reklama

Na správu a údržbu zelene v Trnave je vyčlenených v roku 2018 milión eur

Na správu a údržbu zelene plánuje vynaložiť trnavská v roku 2018 radnica podobnú čiastku ako po minulé roky – približne jeden milión eur.

Rozpočet bežných výdavkov na trnavskú zeleň počíta v tomto roku so sumou 1 milión 18-tisíc eur.

Najviac prostriedkov poputuje na základnú údržbu zelene – 700-tisíc eur.

Do tejto rozpočtovej kapitoly spadajú výdavky za kosenie trávnatých plôch prostredníctvom dodávateľskej firmy (5-krát ročne), kosenie trávnatých plôch prostredníctvom mestských kosačiek – Mestská časť Trnava – Stred (asi 7-krát ročne, centrálna mestská zóna 15 až 25-krát), jarné vyhrabanie trávnikov, jesenné hrabanie lístia, odburinenie krov, solitér, ruží, rezy živých plotov, rezy drevín, zálievky rastlín, čistenie plôch zelene, odvoz a uloženie odpadu na skládke.

Ilustračné foto

Na údržba nových investícií v oblasti zelene vyčlenilo mesto 25-tisíc eur, položka deratizácia zelene a odchyt holubov má stáť asi 15-tisíc.

S čiastkou 60-tisíc eur počíta radnica na sanácie, asanácie a riešenie havarijných stavov drevín.

Suma predstavuje výdavky spojené s chemickým ošetrením pagaštanov, s riešením fyziologicky odumretých, zlomených a vyvrátených drevín a s odstraňovaním inváznych druhov drevín.

Položka počíta aj s výrubom drevín, o ktorých výrub žiadali obyvatelia a bolo na ne vydané súhlasné rozhodnutie. Stromy budú rúbané v závislosti od naliehavosti dôvodu na výrub a prednostne budú odstraňované dreviny ohrozujúce zdravie a majetok občanov a dreviny so zlým zdravotným stavom.

Na zálievku stromov vysadených v rokoch 2013-2017 a na odborné ošetrenie vytypovaných stromov na území mesta použije mesto v roku 2018 približne 35-tisíc eur, údržba zelene na okružných križovatkých vyjde na asi 15 000 eur.

Finančný príspevok pre Správu kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava vo výške 163 000 eur v roku 2018 je určený na kosenie a údržbu zelene, ktorú vykonáva táto príspevková organizácia mesta.


Aj v tomto roku sa plánuje s inštaláciou záhona na Trojičnom námestí

Na výsadbu stromov je vyčlenená pre rok 2018 suma 50-tisíc eur. Prostriedky majú byť použité na nákup a výsadbu 400 nových stromov.

Ďalších 80-tisíc eur je v tomto roku určených na výsadbu ostatnej zelene (krovy, solitéry,letničky, dvojročky, trvalky, cibuľoviny, osivo…) a kvetinových záhonov.

Mesto v tomto roku plánuje aj redizajn kruhových križovatiek Trstínska – Cukrová a Bučianska – Veterná, spolu za 18-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 11. januára 2018 12:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na správu a údržbu zelene v Trnave je vyčlenených v roku 2018 milión eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.