reklama

Nové Vianočné trhy v Trnave prinesú rekordný počet predajcov a množstvo zmien

Už o necelé dva týždne, v piatok 25. novembra, sa na Trojičnom námestí slávnostne otvoria brány Vianočných trhov 2011. Tradičné podujatie bude v historickom centre sprevádzať viacero noviniek.

Trojičné námestie zaplní rekordných 95 predajcov. Chýbať nebudú ľudovoumeleckí remeselníci, výrobcovia klasických regionálnych dobrôt ako sú medovina, perníky, trdelníky či cukrovinky, naprázdno neobídu ani návštevníci trhov túžiaci po kúpe spotrebného tovaru či tradičných vianočných ozdôb.

Nové Vianočné trhy privítajú Trnavčanov aj „cezpoľných“ odlišným usporiadaním predajných stánkov. Najvýraznejšia zmena sa dotkne občerstvovacej zóny a pódia. Po prvý raz bude občerstvovaciu zónu s ôsmimi z celkového počtu desiatich stánkov zakrývať prestrešenie. Hlavná zóna bude situovaná v priestore medzi domom kultúry a kaviarňou Pastis takmer cez celú šírku námestia. O zastrešenie sa postarajú dva veľkoplošné stany. Nápoje v zóne nalejú návštevníkom do keramických šálok s logom Vianočných trhov.
Šálky budú zálohované sumou 1 euro. Návštevníci si zároveň za túto sumu budú môcť šálky ponechať ako suvenír.

Oficiálne logo Vianočných trhov 2011

Organizátori tiež zabezpečili o poznanie väčšie pódium, než aké bývalo v minulosti. Zážitok z kultúrneho programu, ktorý bude pozostávať z približne 36 hudobných koncertov a 40 vystúpení detí z materských a základných škôl, umocní aj veľkoplošná obrazovka.
Dramaturgia kultúrneho programu bude navrhnutá tak, aby si predsviatočnú atmosféru v cetre Trnavy mali možnosť vychutnať všetky generácie návštevníkov.

„Chceme na námestie prilákať mladých ľudí, strednú, aj staršiu generáciu. Ponúkneme folklór, dychovku, zborový spev, ale aj rockové a popové koncerty či mixovanú hudbu produkovanú DJ-mi. Kultúrny program bude na námestí každý večer od 25. novembra až do 31. decembra,“ ozrejmi Ivan Novotný z agentúry MediaFlash, ktoré je v spolupráci s internetovým portálom trnava-live.sk a mestom Trnava hlavným organizátorom nových Vianočných trhov.

Príjemnou novinkou bude aj inštalovanie verejných toaliet v priestore pre budovou hlavnej pošty. Na námestí vznikne aj menšie podružné pódium. Organizátori tu plánujú usporiadať tri zabíjačky spojené s predajom domácich zabíjačkových dobrôt či súťaž vo varení kapustnice.

Vianočné trhy potrvajú 36 dní a ukončí ich až Silvestrovská oslava vítania nového roku. Pozitívnym prínosom bude pokračovanie trhov aj v medzisviatočnom období. V dňoch od 26. do 31. decembra zostane otvorená občerstvovacia zóna, každý večer sa tiež uskutoční jeden koncert.

Trhovisko pod mestskou vežou bude otvorené denne od 10. do 22. hodiny.

Ďalšie informácie a podrobnosti prinesieme už v druhej polovici tohto týždňa.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2011 1:48. Článok je zaradený do rubriky: ● VIANOČNÉ TRHY 2011, Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nové Vianočné trhy v Trnave prinesú rekordný počet predajcov a množstvo zmien”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.