reklama

Radnica hľadá firmu na údržbu a opravy 128 detských a športových ihrísk na území mesta

Údržbu a opravy detských a športových ihrísk v Trnave na základe požiadaviek mesta má vykonať v roku 2017 spoločnosť, ktorú chce radnica nájsť prostredníctvom verejnej súťaže.

Predmetom zákazky za odhadovanú čiastku 60 000 eur s DPH je údržbou a opravami zabezpečiť funkčnosť a bezpečnosť ihrísk.

Na území mesta sa v súčasnosti nachádza 128 ihrísk, z toho je 89 detských a 39 športových ihrísk.

V decembri 2016 mesto spracovalo pasportizáciu detských a športových ihrísk, ktorý obsahuje mapové a databázové údaje o prvkoch, ktoré jednotlivé ihriská obsahujú.

Ilustračné foto

Údržba sa realizuje na základe bežnej kontroly stavu ihrísk, ktorá sa zameriava na celkový stav zariadení ihrísk – najmä na nedostatky, ktoré by mohli byť spôsobené vandalizmom a na čistotu plôch.

V rámci údržby sa zabezpečuje napríklad čistota plôch, úprava a čistenie informačných tabúľ, nátery a povrchové úpravy súčastí ihrísk, mazanie pohyblivých častí a drobné opravy.

V rámci údržby sa v mesiacoch marec – apríl realizuje výmena piesku v pieskoviskách. Počas roka prebieha aj pravidelné celosezónne čistenie piesku, preplachovanie a prehrabávanie pieskovísk.

Opravy ihrísk a ich zariadení sa uskutočnňujú na základe zistení bežnej a prevádzkovej kontroly. Tá sa zameriava hlavne na funkčnosť a opotrebenie súčastí ihrísk. Opravy sa vzťahujú na všetky súčasti ihrísk. V prípade, ak oprava prvku alebo zariadenia nie je možná, prípadne je ekonomicky nevýhodná, je možná výmena prvku, časti alebo celého zariadenia.

Záujemcovia o účastť na verejnej súťaži musia svoje ponuky doručiť mestu do 15. júna 2017.

Kritériom je cena za poskytnutie služieb.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2017 13:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

38 komentárov pre “Radnica hľadá firmu na údržbu a opravy 128 detských a športových ihrísk na území mesta”

 1. 1
  jano says:

  60 tisíc na rok, lebo do konca roka,no neviem , ale nikto sa trhať nebude,škoda ,že nedali ešte nižsiu cenu, za toto ani náhodou

 2. 2
  zaclona says:

  Pán primátor by sa mohol odfotiť aj pri takom neudržiavanom ihrisku a následne to zverejniť na FB, nech vidno aj tento výsledok jeho 2,5 ročnej práce. Ako ilustračný mal byť použitý záber z Promenády, aby všetci videli ten úspech…

  • 2.1
   Juraj Fuzák says:

   To ze je znicene ihrisko je vysledok Brockovej prace? To ihrisko v promenade je autorske dielo a jedna sa s autorom o opravach. Dalsia vec je ze anonym nahlasuje detske ihriska a inspekcia ich zatvara presne tak ako sa to naposledy stalo na Hlinach. Do minuleho roku neexistoval ani len zoznam detskych ihrisk a sportovisk na zaklade, ktoreho by sa mohla sutazit udrzba. Takze tolko k “uspechu”…

 3. 3
  zaclona says:

  Už ste vo funkcii vyše dvoch rokov a popri cirkusoch s kosením a čistenim Trnávky vám táto téma nejako unikla…

  • 3.1
   Juraj Fuzák says:

   Tebe zrejme uniklo to co som ti tu napisal. Neexistoval ani len zoznam v exceli kde by si si pozrel kde je ake ihrisko, ake su tam prvky, kedy bolo spravene, v akom je stave a pod. Tolko k cirkusu…

   • 3.1.1
    zaclona says:

    Toto ti moze zozrat tvoj fanklub. A co tie vyschnute stromy, co ste vysadili a drngate si z tych uzasnych cisel?

    • 3.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Drngate si z cisiel? Neklesaj na duchu brate, bacha na slniecko je to dost zradne…

     • 3.1.1.1.1
      zaclona says:

      Nenazývaj ma brate, lebo ma to v tvojom prípade uráža. A čo iné ako drnganie je vybavená cena Európske mesto stromov??? Choď sa pozrieť na desiatky suchých novovysadených stromov, o ktoré nie je postarané kvôli vášmu diletantstvu.

  • 3.2
   Sport says:

   O tie ihriska roky rokuce nikdo nestaral! Teraz to mali vyriesit za 2a pol roka??? Ty si totalny diletant zaclona…ani by som sa nedivil ze ti co nato roky kaslali reraz volaju kontroly len aby nekemu uskodili…

 4. 4
  Sport says:

  A este skoda ze nevyfotili vsetky ihriska po TT ked nastupili to je jedna katastrofa! By ma zaujimalo keby sa tam detom neco stalo ktora firma by sa zodpovedala.

  • 4.1
   Ihrisko says:

   Prestaň tu onanovať s tými svojimi rečami. Dokola to isté.

  • 4.2
   zaclona says:

   Sa preber, ty nešťastník. Ľudí na úrade je o 40 viac, než predtým, čo tam robia??? Už dávno mali monitorovať terén.

   • 4.2.1
    Juraj Fuzák says:

    Teren je zmonitorovany a teraz je z toho vystup pre sutaz. Ale to ty urcite dobre vies ci nem?

    • 4.2.1.1
     Ihrisko II says:

     Pan Fuzak ihriska máte teraz zmapované súčasný stav pre údržbu. Čo je dobrý prvý krok.
     Viete povedať koľko z nich je v dobrom stave a koľko z nich si vyžaduje celkovú rekonštrukciu vzhľadom na zastaralé herné prvky, alebo povrchy u sportovych ihrísk? V akom štandarde ich plánujete obnoviť , koľko to bude všetko stáť a aký máte orientačný časový harmonogram?

     • 4.2.1.1.1
      Juraj Fuzák says:

      Podla toho co viem tak “euro” normam nevyhovuje nic co bolo postavene pred rokom 2009. Je to divne ale je to tak. Koncepcia je nastavena tak aby sa budovali spadove ihriska v jednotlivych mestskych castiach. Cize radsej mat jedno kvalitne velke ihrisko ako kopec malych nezmyselnych prvkov na sidliskach kde je viac krat drahsia udrzba ako tie prvky samotne. Ceny su podobne ako na Slavii, kde si zhruba viete predstavit co sa da postavit za 200 000. Presny harmonogram nepoznam, ale predpokladam ze sa pojde podla lokalit kde uz prebehli aj diskusie s obyvatelmi, teda po Zatvore a Vodarni by mala nasledovat “Agatka”, Hospodarska a na jesen je planovane aj stretnutie na Hlinach. Coskoro by sa malo zacat stavat na Limbovej a v Modranke.

      • 4.2.1.1.1.1
       Ihrisko II says:

       Vďaka za odpoveď. Keď píšete ” koncepcia” mate na mysli ucelený koncepcny strategicky materiál, ktorý sa dá pozrieť, alebo je zverejnený na stránke mesta?
       Z vašej odpovedi vyplýva ze sa bude počet ihrísk redukovať. Mate k dispozícii zoznam, pripadne za značené ihriska v mape, z ktorého je zrejmé ktoré ihriska budú zachované, ktoré už sú hotové a ktoré sa budú opravovať? Na aké dochádzkové vzdialenosti, resp. Pre akú veľkosť spadoveho územia je zámer ihriska zachovať?. Aký je zámer s asfaltovými ihriskami na sídliskách?
       S tými normami by to nemalo byt až tak kategoricke, že všetko čo je postavené pred rokom 2009 nevyhovuje. Časť prvkov ako trebárs hojdačky, šmykľavka sa viac menej nemení…treba si porovnať tie staršie prvky s normami, čo vyhovuje, čo sa dá jednoducho zosúladiť ( často chýbajú odpadové plochy) a čo je treba odstrániť….

       • 4.2.1.1.1.1.1
        Juraj Fuzák says:

        Tieto ihriska, teda sportoviska, plosne aj bodove prvky su zaznacene na mape a su dostupne na http://webgis.trnava.sk/

        To ktore ihriska sa budu redukovat a ktore nie, o tom vedomost zatial nemam. Asfaltove plochy vsak postupom casu urcite prejdu rekonstrukciou, najma podla poziadaviek obyvatelov z okolitych sidlisk. Teraz sa to prave deje na Zatvore a na jesen sa spusta Vodaren (v pripade uspesnej sutaze). Na niektorych miestach ako napriklad na Hlinach sa obyvatelia viac stazuju na asfaltove ihrisko ako ho vyuzivaju :)

   • 4.2.2
    Terazky says:

    Už raz sa tu spominalo že mzdové naklady sa navíšili o milionik z dôvodu 40 nových zamestnancov.Za 1 060 000 už by sa dalo niečo urobiť !!!!

  • 4.3
   Ihrisko II says:

   To sport: keby sa na ihrisku niečo stalo tak je za to zodpovedný prevádzkovateľ ihriska= mesto. Preto je treba mať ihriska ktoré spĺňajú normy, čo však neznamená že tam nikdy nemôže dôjsť k úrazu.

 5. 5
  Sport says:

  Ja som velmi stastny ked vidim vase ubolene dusicky :) este sa vyrozpravaj trulko co ta trapi?

  • 5.1
   Ihrisko says:

   “Sport”, Tvoj prejav (myšlienkovo aj gramaticky) je veľmi blízky jednému neúnavnému diskutérovi ktorý všade bol a všetko vie. Proste troll.

 6. 6
  Sport says:

  Utrem ti slzicky? :D

 7. 7
  Lukas says:

  Ja to poviem tak,kto môže za to,že 20 rokov sa nik nestaral o detské ihriská?Butk,Bošnák a Stanko???Za tých 20 rokov koľko vybudovali detských ihrísk?Na Prengu,na Družbe a mini ihrisko na Linke.Úbohé……
  Za Bročku ihrisko na Slávii,tento rok sa má budovať na Linke a tuším aj v Modranke.Revitalizácia dvorov na Zátvore s detskými ihriskami.Za dva a pol roka.A ešte neni koniec volebného obdobia…………..
  Kam mizli peniaze?????

  • 7.1
   Sport says:

   Este sa vybudovalo multifukncne ihrisko na bottovej, potom pojde vodarensky vnutroblok a skolske ihrisko na atomovej. Takisto sa zacne tento rok slavia a tu idu nekeho nazyvat dilentantom :D Ked niesu argumenty tak prejdeme na inu temu total saso :D

  • 7.2
   Ihrisko II says:

   To že sa toho za posledných 20 rokov čo sa týka ihrísk veľa neurobilo je jasné. No nemá zmysel neustále argumentovať minulosťou .
   Aj teraz chýba mestu jasná koncepcia do kedy, ako, za koľko, v akom štandarde a v akom poradí sa ihriska dostanú na adekvatnu úroveň.
   Podľa článku je v meste celkom 89 detských ihrísk, 39 sportovych ihrísk, k tomu by bolo dobré pridať aj areály ZŠ a MŠ, športové areály. Z toho je nanovo urobených zopár ihrísk, časť je v pláne….odhad dokopy cca 15-20 dobrých ihrisk. Zostáva takmer 70. Asfaltové ihriska po sídliskách je väčšina zrelá na obnovu…. A ako písal brocka na svojom fcb. Cez 90%ihrísk nesplňuje platné normy a SOI je môže kedykoľvek nechať zavrieť. Takisto na niektorých školách je stav spevnených plôch a ihrísk v stave kedy by sa nemali používať vzhľadom na bezpečnosť , taktiež môže byť kedykoľvek byt zakázané ich využívanie, pretože nespĺňajú požiadavky na bezpečné využívanie.
   V tomto štádiu nemá zmysel ztracať energiu dohadováním sa kto zpôsobil tento stav , ale hľadať riešenie.
   Passport ihrísk , ktoré nechalo mesto spraviť je fajn, no je to iba prvý krok, ktorý popisuje aktuálny stav a je to podklad pre údržbu, nie je to podklad pre systémovú koncepčnu obnovu.

   • 7.2.1
    rbwtt says:

    Výstavba spomínaných detských ihrísk a areálov v TT začala zhruba v 70-ich rokoch. T.j. za zhruba 20 rokov do prevratu sa vybudovalo cca 128 objektov. Plus areály ZŠ, MŠ a športové areály. Dajme tomu že zhruba 150 detských ihrísk, športovísk na území mesta Trnava. Po 1989 doteraz zhruba 15-20 ihrísk ( čerpám z príspevku nado mnou ). Kde sa stala chyba ?

 8. 8
  Lukas says:

  Sám si priznal,že tu niekto 20 rokov spal.A je otázka,kam doteraz išli peniaze…nesúhlasím,že nie je koncepcia,lebo postupne sa idú revitalizovať všetky dvory na sídliskách.A každý rozumný človek vie,že to nie možné spraviť za štyri roky.Lebo treba robiť aj iné ako cesty a pod….Krásny víkend priatelia!

 9. 9
  Terén says:

  Zase niekto na Družbe kope kanály. Prečo neuvádzajú terén do pôvodného stavu?
  Normálna divočina za nimi.

  • 9.1
   rozkopaný trávnik says:

   Keď po nich nikto pracoviská nepreberá, tak kašlú na uvádzanie do pôvodného stavu …
   Nič nové pod trnavským slnkom.

   • 9.1.1
    Palo says:

    Inak toto je pravda. Rozkopanie trávnikov sa povoľuje pre bársjakého internetového mágia z Telekomu.
    Ale aby to niekto po nich skontroloval???
    To nik nerobí.

 10. 10
  hluk says:

  a zase uz druhý vikend v Trnave bol ohnostroj , kde su sluby i

 11. 11
  Palo says:

  A ešte k tým rozkopaným trávnikom, ktoré nik nekontroluje, pribudajú akési rozvodné skrine z Telekomu veľké ako chladnička.,,,
  To je zabratie mestského majetku, či platia za to mestu nejaké peniaze???

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.