reklama

Výdavky na správu a údržbu verejného osvetlenia a uličného mobliáru dosiahnu 1,1 milióna eur. S novými investíciami sa zatiaľ nepočíta

Na fungovanie verejného osvetlenia vynaloží mesto Trnava v roku 2019 viac ako 930-tisíc eur. Rozpočtová položka uličný mobiliár bude stáť mestskú pokladnicu niečo cez 200-tisíc eur.

Mesto Trnava predpokladá, že na rozpočtový program verejné osvetlenie vynaloží v tomto roku 936-tisíc eur. Všetky prostriedky sú plánované ako bežné výdavky.

Na kapitálové výdavky, teda na nové investície do verejného osvetlenia na území mesta, nie je v prvom schválenom návrhu rozpočtu vyčlenená zatiaľ žiadna suma.

Ilustračné foto

V rámci bežných výdavkov predstavuje najväčšiu položku elektrická energia. Plánované výdavky za elektrickú energiu spotrebovanú verejným osvetlením, ilumináciou pamiatok a cestnou svetelnou signalizáciou majú v roku 2019 dosiahnuť 583 000 eur.

Na údržbu verejného osvetlenia vyhradila trnavská radnica v rozpočte 350 000 eur. V rámci údržby sú odstraňované rôzne poruchy na mestskej sieti verejného osvetlenia. Ide najmä o opravy nefunkčných svietidiel, opravy a výmeny krytov svietidiel, výbojok, žiariviek, výmeny káblov a odstraňovanie porúch na kábloch, na vzdušnom vedení či preventívne prehliadky.

Tritisíc eur je vyčlenených na výmeny skorodovaných a havarovaných stožiarov a preventívne ošetrujúce nátery stožiarov podľa aktuálnej potreby.

Na území mesta Trnava sa nachádza takmer 7000 svetelných bodov, ktoré prevádzkuje mesto.

Ilustračné foto

Rozpočtová kapitola uličný mobiliár predpokladá v tomto roku bežné výdavky v hodnote 208 000 eur, s kapitálovými výdavkami sa rovnako ako pri verejnom osvetlení zatiaľ v roku 2019 nepočíta.

Správa a údržba existujúcich fontán v rámci mesta Trnava má stáť v tomto roku 60-tisíc eur, čo je asi o 50 percent viac ako v minulých rokoch.

„Keďže väčšina z nich funguje v Trnave už niekoľko rokov, je potrebné investovať do ich údržby väčšie finančné prostriedky ako v predchádzajúcom období. Navýšenie rozpočtu zahŕňa aj zvýšené náklady na elektrickú energiu, ktorej cena vzišla z verejného obstarávania,“ uvádza sa v textovej časti rozpočtu.

Na správu a údržbu 133 detských ihrísk a 36 pieskovísk na území mesta je vyčlenených 50-tisíc eur.

Suma zahŕňa okrem údržby aj pravidelné kontroly v zmysle zákona, výmenu poškodených hracích prvkov, respektíve doplnenie jednotlivých hracích prvkov v rámci existujúcich ihrísk. Starostlivosť o pieskoviská znamená každé dva týždne čistenie, prekopávanie a polievanie pitnou vodou.

Na správu a údržbu mestského mobiliáru a lavičiek pôjde 40-tisíc eur. Táto položka v sebe zahŕňa tiež správu a údržbu autobusových prístreškov, city lightov a cyklostojanov.

Suma takmer 45-tisíc eur bude použitá na prevádzkovanie verejných sociálnych zariadení na území mesta, ktoré má v kompetencii Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2019 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výdavky na správu a údržbu verejného osvetlenia a uličného mobliáru dosiahnu 1,1 milióna eur. S novými investíciami sa zatiaľ nepočíta”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.