reklama

Radnica plánuje kúpiť nové drevené stánky na vianočné trhy za štvrť milióna eur

Trnavská radnica pripravuje nákup 50 drevených stánkov na Vianočné trhy v predpokladanej hodnote štvrť milióna eur. V roku 2017 bude organizovať trhy mesto vo vlastnej réžii.

Po zrušení zmluvy so súkromnou spoločnosťou bude pripravovať trnavská radnica Vianočné trhy vo vlastnej réžii. Keďže väčšina mobiliáru ako sú stánky, vianočná výzdoba, osvetlenie, technické zabezpečenie a podobne patrila organizátorom, mesto musí chýbajúci mobiliár a techniku doplniť z vlastných zdrojov.

Na najbližšie rokovanie mestského zastupiteľstva chce vedenie mesta predložiť návrh aktualizácie rozpočtu na rok 2017. V návrhu je zaradený aj nákup 50 drevených stánkov s príslušenstvom v odhadovanej hodnote 250 000 eur.

Ilustračné foto: vianocnatrnava.sk

Stánky majú slúžiť za účelom organizácie Vianočných trhov, prípadne iných podujatí.

Z textovej časti návrhu aktualizácie vyplýva, že radnica plánuje obsatarať „nedemontovateľné drevené stánky s elektrickým napájaním vrátane príslušenstva – tabuľky na stánky, plot medzi stánkami, prístrešok, odpadové koše“.

Stánky chce mesto kupovať na tri splátky. Prvú vo výške asi 92 500 eur zaplatí v tomto roku, ďalšie dve splátky v odhadovanej výške 79-tisíc eur v rokoch 2018 a 2019.

Na zaplatenie prvej splátky za drevené stánky navrhuje radnica použiť finančné prostriedky zo zisku z jarmoku v 2016 vo výške 92-tisíc eur, ktoré uvoľnilo mestské zastupiteľstvo na organizáciu Vianočných trhov 2017.

Vedenie radnice zároveň plánuje postaviť v mestskom areáli na Priemyselnej ulici skladovaciu halu s rozlohou 400 metrov štvorcových, ktorá má slúžiť na skladovanie nedemontovateľných drevených stánkov a drobného mestského mobiliáru.

Predpokladané náklady na výstavbu haly sú 60 000 eur.

Návrh aktualizácie počíta aj so sumou 13 000 eur na skladovací posuvný systém. „Vzhľadom k hmotnosti pôvodných drevených stánkov je potrebné zabezpečiť posuvný skladovací systém za účelom ich efektívneho a šetrného uskladnenia,“ uvádza sa v materiáli, o ktorom má hlasovať zastupiteľstvo.

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2017 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica plánuje kúpiť nové drevené stánky na vianočné trhy za štvrť milióna eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.