociam.
  A

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.