reklama

Trnava plánuje nákup dvoch stoviek nových lavičiek a desiatok cyklostojanov

Na území Trnavy majú postupne pribudnúť dve stovky nových lavičiek a desiatky stojanov na bicykle. Vyplýva to z výzvy na predkladanie ponúk, ktorú zverejnilo mesto v prvej polovici júna 2020.

Trnavská samospráva plánuje zakúpiť približne 150 kusov parkových lavičiek s operadlom, 50 kusov lavičiek bez operadla, ako aj 160 stojanov na bicykle.

Prípadní uchádzači o dodanie zákazky môžu predkladať svoje cenové ponuky v rámci verejnej súťaže do 1. júla 2020.

Predpokladaná hodnota je 152-tisíc eur s DPH.


Ilustračné zobrazenie dvoch typov lavičiek

ZDROJ: Mesto Trnava

Nové prvky mestského mobiliáru majú v uliciach pribúdať postupne počas 48-mesačnej doby platnosti rámcovej dohody s prípadným víťazným dodávateľom.

Lavičky a stojany na bicykle bude samospráva umiestňovať podľa požiadaviek občanov alebo napríklad výborov mestských častí.

Parkové lavičky s dĺžkou 180-190 cm majú mať kovovú konštrukciu vo farbe antracit, spojenú drevenými lamelami.

Mesto od dodávateľa požaduje, aby boli kovové časti z ocele, ošetrené ochrannou vrstvou zinku a práškovým vypaľovaným lakom alebo zo zliatiny hliníka, ošetrené rovnako práškovým lakom.

Na drevené časti musí byť použité masívne drevo, napríklad z tropického alebo agátového dreva. Drevené časti budú ošetrené vhodným prírodným olejom.

Pri oboch typoch lavičiek, s operadlom aj bez, mesto požaduje inštaláciu stredových podrúčok, ktoré rozdelia lavičky v pomere 1:2:1, čím sa zabráni možnosti ležania.

Stojany na bicykle majú byť vyrobené z lakovanej ošetrenej ocele v tvare „opačného“ písmena U.

Navrhovaná šírka stojana je 60-65 cm, výška približne 100 cm.

Zmluva s prípadným víťazným uchádzačom, ktorý predloží najvhodnejšiu cenovú ponuku, bude podpísaná na obdobie 48 mesiacov alebo do vyčerpania hodnoty zmluvy.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2020 7:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.