reklama

Radnica hľadá firmu na údržbu lavičiek a mestského mobiláru. Zmluvu chcú podpísať na dva roky

Trnavská radnica hľadá prostredníctvom verejnej súťaže firmu, ktorá sa bude dva roky starať o lavičky, stojany na bicykle a mestský mobilár na území Trnavy a Modranky.

Zákazka zahŕňa 976 lavičiek, 190 stojanov na bicykle, ako aj mobilár ako sú napríklad stĺpiky s ozdobnými reťazami, informačné nosiče a tabule, stĺpy na vlajky, prístrešky, mreže, zábradlia, predajné stánky a pulty, rôzne zariadenia ako je napríklad chladiaci systém pešej zóny a prvky osadené v rámci adaptácie mesta na dopady zmeny klímy či ďalšie súčasti verejných priestranstiev, ktoré plnia funkciu občianskej vybavenosti a možno ich definovať ako mobiliár.

“Predmetom zákazky je zabezpečenie údržby a opráv lavičiek a mobiliáru v meste tak, aby všetky prvky boli počas celého roka funkčné, bezpečné, esteticky pôsobiace a spôsobilé pre daný účel. Súčasťou je aj presun, premiestňovanie, montáže a demontáže lavičiek a prvkov mobiliáru podľa potrieb a pokynov mesta Trnava,” približuje samospráva.

Ilustračné foto

Prípadný nový dodávateľ údržbárskych prác, ktorý vzíde z verejnej súťaže, bude riešiť opravy, prípadne výmeny všetkých poškodených častí jednotlivých prvkov mobiliáru, zabezpečovať bude čistotu lavičiek a mobiláru, ako aj ich novú povrchovú úpravu maľovaním a natieraním.

Dodávateľská firma bude pre mesto realizovať aj odstraňovanie starých náterov a hrdze z kovových konštrukcií, odstraňovanie graffiti, nálepok a reklám, montáž a demontáž, čistenie predajných stánkov či dovoz, rozloženie, čistenie a odvoz stolov a lavíc pri kultúrnych a spoločenských akciách organizovaných mestom.

Cenové ponuky môžu firmy predkladať na mestský úrad do 28. júla 2017.

Odhadovaná hodnota zákazky je 45-tisíc eur s DPH.

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2017 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Radnica hľadá firmu na údržbu lavičiek a mestského mobiláru. Zmluvu chcú podpísať na dva roky”

 1. 1
  Tomáš says:

  Už by stálo za úvahu, či by sprava kulturnych a športových zariadení to nemala spravovať ak je to majetok mesta, aby bola jasná zodpovednosť. Inak najlacnejsie vybraný subjekt bude v prvom rade pozerať na vlastný zisk, ako na záujem verejnosti. Čím viac sa robia akože verejne súťaže tym menej vlastne občan vie kto je za čo zodpovedný. Majetok mesta a občanov ma spravovať mesto. Inak to dopadne ako so stromami kde nik nevie kto ich konkrétne ošetruje alebo polieva. Miesto tvrdi, že firmy, tie tvrdia, že majú zle zmluvy, a strom zomiera.

  • 1.1
   fero says:

   Súhlas. Pri odhadovanej cene 45.000€ to je na 2 roky 1875€ mesačne. Čo by malo byť dosť na plat 1 človeka mesačne /alebo 2 na pol roku/ + materiál… a pri tom počte mobiliaru by sa vedeli využiť aj na iné práce. Pred nedávnom tu bola informácia aj o súťaži na údržbu detských ihrísk. Čo je taktiež práca ktorú by si vedelo mesto robiť vo vlastnej réžii.
   V piešťanoch sa o mestský majetok stará mestská firma sluzby mesta piestany – cesty, zelen, mobiliar, cintoriny, …http://www.sluzbymesta.sk/o-organizacii/

 2. 2
  zaclona says:

  Ďalší tunelíček? A čo detské ihriská? Mám dojem, že cieľom súčasného vedenia mesta je aktivizovať dobrovoľníkov…

 3. 3
  Sport says:

  Zaclonka sak nam to popis ako sa robia tie tunelicky? Nove vedenie mesta tak tuneluje ze ludia kukaju jak puci co sa dokazalo za tak kratku porobit :D ide vas roztrhat od jedu co ?

 4. 4
  julo says:

  Ked to budemesto robitvo vlastnej rezii tak to bude stat raz tolko jeden clovek to nemoze zvladnut ked chce robit aj zo ziskom pre seba, treba auto, mzdy aj. 45 000 na dva roky, to je nezvladnutelna suma ked ma byt vsetko poopravovanea udrziavane to som zvedavy kto bude mat zaujem, len mzda 700 eur mesacne je naklad na dva roky aj o odvodmi minimalne 24 000 eur a kde su ostatne naklady no neviem ako by sa to dalo vmestit to polozky 45 000 eur,poradte!!!!!!

  • 4.1
   Tomáš says:

   A práve preto to ma spravovať ten komu to patri. Mal by niesť správca zodpovednosť osobnú aj s kontaktnym číslom. Mesto môže vytvárať zamestnanost aj dohliadať cez občanov na kvalitu. Sukromnik to za tu cenu tak raz natrie a vymeni zo tri lavičky alebo skôr odstrani. Ak by sme vedeli kto nesie v danej častí zodpovednosť môžeme volať aj pripomienkovat hneď naobilne verejné čísla. V meste ma ist o dlhodobejšie ciele ako len najlacnejsie ceny bez zodpovednosti.

 5. 5
  fero says:

  Presne tak julo aspoň niekto tu vie počítať.
  Ako dodávateľa navrhujem – Tomáš, fero, záclona.

 6. 6
  julo says:

  V poslednom case mi pripada ze mesto niektore VO vypisuje bezhlavo ale chce zodpovednost potom uvalit na firmy ktore to vysutazili s takouto cenou,ktore nie je priamo umerna aby prace boli vykonane stopercentne ako sa patri a k spokojnosti obcanov,lebo ani jeden z vyssie postavenych uradnikov nemal firmu,a nevie co vsetko stoji, nech si to robi vo vlastnej rezii ako bolo prezentovane pred volbami,teraz uz je ale pravda ina, p. uradnici,

 7. 7
  sisa says:

  Presne tak,na odkaze bude je zodpovedna firma xxxx, nerobi dobre

 8. 8
  Drsňák says:

  Tak toto je ponuka, na ktorú skočí len zúfalec. Po dvoch rokoch skončí s dlhmi a exekúciou.
  Za 45000 by som to povinne naordinoval autorovi ponuky. Bez milosti by vykonával všetky uvedené činnosti. Aj keby si na to musel vziať pôžičku.

 9. 9
  sisa says:

  Plne suhlasima kto da palec dole je ekonom a manazer za vsetky drobne, chcela by som vidiet ako to vyratali tu konecnu ciastku, kalkulaciu a ostatne ekon.ukazovatele,kto dava palec hore nech nam to ukaze a ked to bude sediet uznamze som sa mylila

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.