reklama

Radnica hľadá dodávateľov vianočných drevených stánkov a vianočnej výzdoby

Trnavská radnica hľadá prostredníctvom opakovanej verejnej súťaže dodávateľa predajných drevených stánkov s príslušenstvom na vianočné trhy, v ďalšej súťaži chce vybrať dodávateľa vianočného exteriérového osvetlenia a výzdoby mesta. Predpokladané náklady majú dosiahnuť do 290 000 eur s DPH.

Prostredníctvom opakovanej verejnej súťaž chce mesto Trnava nájsť dodávateľa a zhotoviteľa celkom 50 predajných stánkov z dreva. Z nich má byť 38 “jednodomčekov”, 10 “dvojdomčekov” a dva stánky majú slúžiť ako občerstvovacie s motívom suda.

Predmetom súťaže za predpokladanú cenu 231 000 eur s DPH je zároveň aj dodávka prístreškov, drevených stolíkov, latkových plotov či označovacích tabuliek na stánky a ozdobných girlánd. Stánky majú byť vysoké 2,5 a široké podľa typu od dvoch do šiestich metrov, budú mať sedlovú strechu a girlandovú dekoráciu s osvetlením.

Predajné stánky budú vyrobené ako nedemontovateľné. Dodávateľ ich zmontuje v mieste výroby a už zhotovené stánky umiestni v centre Trnavy.

Trnavská radnica bude po zrušení zmluvy so súkromnou spoločnosťou pripravovať trhy vo vlastnej réžii.

Keďže väčšina mobiliáru používaného v minulých rokoch počas vianočných trhov ako sú stánky, vianočná výzdoba, osvetlenie, technické zabezpečenie a podobne patrila súkromnému organizátorovi, mesto musí chýbajúci mobiliár a techniku doplniť z vlastných zdrojov.

Ilustračné foto: vianocnatrnava.sk

V druhej verejnej súťaži hľadá radnica dodávateľa vianočného exteriérového osvetlenia a výzdoby mesta za predpokladanú cenu 60 000 eur s DPH.

Mesto chce vysúťažiť osvetlenie a výzdobu mestskej veže v podobe svetelných vločiek, polovičných vločiek, svetelných lemov strechy veže a zábradlia.

Predmetom súťaže je aj dodávka výzdoby vianočného stromu na Trojičnom námestí, kde plánuje radnica zavesiť 100 kusov vianočných gúľ zo skla aj 15 veľkých vločiek. Výzdobu stromu majú doplniť LED gule s kobercom s priemerom 50 cm.

Divadelnú ulicu majú vyzdobiť svetelné previsy, na Hlavnej ulici pribudne 3,5 metra vysoká svetelná brána pred radnicou a svetelný nápis v tvare poloblúka „Trnavské vianočné trhy“ vysoký 50 cm.

Ešte v apríli tohto roka vedenie mesta oznámilo plán výstavby skladovacej haly v mestskom areáli na Priemyselnej ulici s rozlohou 400 metrov štvorcových, ktorá má slúžiť na skladovanie nových nedemontovateľných drevených stánkov a drobného mestského mobiliáru.

Odhadované náklady na výstavbu haly sú viac ako 70 000 eur, vrátane skladovacieho posuvného systému pre efektívnejšie a šetrnejšie uskladnenie stánkov.

Ulož ako PDF
Napísal 9. augusta 2017 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

26 komentárov pre “Radnica hľadá dodávateľov vianočných drevených stánkov a vianočnej výzdoby”

 1. 1
 2. 2
  xXx says:

  Takze tento rok Vianocne trhy nebudu …

 3. 3
  Micro says:

  Požičajú si stánky od I.N. :)

 4. 4
  julo says:

  Neviem či som to dobre pochopil ale úhrada týchto prác bude v troch splátkach 2017,.2018,2019, no na toto len deb… môže skočiť, to je ako keby poslancovi za vykonanú prácu za r. 2017 dali 2018,2019. Keď sa mýlim opravte , ale v podmienkach súťaže to takto stojí, a preto je už táto súťaž opakovaná p. úradníci je to naozaj takto, napr. p. Fuzák by mohol zareagovať, a vyviesť ma z omylu

 5. 5
  sisa says:

  Ozaj aj já som pozerala, 30 %2017, 35 % 2018 a 30 2019, no sranda

 6. 6
  Ison says:

  Niekto bude mať pekné Vianoce počas troch rokov.

 7. 7
 8. 8
  • 8.1
   axdx says:

   Je vyvolávacia cena 3 000 € za stánok s predajom občerstvenía na priamu konzumáciu na VT na 23 dní málo alebo veľa ?

   Rýchle hrubé laické posúdenie podľa podmienok cenníka na TTJ 2017.t.j. 1200 € za 1 predajné miesto občerstvenia 3x2m na 4 dni trvania jarmoku http://www.trnava.sk/sk/clanok/tradicny-trnavsky-jarmok-2017?versionNumber=2&previewMode=true .

   Jarmok: 4 atraktívne dni,veľa ľudí, cca 40 stánkov, 1200/4=300 € na deň.

   Vianočné trhy: 23 dní, od 1.12. do 23.12.2017 včítane,
   3 000/23 = cca 130 €/deň, orientačný údaj.

   Posúdenie VT podľa atraktívnosti dní (aj voči TTJ) :
   – Posledných 8 dni VT pred vianocami 8 x min 250 = 2 000 €
   – SO a NE 9.a 10.12.2017 2 x min 200 = 400 €
   – Zvyšných menej atraktívnch 13 dní 600 €/13 = cca 43 €/1 deň

   Počas VT bude iba 15 občerstvovacích stánkov, čo je voči TTJ (cca 40) menej ako polovica.

   Uvedenú vyvolávaciu cenu 3 000 € na 23 dní považujem za skôr značne nízku (aj keby bolo polovicu dní nepriaznivé počasie) a som zvedavý, akú cenu vygeneruje súťaž.

   Doplňkové jednorazové platby 500 € (prenájom dreveného stánku), 50 € (el. prípojka) a vratná záloha 200 € na čistenie priestoru sú v zmysle vyššie uvedeného nepodstatné.

   • 8.1.1
    niektomiukradolnick says:

    Počty sú to pekné, avšak dovolil by som si upozorniť na skupinu ľudí, ktorí si tam už nepôjdu. Z princípu sa mi hnusí, keď niekoho nechajú rozbehnúť akciu a keď je úspešná, tak o ňu príde lebo Mesto vie všetko “najlepšie”.

  • 8.2
   Stankar says:

   Okolo 2500-2800 eur sa platilo za obcerstvovacie stanky na vianocnych trhoch za prenajom minule roky.

   • 8.2.1
    axdx says:

    Počul som, že tento rok má byť menej občerstvovacích stánkov ako minulý rok (neviem koľko ich bolo minulý rok), ak je to tak, malo by to ich cenu zdvihnúť.

 9. 9
 10. 10
 11. 11
  Ubohe says:

  Bez urazky.
  To budu tento rok vianocne trhy take ubohe ?
  Podla mapky teda nic moc.

 12. 12
  Ahoj says:

  a co to hulakanie a zápach punc cigánska je nejaké terno

  • 12.1
   yx says:

   cigánska má svoju typickú vôňu
   aj punč má typickú vôňu
   keď je niekde niekoľko sto ľudí, tak tomu odpovedá primeraný hluk. Ani na námestí sv. Petra nie je ticho keď je zaplnené a to je Vatikán

   keď nechceš vianočné trhy, tak choď do lesa – tam nič cítiť nebudeš, len zimný lesný odór

   a vôbec – neotravuj tu so svojimi nezmyselnými výpotkami

   • 12.1.1
    Ahoj says:

    Pokial viem , každý ma právo na názor , do lesa ma neposielaj .Pôjdem ked ja budem chcieť , zato Ty si kúp lexikón slušného správania , pokial si to nedostal doma možno Ti knika pomôže

   • 12.1.2
    odpoved yx says:

    Na Vatikánskom námestí sú ludia v modlibách , určite tam pomaly mesiac pred Vianocami neburácaju kapely

 13. 13
  Tomáško says:

  Vianocne trhy tento rok nebudu, radnica usetri a neutrzi hanbu. Hlavne sa naplni teoria o nekomercnych Vianocnych trhoch….

 14. 14
  Juraj says:

  3 000 minimum +500+50 myslím, že je to dosť, úradníci nedáte ani “bohový”
  zarobiť obyčajným ľuďom, choré, budete mať aspoň na platy pribúdajúcich úradníkov a na ich vymoženosti

 15. 15
  Mikuláš says:

  A keby vôbec neboli trhy to ani nebudú Vianoce ani Mikuláš nebude chodiť ?
  No a a čo tak pôjdete do Tesca ako vždy.

  • 15.1
   Stary says:

   A hlavne sa budete môcť bicyklovať s primátorom po pešej zóne a po námestí. Neobsadil by som tam ani stromček, však budú vyzdobené nákupné centrá.

 16. 16
  Palo says:

  S nápadom dražby prišiel na zastupiteľstve Rasťo Mráz, ak si dobre spomínam. Všetci mu tento jeho návrh odsúhlasili. Prečo ho dal, nevedno.
  Žeby vidina mega zisku ??????

 17. 17
  Lukas says:

  Tu s Mrázom súhlasím.Takto to funguje v Bratislave,Žiline alebo v iných mestách.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.