reklama

Na správu a údržbu zelene v Trnave je vyčlenených v roku 2018 milión eur

Na správu a údržbu zelene plánuje vynaložiť trnavská v roku 2018 radnica podobnú čiastku ako po minulé roky – približne jeden milión eur.

Rozpočet bežných výdavkov na trnavskú zeleň počíta v tomto roku so sumou 1 milión 18-tisíc eur.

Najviac prostriedkov poputuje na základnú údržbu zelene – 700-tisíc eur.

Do tejto rozpočtovej kapitoly spadajú výdavky za kosenie trávnatých plôch prostredníctvom dodávateľskej firmy (5-krát ročne), kosenie trávnatých plôch prostredníctvom mestských kosačiek – Mestská časť Trnava – Stred (asi 7-krát ročne, centrálna mestská zóna 15 až 25-krát), jarné vyhrabanie trávnikov, jesenné hrabanie lístia, odburinenie krov, solitér, ruží, rezy živých plotov, rezy drevín, zálievky rastlín, čistenie plôch zelene, odvoz a uloženie odpadu na skládke.

Ilustračné foto

Na údržba nových investícií v oblasti zelene vyčlenilo mesto 25-tisíc eur, položka deratizácia zelene a odchyt holubov má stáť asi 15-tisíc.

S čiastkou 60-tisíc eur počíta radnica na sanácie, asanácie a riešenie havarijných stavov drevín.

Suma predstavuje výdavky spojené s chemickým ošetrením pagaštanov, s riešením fyziologicky odumretých, zlomených a vyvrátených drevín a s odstraňovaním inváznych druhov drevín.

Položka počíta aj s výrubom drevín, o ktorých výrub žiadali obyvatelia a bolo na ne vydané súhlasné rozhodnutie. Stromy budú rúbané v závislosti od naliehavosti dôvodu na výrub a prednostne budú odstraňované dreviny ohrozujúce zdravie a majetok občanov a dreviny so zlým zdravotným stavom.

Na zálievku stromov vysadených v rokoch 2013-2017 a na odborné ošetrenie vytypovaných stromov na území mesta použije mesto v roku 2018 približne 35-tisíc eur, údržba zelene na okružných križovatkých vyjde na asi 15 000 eur.

Finančný príspevok pre Správu kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava vo výške 163 000 eur v roku 2018 je určený na kosenie a údržbu zelene, ktorú vykonáva táto príspevková organizácia mesta.


Aj v tomto roku sa plánuje s inštaláciou záhona na Trojičnom námestí

Na výsadbu stromov je vyčlenená pre rok 2018 suma 50-tisíc eur. Prostriedky majú byť použité na nákup a výsadbu 400 nových stromov.

Ďalších 80-tisíc eur je v tomto roku určených na výsadbu ostatnej zelene (krovy, solitéry,letničky, dvojročky, trvalky, cibuľoviny, osivo…) a kvetinových záhonov.

Mesto v tomto roku plánuje aj redizajn kruhových križovatiek Trstínska – Cukrová a Bučianska – Veterná, spolu za 18-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 11. januára 2018 12:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

201 komentárov pre “Na správu a údržbu zelene v Trnave je vyčlenených v roku 2018 milión eur”

 1. 1
  micro says:

  …kosenie trávnatých plôch prostredníctvom dodávateľskej firmy (5-krát ročne) – Na hlinách určite v roku 2017 nebolo

  • 1.1
   obcan says:

   Napises realitu a hned mas minusky.:-)
   Vratim sa k clanku.Dobre by bolo nahradit novymi stromami tie ktore sa neujali,resp. boli poskodene idiotmi.Dost dlhe obdobie sa s tym nic nerobi.Nemoze byt problem si to vsetko obehnut a vyhodnotit.Na jesen to uz mohlo byt vysadene.

   • 1.1.1
    Realita says:

    Tu je to už tak.
    Za realitu, ktorá “niekomu” nevyhovuje sa tu dávajú mínusky len taký rachot.
    Je to tu o selfíčkach, samokorunovácii, ódach, svätožiarach a okydávaní kritikov.
    Takáto atmosféra je tu od istého času. Kľudne by sme mohli zadefinovať rok nula, kedy začalo v Trnava všetko vznikať.

    • 1.1.1.1
     Kalendár says:

     Povedzme si to na rovinu:
     Rok nula podľa predošlého kalendára začal v roku posledných komunálnych volieb.
     Vtedy nastal “veľký tresk” a začala vznikať Trnava. Odvtedy sa neskutočne rozpína do svetlých zajtrajškov. Proste pupok vesmíru, presne tak, ako to v podbrušku cítia hrdinovia veľkého tresku.
     Znovu začína platiť to staré porekadlo (upravené na súčasnosť):
     mesto, kde včera znamená až zajtra.

    • 1.1.1.2
     ABB says:

     Tu platí jedná vec: ČÍM VIAC MÍNUSIEK, TÝM VAČŠIA PRAVDA.

 2. 2
  Trava says:

  Kosit by sa malo podla potreby takze 5 kosieb by malo byt max za cely rok

  • 2.1
   Parva Roma says:

   Takže pokosíme 3 x a necháme prerastenú burinu. Veď cez zimu aj tak zhnije…

   • 2.1.1
    Hok says:

    Lepsie je dat mega firme dopredu a kosit 2 krat za rok :)

    • 2.1.1.1
     pluhar says:

     kedy sa v trnave kosilo 2x za rok?

    • 2.1.1.2
     pluhar says:

     Brockov fankub pomylenych hlav pracuje na plne obratky. Panovi nadomnou som polozil obycajnu otazku na jeho vymysel, nech mi napise kedy sa v Trnave kosilo 2x za rok. Za poslednych 15 rokov to nebolo. Zato zratat peniaze za Brockove kosenie nedokaze ani pan Boh, poschovane naklady kde-kade… O✓ebavaci prveho stupna s panom “provizia” Pekarcikom v cele. Majstri su tri roky v meste a o✓ebavaju ze kdhci im za 20 rokov nesahaju ani po paty.

     • 2.1.1.2.1
      Hok says:

      Rok 2013 ked este v polke maja nebolo dost ploch pokosenych a v lete ani nehovorim, niektore plochy pokosili len 2 krat v tom rokum, vyhovarali sa na malo penazi v rozpocte pritom to bolo do 900 litrov.

     • 2.1.1.2.2
      Juraj Fuzák says:

      Ty si drsnak. Hybaj sa z toho radsej vyspat ty provizia. Internetovy posralek.

      • 2.1.1.2.2.1
       pluhar says:

       Kdeze internetovy posralek, xx mesiacov na ms. urade mi dokoran otvorilo oci. Potom co som tam zazil a videl co a ako sa robi dufam ze sa to dostane k ludom hlavne tym co ziju vo velkom omyle. Keby ti chudaci volici vedeli ako sa veci lamu cez koleno a znasilnuju… ta amatercina, nadutost, suverenita, neucta, popritom nevedomost zakladnych veci… O vsetkom myslim ze neviete ani vy sam, lebo nepatrite k tym vrcholnym hadom ktorych si zastavate.

       • 2.1.1.2.2.1.1
        Juraj Fuzák says:

        bla bla bla, vidim nepravost a jedine co viem spravit je ist si poplackat do anonymnej diskusie…

       • 2.1.1.2.2.1.2
        ABB says:

        § 340 Neoznámenie trestného činu
        (1) Kto sa hodnoverným spôsobom dozvie, že iný spáchal zločin, na ktorý tento zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou najmenej desať rokov, alebo niektorý z trestných činov korupcie uvedených v treťom diele ôsmej hlavy osobitnej časti, a taký zločin alebo trestný čin neoznámi bez odkladu orgánu činnému v trestnom konaní alebo Policajnému zboru, alebo namiesto toho, ak ide o vojaka, svojmu nadriadenému alebo služobnému orgánu, a ak ide o osobu vo výkone trestu odňatia slobody alebo vo výkone väzby príslušníkovi Zboru väzenskej a justičnej stráže, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

       • 2.1.1.2.2.1.3
        Hm says:

        Kamo za čias KDH sa kosilo niekedy trikrát do roka.To boli roky šetrenia. Ty keď si robil na mestskom úrade, tak potom ja v SIS.Tak pokracuj v znasilnovaní a taraní.Každý volič má svoju hlavu,tak sa nehraj na pána zemegule.Nehovor tu o fanklube Brocku,ked KDH má svoj klub v kostole.Boli časy keď polícia mala zákaz pokutovať ovečky čo boli v kostole.Na to si zabudol?Ale ten Brocka musí pánom oligarchom ležať v žalúdku.

 3. 3
  juraj says:

  Bolo by načase, aby Radnica začala brať vážne podnety od občanov, smerom k údržbe zelene v meste. Nestačí len vybehnúť v sobotu s rýľmi a lopatami a posadiť hala-bala stromčeky a urobiť si pritom pár selfíčok. Áno, to sa dobre predáva, to zlepšuje image, to idú palčeky hore. Realita je však iná, ale tú radšej nekomentujte a nekritizujte. Lístie od jesene pomaly hnije popri cestách a chodníkoch, ale veď čo, veď ono časom zhnije a je po probléme. Pritom to možno nechce ani tak veľa, len nech niekto kompetentný a kvalifikovaný si dá tú námahu a skontroluje rozsah a kvalitu fakturovaných prác.

  • 3.1
   Juraj Fuzák says:

   Zas tieto tvoje zovseobecnovania. Ano presne, vsade su tony listia, neda sa nikade prejst a bla bla. Listie zostalo max tam kde su permanentne zaparkovane auta. Ludia niesu schopni ani len respektovat zakazove znacky v den ked sa maju cistit ulice, takze tam by som kritiku nasmeroval skor. Naposledy ked sa cistila Studentska som tam rano v case zakazu napocital asi 15 aut, takze tak.

   • 3.1.1
    Parkovací dom says:

    Ty už ani nevieš, čo píšeš. Toľko si toho popísal, že už začínaš veriť sám svojim táraninám.
    Lístia je všade!!!
    Všade!!!
    Dobré ráno.

   • 3.1.2
    jozin says:

    tak napriklad na cestach popri domoch pri parkoviskach na podjavorinskej listia postupne zhnilo a odpratane nebolo. Auta na ceste nestoja. Tu cististi ani neboli. Celkovo to listie sa nestiha. Mozno by stacilo keby mesto povedalo, hej pocuvajte aby sme to odpratali dokonale stalo by to tolkoto vela, nespravite si ludia radsej brigady? Mozno by to stacilo no takto vlastne clovek nevie ci to ma ci nema cakat od mesta

   • 3.1.3
    Amater says:

    Demagog ty si sa mal narodiť v roku 1900 a Gebls by bol bez roboty.Mohli ste dať ešte tabuľku že v prípade parkovania bude auto odtiahnuté,čo je bežný postup všade vo svete.Alebo čo to pozametať v noci, vtedy tam nie sú na jednej strane autá.Ty stále vymýšľaš vymyslené.Obhajuješ komisára hrzavý fúz,k čomu si sa už ty vyjadruješ je zarážajúce .Bolo by potrebné pozrieť sa vôbec na čistenie mesta či sa len fakturuje a nečistí,tak ako v Bratislave.Túto činnosť čo spomínaš robí sa maximálne dva krát do roka.Pokiaľ nevidíš tie hnijúce listy na ktorých sa množia pliesne a mi to dýchame berieme to ako darček od LTT.A ešte raz veľké DAKUJEME !!!! Pri tom tvojom videní bol by s teba výborný rozhodca,po prvom zápase by si mal ty aj mi po starostiach.

    • 3.1.3.1
     Juraj Fuzák says:

     jj, kvoli tomu ze par jedincov nerespektuje zakaz, budu ostatni chodit do roboty v noci. Ty si genius.

     • 3.1.3.1.1
      ABC says:

      Vieš čistiť mesto za plnej prevádzky je na úkor kvality.Na tvojom mieste by som začal kontrolovať faktúry,ked si už taký akčný.Mal by si viac bubákov na športovú činnosť športových bojových umení v ktorých si mal vystúpenie na Primátorskom plese v roku 2015.Potom by to mohlo dopadnúť aj lepšie v tvoj prospech

   • 3.1.4
    juraj says:

    Juraj, veľmi pohotovo si zareagoval na moju pripomienku, spôsobom, ktorý si si už dávno osvojil, ale ktorý žiaľ nikdy nič nerieši ani nevysvetľuje, len zhadzuje názor iných. Vedel by si mi vysvetliť, čo je podľa Teba zovšeobecňovaním na tvrdení, že na jeseň nebolo dostatočne odpratané lístie ? Ak chceš poznať skutočne tie lokality o ktorých nemáš vedomosť, kľudne môžeme zorganizovať 4 krát do roka cyklo-akciu s témou “nedostatky v meste” a tieto zmapovať a poukázať na ne a budeš to mať on-line. Dúfam, že sa pridá aj primátor a mnohí ďalší, ktorí nechcú vidieť a vedieť.
    Peniaze vynaložené na zlepšovanie tzv. dobrého dojmu, určite nie sú vyhodené peniaze. Nie je to síce klamanie, ale len upravovanie pravdy, aby sa artikel lepšie predával. Takto sa dobre predávajú vysadené stromky,
    nový cyklochodník atď., avšak veci majú dve strany a tom je lepšie nehovoriť.

   • 3.1.5
    erik says:

    tak sa pod pozret na vl clemetisa 16-18 a na travu nie na parkovisko je tam listie od jesene a pomaly hnije, co sa tyka clementisa19-21 ano boli tam znacky a auta tam parkovali ,ale to mala vyriesit MsP a bol by pokoj…

  • 3.2
   Lojzo says:

   Juraj, palec hore, presne si situáciu v meste pomenoval. Žiaľ, všetko je robené len na oko, pro forma, aby si tí na Radnici získali hlasy pre seba, ale v skutočnosti im o občana, o mesto, o podmienky v meste, nejde. Za tejto Éry sa stali praktikami Radnice amatérizmus, zavádzanie, ignorácia. A pomsta voči kritikom.

 4. 4
  klára says:

  treba si pozrieť “nové” parkovisko a okolie zástavky konečnej Golianova! tu určite hrabanie lístia nebolo

  • 4.1
   Listy zo stromu says:

   Na Hlbokej nás odflakli, pri amfiteátri sme tiež, na Družbe nás je ako hnoja (už v podstate aj hnojom sme), aj na Kopánke a Zatvore je nás dosť.
   Pomaly hnojenie.

   • 4.1.1
    Emil says:

    Takýto bordel, aký je teraz, čo sa týka listov zo stromov, som ešte v Trnave nevidel.

    • 4.1.1.1
     Amater says:

     Aj moja žena hovorí že bordel je tu v celom meste.Pravda je však ,taká že večer ked sa človek chce ísť trochu zabaviť,musí skončiť na pive.Výhoda je však v tom. že ked to preženieš a máš šťastie môžeš s veľkou pravdepodobnosťou padnúť na nepohrabané lístie,čo môže sčasti utlmiť pád.Obyvateľov sídliska p.Podjavorinskej odkazujem že pokiaľ sa dozvedia plat vedúceho Gardovej skupiny zabezpečujúcej kosenie zverenej lokality,akékoľvek chute brigádnickej činnosti budú utlmené a vyústi do defenestrácie konšelov.

     • 4.1.1.1.1
      Juraj Fuzák says:

      Pokial sa dozvedia? To znamena ze ty uz to vies a nechavas ich v napati? Toto im spravis? Taku bombasticku spravu a neprezradis to? Si kompletny? To musis dat zo seba rychlo von ty defenestracia 😂😂😂

 5. 5
  Vlado says:

  No to bude paráda ak na družbe budu závlahy a bude sa kosiť 5x do roka. ( Pri zavlahach je 5x do mesiaca malo). To tu pán fuzak tvrdil že to nebude nič stáť. Doteraz nieje pokosene veľa miest z roku 2017. Škoda.

 6. 6
  ABC says:

  Kosenie a údžba zelene bol jeden z predvolebných hejtov Bročku,že to dopadlo takto na našu škodu ,dúfam že po voľbách aj na jeho.

  • 6.1
   TT says:

   Skoda ze tie volby nebudu na tejto stranke tu by ste ho vyminuskovali ale bohuzial v realite to takto nechodi tarajko takze budu zas 4 roky plackania

 7. 7
  firhang says:

  som zvedavy. sutaz na udrzbu vraj vyhrala nejaka ina firma, co odmietla kartel. tak uvidime, ako to pojde im…

 8. 8
  ABC says:

  V jeho prípade som počul že je to jedno,či ho vyminuskovali, alebo nie.Čo trochu fungovalo v Trnave to porušil a nastolil svoje videnie spravovania vecí verejných,chrobáčik Truhlík.

 9. 9
  juraj says:

  Za uskladnenie stánkov z Vianočných trhov bude radnica platiť súkromnej firme. Za nájom priestorov na uskladnenie stánkov zaplatí radnica v tomto roku takmer desaťtisíc eur. Ak dobre počítam, tak 10 rokov=100.000 eur

  Aj toto je v poriadku ? Tí čo to vymysleli by s mali na to zložiť zo svojich poslaneckých odmien.

  • 9.1
   Hans says:

   Prestaň už konečne onanovať nad novými stránkami. Bývalé vedenie platilo za rozloženie,zloženie a odvoz stánkov 19 eur.Tu máš na jeden rok za uskladnenie 10 tis.eur.Keby si lepšie čítal, tak by si vedel, že je to iba dočasné riešenie. Kúp si prosím Ťa plachtu a môžeš na Jarmok pod ňou predávať.

   • 9.1.1
    hans says:

    Bolo myslené 19 tisíc eur.Krásny deň priatelia!

    • 9.1.1.1
     pokladnik says:

     a vies kolko zaplati pekarcik z nasich dani? len za rozlozenie a elektriku to bolo okolo 20tisic, uskladnenie 10tisic, a to este chce stavat halu na stanky za 70tisic ci kolko to malo byt aj s nejakym systemom.
     volaco som zachytil o nejakych vozikoch na stanky za vyse 30tisic, 230tisic stali tie nove. je to normalne? totu nemame ine starosti a vsetko je hotove ked sa vyhadzuje na toto?

     • 9.1.1.1.1
      hans says:

      Nepleť sem elektriku,lebo elektrika je zadarmo ne?To že stánky uskladnia na rok za tú sumu,je stále to isté ako ich nechávalo bývalé vedenie rozložiť a zložiť súkromnou firmou.Teraz ich naložia a uskladnia na rok za 10 tisíc.Áno to čo všetko menuješ je úplne normálne,keď chceš mať niečo nové a pekné.To znamená,že musíš investovať.Nikdy nebude všetko hotové.Výsledok škaredých stánkov je príklad pres Jednotou,ktoré boli doslova hnusné a škaredé.Píšte si čo chcete,ale Vianočné trhy boli v Trnave najkrajšie za posledné roky!!!Pokračujte vo svojich trápnych analýzach,ja už nemám viac slov.

      • 9.1.1.1.1.1
       Erža says:

       Až tu niekto onanuje, tak akurát ty.
       Si smiešny aj s tou zakomplexovanou a dementnou akciou so stánkami.
       Všetkým je jasné, že táto akcia sa rovná vyhadzovaniu peňazí z okna veľkou lopatou.
       Akurát autori tohto plytvania to obhajujú.

       • 9.1.1.1.1.1.1
        Hok says:

        Niekto to nemoze prekusnut ze tie nove stanky mali velky uspech. Tie stanky si zarobia aj na seba aj na halu aj na vsetko takze to plakanie o vyhodenych peniazoch su zbytocne a dokonca ked bude vsetko za dva roky splatene budu urcite trhy aj so ziskom. Tie strare stanky uz dosluhuju takze za par rokov by miesto nich boli plachty pre predajcov to by boli krasne trhy.

        • 9.1.1.1.1.1.1.1
         Larab says:

         Nezarobia si na seba, lebo celé Adventné trhy skončili vo veľkej strate (ešte väčšej ako bola priznaná poslancom).

         • 9.1.1.1.1.1.1.1.1
          Hok says:

          No za jedny trhy urcite nie, prva splatka isla zo zisku z minulorocneho jarmoku, tento rok sa kupovala aj nova vyzdoba ktora sa dalsi rok kupovat nebude. Tento rok budu pouzite aj na ine akcie takze si naseba v pohode zarobia aj na dalsie veci stym spojene.

          • 9.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           pokladnik says:

           Vasa matematika je neskutocna, a o realite nemate zjavne sajnu. Adventny jarmok bol v ekonomickom vysledku v minuse v desiatkach tisic eur a to bez investicii do stankov a osvetlenia. Preto nemozes splatit investicie do inventaru (400 000eur) ked mas na akcii minusove hospodarenie a robis dalsi minus.

          • 9.1.1.1.1.1.1.1.1.2
           Hok says:

           Ja som niekde pisal ze neboli trhny v minuse? Ja som pisal ze to je dobra investcia lebo tie stanky si naseba zarobia a ked budu splatene a takbudu generovat zisk aj na jarmoku aj na vianocnych trhoch.

          • 9.1.1.1.1.1.1.1.1.3
           JA says:

           Ale tie stanky sa na ziadne ine akcie nepouzivaju.
           Uz ani na jarmoku nebyvaju

         • 9.1.1.1.1.1.1.1.2
          Juraj Fuzák says:

          Presne tak, vsetko je v utajovanom rezime, ovladaju to “ti, o ktorych sa nehovori”, ale nastastie tu je jeden internetovy hrdina, ktory celemu svetu odhali pravdu (teda aspon to co “sa hovori”). 😂😂

          • 9.1.1.1.1.1.1.1.2.1
           Larab says:

           Veľmi vyspelá reakcia. Nemám rád ad hominem reakcie a to ani v prípade ľudí, ktorí ich použijú na mňa, ale čo máte päť rokov?

          • 9.1.1.1.1.1.1.1.2.2
           Trulo says:

           Veríš že aj to sa môže stať.Tam tých prúserov je veľa,len si vybrať tému a zrúti sa vám to ako domček z kariet chrobáčik z Ferda Mravca.

         • 9.1.1.1.1.1.1.1.3
          Ondrej says:

          Ako bola teda ta strara sak to sem napis ked to vies

          • 9.1.1.1.1.1.1.1.3.1
           Ondrej says:

           Strata

          • 9.1.1.1.1.1.1.1.3.2
           advent says:

           Tržby za tento rok boli vyše 90.000,- € , ďalší záujemcovia stáli v rade a nedostali sa. Za tri roky je to v pohode naspäť tak ako každá investícia. Takže môžete kľudne sklapnúť.

   • 9.1.2
    ABC says:

    To chceš povedať že tieto stánky sa premiestňujú samohybne?

 10. 10
  Taklbery says:

  Pre lt-keby ste 20% z casu stravenom na telefone stravily pracou za ktoru ste plateny, ludia by nep…..i

 11. 11
  Trulo says:

  V minulosti to kosilo 5 firiem,každá mala 3-4 kosačky a na kosenie k dispozíci 10 ľudí.Takže spolu mohlo byť nasadených na kosenie cca 65 ľudí.Takže ja neviem kde urobili konšelé chybu v kalkuláci,ale takú silu ľudí a techniky tu nemá žiadna firma.

  • 11.1
   Bud says:

   Jj este zaciatkom leta sme sa na sidlidku brodili v trave to boli casy. Kde boli ti vsetci ludia co mali kosit?

  • 11.2
   Amater says:

   A čo ten najlepší manažér, čo už chodí aj behať, aj na pivo,aj riadi hokej spolu s Fúzakom,Mgr.Pekarčík namal so sebou ani hlavu ked to kalkuloval.Ved to sa dá vypočítať aj z hlavy.Manažér v najlepších rokoch a takéto fo pa.Alebo to bolo len politické rozhodnutie,aby sa dalo na niečo poukázať.Aby sa dalo o dačo oprieť, v predvolebnom boji,ved dôvod na zmenu sa musí dáky uviesť.

   • 11.2.1
    Bud says:

    Tebe sa musi o Pekarcikovi aj snivat

    • 11.2.1.1
     Amater says:

     Tlačí sa aj k nám domov, ale žena mu jednu strelila takú výchovnú,tak spal na ulici.Strašne smrdel asi išiel z téningu,pravdepodobne z hokeja tam to všetko vraj smrdí,alebo bol behať,neviem?

     • 11.2.1.1.1
      Lojzo says:

      …takú výchovnú by bolo treba streliť aj P. Bročkovi za to ako sa chová k občanom, nech by sa už spamätal. Tiež smrdí, lebo každé klamstvo smrdí a on klame, až sa práši!

      • 11.2.1.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Utekaj mu strelit, co ti v tom brani?

       • 11.2.1.1.1.1.1
        Holo says:

        Lojzik sak sa snim dohodni a chod nato ci si posera a husty len na nete?

        • 11.2.1.1.1.1.1.1
         Juraj Fuzák says:

         Jasne ze je husty len na nete. To je ten typ co by chcel ABY NIEKTO DRUHY za neho to spravil, lebo keby to mal spravit on alebo co i len na to zoci voci pomyslet tak by sa od strachu rozkoktal ako ja ked 15 rocne decko chytia rodicia ze fajcil. Internetovy posero, kopka nestastia.

    • 11.2.1.2
     Juraj Fuzák says:

     Ja sa obavam ze snivanie nebude jedina cinnost co tento zjav vykonava v suvislosti s Pekarcikom 😂😂

     • 11.2.1.2.1
      Amater says:

      Bročka s Pekarčíkom trávia spústu času spolu, pri tvorbe intríg a nezmyslov ktoré vymýšľajú, aby zdôvodnili nezdôvodnitelné občanom mesta Trnava. Nakoľko sú si blízky vedia len oni dvaja,alebo ich niekto nachytal v nejakej polohe ťažko zdôvodnitelnej človekovi napatriacej do 4% podskupiny populácie. Takže Fuzák mňa do toho nezaťahuj.Už daj pokoj chod sa s detmi sánkovať.

      • 11.2.1.2.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Ked chces travit s nimi spolocny cas, kludne im napis. Svoju frustraciu z toho ze netravis s nimi tolko casu ako by ti bolo prijemne si potom musis riesit tu ako nejaky odpadkar. Neboj sa toho a napis im. Akurat vyrazam s detmi do promy, mozes dojst na kus reci a poradim ti ako sa k nim dostanes co najblizsie, aby si bol konecne uspokojeny 😂😂😂

  • 11.3
   JA says:

   Ale ved nejde len o kosenie.
   Kedysi sucastou kosenia bolo aj odpratanie a vyzbieranie odpadkov. Popadavych konarov. Vyhrabanie pid krikami a zo zahonov. Odburinenie zahonov.
   Dnes dojdu kosacky. Pocas kosenia rozsekaju vsetko co co je v tych travnikoch a nechaju to tam.
   A to uz nespominam to ze ani vysku kosacky nenastavuju podla terenu. A potom su plochy ktore su zodrate a vykosene az na hlinu.
   Firma dostane totiz nielen pokyn ze len kosit a nic ine. Ziadne cistenie ci hrabanie. Ale realne dostane zaplatene len za kosenie.
   A to za ceny ktore platia viac ako 5 rokov.
   Ziadna valorizacis

 12. 12
  pokladnik says:

  ADVENT: ty si dobra trzba, a naklady – vydavky si nechal kde? Ty ked mas prijem za mesiac (plat) 1000 eur tvoj mesacny zisk je 1000 eur? Nemas vydavky na jedlo, byvanie, auto, hypoteku, oblecenie… Ci to sa nepocita?

  • 12.1
   Kamo says:

   Ak by ohľadom tejto akcie boli v pluse, zverejnia všetky príjmy a výdavky.
   Nič nezverejňujú, prípadne dajú k dispozícii len čiastkové informácie. Aj toto správanie veľa hovorí.

   • 12.1.1
    JA says:

    Vyuctovanie adventu ma ist na rokovanie do zastupitelstva. Ale neteste sa ze uvidite realne cisla. Co sa nehodi zverejnit sa schova niekde inde.

 13. 13
  JA says:

  Ludia okolo LT uz ovladaju aj odkaz pre starostu. Uz sa nepodari zverejnit odkaz, ktori sa mestskym oligarchom nepaci.
  Takze toto zostalo jedine necenzurovane miesto na nazor.
  Zelen a cyklo su nosne temy Radnice a su obcanmi nedotknutelne

  • 13.1
   Juraj Fuzák says:

   Presne tak, chyba neni ve vasem prijimaci, nesnazte se ji napravit. Odted vsechno co vidite slisite ovladame my 😂😂😂 Neboj sa, zachvilu uz ani tu nebudes slobodne diskutovat, Patrikovi sefko posle par krvavych petrosekelov a si skoncil aj tu 🙈🙈😂😂

  • 13.2
   Holo says:

   Zevraj ovladaju aj pocasie a zachvili sa chystaju ovladnut cele Slovensko

 14. 14
  Lojzo says:

  Ľudia okolo LT ovládajú v meste a na MsÚ všetko. Je to forma diktatúry, ale tej horšej, nie v prospech mesta. Ak LT pred voľbami sľubovala transparentnosť, tak opak je pravdou. Radnica a MsÚ robia všetko netransparentne, nehospodárne, neefektívne. Vo všetkom absentuje logika, resp. zdravý sedliacky rozum. Predvolebné sľuby boli klamstvo, ako opiť voličov rožkom, a po voľbách je realita iná. Ten na Radnici, čo zavádza občanov a potom ich ignoruje, sa schováva pred občanmi po obchodoch. Nemá ani toľko guráže sa zoči voči postaviť občanovi. Súčasné vedenie mesta je hanbou pre toto mesto.

 15. 15
  JA says:

  A kto sa transparentne vyjadri k ty bicklom co mesto nakupilo akoze pre zamestnancov a su uz vyse troch mesiacov zamknute v garazach na radnici lebo sa nedomyslel postup ze co s nimi dalej? Cca 40 kusov?
  To je hospodarne? A ze si primator z mestskych penazi kupil novy elektrobicykel?
  A takycto perliciek sa po urade schovava neurekom

  • 15.1
   Lojzo says:

   …píšem, že transparentnosť na Radnici a MsÚ nie je. Ani s tými zamestnaneckými byciklami…. A čo tak elektroautá? Mesto zakúpilo pre zamestnancov 3 elektroautá, za nehorázne ceny. A nejazdí sa na nich, lebo mesto to nedomyslelo, zamestnanci nie sú školení na jazdenie elektroautami a tak stoja pred úradom. To je logika. A ešte, ani tie elektroautá nie sú na jazdu na dlhšiu vzdialenosť. Sú to zbytočne vyhodené peniaze, jediné čo k tomu povedať – nehospodárnosť, netransparentnosť, nerozumnosť a amaterizmus.

   • 15.1.1
    Holo says:

    Chlapci co ste vcera pudrovali nosy ked vam tak prepina?

    • 15.1.1.1
     Lojzo says:

     Ak niekomu prepína, tak tebe. Žiadne argumenty, len osočovanie, také typické pre LT, vedenie mesta a ich kamošov, tak si potom v niektorej z tejto kategórie.

   • 15.1.2
    Juraj Fuzák says:

    Skolenie na jazdu elektroautami… Co sa do Trnavy dostala nejaka zasielka seknuteho koksu? Bacha na to hosi 😂😂😂😂

    • 15.1.2.1
     Lojzo says:

     …taká zásielka asi prišla tebe, LT a vedeniu mesta :D :D :D Potom je všetko jasné :D :D :D

     • 15.1.2.1.1
      Holo says:

      Uz tu bolo vela primitivov ale ty si kral primitivov :D

      • 15.1.2.1.1.1
       Lojzo says:

       Píšeš o sebe. A bude to pravda (že si kráľ primitívov). :D Hm, vidím, že som trafil klinec po hlavičke, chlapcom z LT sa urazila ich “nedotknuteľná” ješitnosť… Nič nevedia vysvetliť, zdôvodniť. Typické pre NICH je urážať, osočovať a zneužívať svoje postavenie. Zastrašuj si ty, truľo, niekoho iného. Pravdu neumlčíte!

       • 15.1.2.1.1.1.1
        Holo says:

        Spravil si mi krasnu nedelu strasne sa smejem jaky si sprostucky :D Tolko vymyslov to chce inac choru hlavu

       • 15.1.2.1.1.1.2
        Juraj Fuzák says:

        Přesne tak vole, pravda a láska zvitězi nad lží a nenávistí 🙈

        • 15.1.2.1.1.1.2.1
         DIDI says:

         Chlapci takých nediel ešte bude ,až vás bude prehánať Brnbulíčkovia.

        • 15.1.2.1.1.1.2.2
         Lojzo says:

         Presne tak, pravda a láska zvíťazí, ale pravda nie je na strane LT ;) Chlapci, hoc z bambusu, peknú nedeľu…a zamyslite sa, resp. posnažte sa vysvetliť pre vás nevysvetliteľné: bycikle, elektroautá, kauzu s Poórom, nájom za vianočné stánky, atď. Lebo zatiaľ sú vaše slová, ako píšeš ty, J. Fuzák, len lži a slová, z ktorých srší nenávisť. Ty nikdy nezvíťazíš ;)

         • 15.1.2.1.1.1.2.2.1
          Juraj Fuzák says:

          Lojzo pokial viem znamenalo Ludovy orchester jednoduchej zabavy obyvatelstva, v tomto pripade to sedi ako rit na serbel 😂😂😂😂 si proste pan 💪💪😂

          • 15.1.2.1.1.1.2.2.1.1
           Lojzo says:

           J. Fuzák, ty, čo máš obhajovať záujmy občanov, prvý kritizuješ občanov? Ty si nezaslúžiš byť v MZ. Za tie peniaze, čo dostávaš od mesta, by si mohol robiť niečo v prospech mesta a najmä sa správať k občanom slušne. Nemal by si sa nad sebou zamyslieť a spraviť niečo pozitívne pre mesto, okrem krákania? ;)

          • 15.1.2.1.1.1.2.2.1.2
           Timur says:

           A ešte aj primátorovi nadáva do HAJZLOV.To je úroveň

        • 15.1.2.1.1.1.2.3
         oko says:

         Fuzák aj ty si myslíš že Jánošík je Čech ?

    • 15.1.2.2
     JA says:

     Neuveritelne …. uradnici maju skolenie na jazdu elektromobilo..
     Takze kto si z toho seknuteho koksu dava …. ? Zrejme dorazila k tym spravnym ….

   • 15.1.3
    J.K. says:

    Nejazdí sa na elektromobilov?Fetuješ? Tak prestaň, veľmi ti to škodí. Choď sa pozrieť cez deň pred MsU alebo mestskú políciu a uvidíš či tam tie autá parkujú celý deň. A nie je problém zistiť cez poslancov KDH koľko tie autá najazdia kilometrov a denne.Keď vieš klamať, tak dúfam že vieš aspoň čítať napr.si najdi na nete, že všetci krajský primátori sa zaviazali kúpou elektromobilov.Takže už možno vo všetkých mestách na Slovensku majú na úradoch a na mestských policiach elektroautá.Sú mestá kde už majú roky také autá. Ty školenie. …

    • 15.1.3.1
     Ondrej says:

     Vis jak treba vypustit von sracku to je jediny ciel degenerov

    • 15.1.3.2
     Lojzo says:

     J.K. klameš! Nie každý zamestnanec môže jazdiť teraz na elektroaute, musia byť preškolení – sprostredkované info z úradu. Choď sa pozrieť pred úrad, väčšinou tam tie autá stoja. Žiaľ, nepodsúvaš tu na nete pravdu, je jasné, že musíš zavádzať, asi si za to platený. Zisti stav tachometrov tých aút jednotlivo za každý mesiac, aj s menami ľudí, ktorí ich používajú a zverejni ho, čo ti v tom bráni? A nauč sa slovenský jazyk!

     • 15.1.3.2.1
      Juraj Fuzák says:

      Zisti stav. To znamena ze chces od niekoho ineho aby ti nieco zistil. Si snad nesvojpravny? Vypisovat litanie vies ale nevies si sam poziadat na urade o informaciu? Mas “info zvnutra” o nejakych skoleniach ale uz nemas o kilometroch? Prosim ta nestrapnuj sa a zisti si tuto “bombasticku” info a daj vsetkym vediet.

      • 15.1.3.2.1.1
       Lojzo says:

       J. Fúzak, čítaj pozornejšie, lebo sa ti asi vytvára z toho zmätok v hlave. J.K. napísal „nie je problém zistiť cez poslancov KDH koľko tie autá najazdia kilometrov a denne“. Ak to pre neho nie je problém, potom nie je problém, aby nás o tom informoval, keď sa sám ponúkol nech to zisťuje. Tú informáciu, ktorú nazývaš „info zvnútra“ sa dozvieš v rámci prvého kontaktu :D Ozaj, J.Fúzak, čo si spravil pre mesto Trnava? Daj svoj odpočet poslaneckej práce. ;)

       • 15.1.3.2.1.1.1
        Ondrej says:

        Podla toho co tu vypisujes to asi vies tak preco to nezverejnis?

       • 15.1.3.2.1.1.2
        Juraj Fuzák says:

        Ozaj, (prave teraz) Lojzo, fakt cakas ze tebe a zrovna tu budem nieco vypisovat? 😂😂😂 Ty si co spravil pre slovensky hip-hop?

        • 15.1.3.2.1.1.2.1
         Lojzo says:

         Vieš prečo J. Fúzak by si sem mal napísať odpočet svojej poslaneckej práce, pre mňa a nielen pre mňa? Lebo si platený z ms.rozpočtu a teda aj z mojich daní. A preto ma zaujíma, čo si TY pre mňa ako občana tohto mesta spravil.

         • 15.1.3.2.1.1.2.1.1
          Juraj Fuzák says:

          Je to Fuzák a nie Fúzak, takze ked nieco od niekoho chces nauc sa aspon poriadne jeho meno. Pokial chces vediet viac kludne ma kontaktuj, moj mail aj telefonne cislo su zverejnene na stranke, su to jedine ktore pouzivam.

     • 15.1.3.2.2
      J.K. says:

      Nauč sa ty slovenský jazyk a hlavne sa nauč hovoriť pravdu.Ja nie som zamestnanec mesta,ale za to som často ma mestskom úrade. A vidím aj pred mestskú políciu.Ja nemám dôvod nič zverejňovať lebo viem kde je pravda.Hlavne je to z tvojej strany totálna blbost. Niekedy mám pocit,že sa širiš reči alá Kopunek.Takže keď vieš podsúvať lož, tak si vyziadaj info buď cez úrad alebo cez poslancov a môžeš nie mňa,ale povedzme Brocku či Fuzaka strapnit.To že mali asi niektorí zamestnanci školenie neznamená, že iní zamestnanci nemôžu na tom jazdiť. Ono asi je taký zákon, že musia byť všetci vyškolení. .Keď ja som platený človek,tak potom si pozri koľko toho sem ty dávaš. A ja to tebem nepoviem.Je nedeľa tak stačilo. Idem si zajazdiť na elektromobile…Krásny deň kamosi.

      • 15.1.3.2.2.1
       Timur says:

       Každý čo jazdí na referendskom vozidle musí mať školenie a preukaz o tom.Takže pohoda, klídek, tabáček.

      • 15.1.3.2.2.2
       Alex says:

       Najskôr sa vysmievaš Lojzovi, že na elektromobily treba školenie, teraz to sám pripúšťaš, že ano, že niektorí zamestnanci prešli školením, iní nie. Vyzerá to tak, že Lojzo píše pravdu od začiatku, a vy sa prispôsobujete ako vám to vyhovuje. Ozaj ako je to s tými byciklami?

       • 15.1.3.2.2.2.1
        Alex says:

        Môj koment je adresovaný J.K.

       • 15.1.3.2.2.2.2
        Ondrej says:

        JK nepisal nic o skoleniach ale o vyuzivani aut tak sa nauc citat

        • 15.1.3.2.2.2.2.1
         Alex says:

         Nauč sa čítať ty! kukni koment J.K. 14.1.2018 12:32.

         • 15.1.3.2.2.2.2.1.1
          Ondrej says:

          Kde tam je nieco o skoleniach??

          • 15.1.3.2.2.2.2.1.1.1
           Alex says:

           …to fakt nevieš čítať? Posledná ironická veta. (15.1.3)

          • 15.1.3.2.2.2.2.1.1.2
           Timur says:

           Ondrejko prosím ťa nehnevaj sa, ono je jedno či je referendské vozidlo na benzín, naftu,el energiu vodič referendského vozidla musí byť zamestnanec mesta a mať školenie.

          • 15.1.3.2.2.2.2.1.1.3
           Ondrej says:

           Boze ty imbecil a to co pisal je o skoleni??? Kuraci mozecek tvoj lojzik pisal ze auta sa nevuzivaju lebo nemaju ludia skolenie samozrejme to nevi dokazat ale ked mu to niekto vyvrati ze tie auta sa pouzivaju tak zacnes trepat sracky. Prines sem tie cisla z uradu ked vies pisat hovna tak si najdes cas to zistit.

          • 15.1.3.2.2.2.2.1.1.4
           Timur says:

           Ondrej a odkiaľ vieš či tý zamestnanci majú školenie alebo ,nie je tam plno nových zamestnancov a to školenie možno potrebujú.Rozšíril sa počet referendských vozidiel,možno ani ten počet nie je teraz optimálny.Uznesenie z porady primátorov krajských miest je záväzné pre všetkých ako uznesenia MZ, ktoré aj tak primátor neplní.On neplný ani uznesenia vydané formou zákonov a toto zrovna si zobral za svoje.Ty sa chovaj slušne lebo dostaneš jednu výchovnú a v Mexiku ťa zavrú za potulky.

          • 15.1.3.2.2.2.2.1.1.5
           Ondrej says:

           Ja sa chovam slusne k slusnym ludom nie k negramotnym ako si ty. Dostuduj zakladku prosim ta.

          • 15.1.3.2.2.2.2.1.1.6
           Lojzo says:

           Ondrej, prečo sa tak rozčuľuješ? Ja neviem dokázať, že sa tie autá nepoužívajú? Mám to vôbec ja dokazovať? :D :D :D Ak má všetko robiť občan, potom sa pýtam, na čo je vedenie mesta, úrad, poslanci MZ? Na okrasu a poberanie peňazí? No môj drahý, keď chceš vedieť skade mám info, tak pri príležitosti, keď som pred asi necelými 2 mesiacmi vybavoval úradnú vec na úrade, stáli pred úradom 3 elektroautá a kým sa vypisovali papiere som sa len tak spýtal, či má mesto nové autá a prečo stoja pred úradom (na to sa ako občan snáď opýtať môžem, však ich zakupovali snáď aj z mojich daní) a odpoveď bola, že preto stoja pred úradom a zatiaľ sa na nich nejazdí, lebo treba školenie pre zamestnancov a to neprebehlo. S tými školeniami ti to snáď, dostatočne, ozrejmil Timur.

          • 15.1.3.2.2.2.2.1.1.7
           Elektroauto says:

           Tak ty si tam bol pred dvoma mesiacmi ked ich dodali tiez asi pred dvomi mesiacmi a robis tu take halo? https://www.trnava-live.sk/2017/11/23/prvy-z-troch-elektromobilov-dostanu-uz-coskoro-mestski-policajti/

          • 15.1.3.2.2.2.2.1.1.8
           Hus says:

           Stali v decembri, stoja aj v januari, su az tak velmi vyuzite? Domyslene to nebolo.

    • 15.1.3.3
     Jurčik says:

     Daj výpis z knihy jázd.

    • 15.1.3.4
     Lojzo says:

     …a predsa sa nejazdilo na elektroautách! Ešte len teraz sa začalo so školeniami zamestnancov. Čas ukázal, že pravda zvíťazí. Vy čo klamete, vedzte, že lož má krátke nohy.

  • 15.2
   • 15.2.1
    Bike says:

    Už boli bycikle v počte 39 darované OZ (v novem.2017). Mesto je šľachetné :D :D :D

    • 15.2.1.1
     Spekulant says:

     Fakt dobré :D, založme každý OZ a mesto nech nám na činnosť OZ zakúpi čo potrebujeme… Ak by som založil OZ, že chcem prepravovať seniorov a ľudí, ktorí nemajú auto, po meste, zakúpilo by mi mesto potrebné autá a darovalo mi ich ako v prípade OZ Kolokolo 39 bikov? Toto ma zaujíma, lebo do takéhoto “biznisu” by sa oplatilo ísť :D

   • 15.2.2
    Transparentnosť nadovšetko says:

    Táto informácia o darovaní 39 byciklov, ktoré zakúpilo mesto a následne darovalo obč.združeniu, je naozaj zaujímavá. K tomu by sa veru mesto mohlo vyjadriť. Mlčanie je podozrivé.

    • 15.2.2.1
     Hus says:

     Mesto sa ešte nevyjadrilo? …

     • 15.2.2.1.1
      Bicyk says:

      Nechajme sa prekvapiť. Možno budú zajtra ráno zoradené do šíkov aj so snežnými radlicami a budú tlačiť pred sebou sneh.

      • 15.2.2.1.1.1
       Hus says:

       Čo to má s tým, že mesto kúpilo bycikle a darovalo občianskemu združeniu? Nech by tie bycikle aj odhŕnali sneh, podstata je, že mesto z našich peňazí niečo kúpilo a potom darovalo a nevie to vysvetliť.

       • 15.2.2.1.1.1.1
        fero says:

        Počúvaj ma trtko.Máš konečne možnosť podať trestné oznámenie na Bročku.Tak utekaj na políciu alebo sa spýtaj na odkaze pre starostu,kde ti mesto určite odpovie.Ale nemáš na to gule,hrdina.DDDDD

        • 15.2.2.1.1.1.1.1
         Slivkove gule says:

         Ty, Fero-hrdina, aké nezmysly píšeš? To sa už nemôže nikto opýtať na nehospodárne nakladanie s peniazmi a majetkom mesta? Však nech to vysvetlí ten Bročka ako to je. Nie je jedno, či to napíše sem alebo na odkaz pre starostu? Všetci máme ísť v šľapajách Bročku a podávať tr.oznámenia, ako on na svojho predchodcu? Keď teba táto informácia ohľadom bicyklov nezaujíma tak nereaguj, ty hrdina! :D :D :D :D :D A čo si jeho hovorca? Čo on nevie sám ani komunikovať? :D

         • 15.2.2.1.1.1.1.1.1
          Fero says:

          Ja sa nehrám na hrdinu a neopakujem stále to isté do okola.Pritom všetci dobre vedia, že im tu nik neodpovie.Pokračujte ďalej trotlovia.Prajem Vám krásny nerušený deň!

          • 15.2.2.1.1.1.1.1.1.1
           ABC says:

           Bročka túto stránku navštevuje.Ja mám takú skúsenosť,že ked som kritizoval burinu v strede mesta oproti súdu,tak do troch dní bola pokosená.Tá burina tam prekvitala dva mesiace.

  • 15.3
   cyklo bicyklo says:

   A kto dodával tie bicykle, nebol to náhodou Peciar ?

 16. 16
  JA says:

  Nechame sa prekvapit co si o tom vsetkom realne trnavcania myslia.
  Ukazu to v komunalnych volbach na jesen.

  • 16.1
   Holo says:

   Vo volbach do Vuc boli vsetci v pvej 20 takze sa da asi domyslet co si trnavcania onich myslia nie?

   • 16.1.1
    Lojzo says:

    Karty sa môžu ešte zamiešať. Najmä ak by sa pravda o praktikách členov LT a vedenia mesta vyniesla na svetlo Božie.

    • 16.1.1.1
     Holo says:

     Ano ty ich zamiesas svojimi dristami tedaakoze argumentami :D chod spat

    • 16.1.1.2
     DIDI says:

     Nebude treba ani sveto Božie, aby pravda vyšla najavo.V Trnave a aj na VUC je toľko nezávislý skupín,že by pomohlo aspom rozlíšenie 1,2A,3,4B, aby občania vedeli kto za koho kope.Ked k tomu pripočítame že mnohý z nich sú závislý,tak je z toho blvajz.Časti poslancov by pomohla prednáška ministerky Žitňanskej, aby vysvetlila nový zákon o drogách,časti nepomôže už nič.Ono je to tak,dáte ho..o na tácku a myslí si že je torta.

 17. 17
  LAJK says:

  Najnovšia štúdia psychológov tvrdí, že túžba po lajkoch môže byť nebezpečná a negatívne ovplyvňuje psychiku detí.
  Takže milé deti z LTT a deti z druhej strany, dajte si na to pozor, prípadne poproste (ak je to ešte možné) rodičov o radu. Depresia je čierna diera. Sami sa z nej nedostanete. Budete potrebovať odbornú pomoc psycho špecialistu.
  Viď aktuálne.centrum.sk/udalosti/spektrum/túžba…

 18. 18
  JA says:

  ZLODEJ KRICI CHTTE ZLODEJA

 19. 19
  Mistborn says:

  Nuz vystatovat sa, ze ste boli LTTckari zvoleni v zupnych volbach je vasa cesta do zahuby. Uvedomte si aka bola ucast…

 20. 20
  zlatica says:

  Budú 4 roky od volieb a za toto obdobie mesto ani poslanci systematicky nevyriešili údržbu zelene v meste, jeden kosí, druhý zberá listy , tretí polieva, štvrtý okopáva, je v tom totálny chaos a bor…., veď boli sľuby, že sa vytvorí mestská firma a ta to bude robiť, ale ako je vidieť nie je to také jednoduché, v Zlíne má každý obvod jedna firma a robí všetko ohľadom zelene, stromov a hlavne aj človeka ktorý má na starosti kontrolu obvodu, je to až také zložité, len použiť sedliacky rozum.

  • 20.1
   Biba says:

   Zatiaľ nevidno prevažujúcu systematičnosť, prevažujú nápady, operatíva, polovičné riešenia, posunuté termíny, nekonzultované záležitosti.

  • 20.2
   Timur says:

   To bolo v Trnave, kedže tá myšlienka stará ako primátor ,alebo po pravde 25 rokov bola zlá.Mestký parlament zložený z nezávislých amatérov primátorovi všetko odsúhlasil.Má aj mestkú firmu aj riadenie podľa seba a 3 roky sa tu bavíme o tom istom,nepokosené , listy nepozbierané ,stromy vysychajú,čiže Trnavský kolorit.

   • 20.2.1
    Terazky says:

    Poprosil by som zverejnenie, ako finančne vyšlo kosenie minulý rok 2017.Pri tvorbe rozpočtu,či sa z tohoto údaju vychádzalo.

    • 20.2.1.1
     DPH says:

     Tak malý záujem o dôležitú informáciu pri správe vecí verejných,major Terazky ti iste uberá na ambíciách byť aktivnejší pri snahe zlepšovať povedomie spoluobčanov.

  • 20.3
   ABC says:

   Zlatica aj v Trnave to tak fungovalo,z dôvodu aby mal Bročka pravdu znefunkčnil a zdražil údržbu zelene kvalifikovaným odhadom o 50%.

 21. 21
  Hm says:

  Ten Brocka je iný pán. Znefunkcnil mestský úrad, MsP,údržbu zelene a hlavne ju zdrazel. Aj najväčšieho podnikateľa v Trnave znefunkcnel.Bomba správa. Len škoda, že nevychádza najlepší týždenník Bez Rešpektu. To by bolo!!!

  • 21.1
   DPH says:

   Či znefunkčnil MsP neviem, s nárastom 35 zamestnancov MU je katastrofa, údržbu zelene a jej zdraženie je fakt,ktorý občania mesta dnes nevidia celkom,lebo je prekrytý snehom,zápach na Salezianskej Špačinskej neodstránený,taktiež na Družbe aj napriek zakúpeniu fasa mašinky.Likvidácie komunálneho odpadu pokrokovým spôsobom priamim horením na skládke na zavarskej,nie ako sa niektorý milne domnievate v cigánskych osadách na východe republiky.Neviem či znefunčil najväčšieho podnikateľa vTrnave ,bomba správa by bola,keby ťahali za jeden povraz.Zatiaľ stačí.

  • 21.2
   Alex says:

   Ak si niekto “dosadí” do úradu svojich ľudí, tak sa nemožno čudovať, že je úrad paralyzovaný. On sám nič nerobí, prečo by mali robiť “jeho” zamestnanci?

 22. 22
  Kedy??? says:

  Kedy už začnú hrabať a odvážať tie kopy lístia s haluzí? Pozriem von oknom a stále ten istý bordel. Už od jesene 2017.
  Cesty na sídlisku sa budú kedy zametať?
  Už aj medvede v Tatrách sú zobudené a v Trnave je ešte zimný spánok.

  • 22.1
   Vtedy says:

   To čo tu ako-tak ešte nedávno fungovalo, je aktuálne na minďár.
   Po minulé roky (pred rokom 2017, lebo aj minulý rok to bola už čistá katastrofa) boli trávniky vyčistené, stromy obrezané, bordel poodvážaný.

   • 22.1.1
    DPH says:

    Vy ste ako moja stará, všade vidíte bordel, ale na ten Broko nereaguje, on ho nepotrebuje. On vyhľadáva inú spoločnosť a ide organizovať, rúžová je farba má. Kamenáč už vyčistili,do volieb prídu aj do mesta.

    • 22.1.1.1
     volebné upratovanie says:

     máme očakávať volebné upratovanie až tesne týždeň pred voľbami?

     kedysi bývala volebná cesta – vždy týždeň pred voľbami vyasfaltovali nejakú cestu

 23. 23
  asfalt says:

  Asfaltovať sa bude tak, ako všetky tri roky doteraz – možno si si nevšimol.

  • 23.1
   Bezdomovec says:

   To jediné v Trnave má zelenú, CS ide ako dobre naolejovaný stroj. Musí byť aj dobre ekonomicky nastavený. Já na bráchu, brácha na mně, lidi žvali, prohráli jsme devjet nula.

 24. 24
  Kosenie says:

  Svah pod hradbami na Hlbokej je vylúčený z kosenia? Burina a vysoké drevnaté kríky o výške cca 1 meter – to je OK?
  Má sa to kosiť? Ak áno, tak nech to pokosí!!!
  Ak sa to nemá kosiť, tak treba vymeniť nekompetentného za kompetentného, aby sa to kosilo!!!

 25. 25
  Záhradníci says:

  No a kosiť sa bude kedy?
  Však tie trávniky vyzerajú ako u zabudnutých. Buriny, bodliaky, trávy, …vysoké takmer meter. Semená z toho začínajú vypadávať.
  A vodcovia onanujú celý deň na webe a pod rôznymi nickmi riešia chujoviny ohľadom teplej vody v kamenáči.

  • 25.1
   Sad says:

   Patrilo by sa, aby najslávnejší trnavský kosec vyrazil na revúcej kosačke do terénu. Kľudne aj v nedeľu, to je dobrý termín kosenia. Mohol by začať Agátkou až po lávku do City Arény. Štáb fotografov by bol rozmiestnený na vhodných pozíciách.
   Doteraz sa tu tristo rokov nekosilo, tak nech všetci vidia ten obrovský pokrok v kosení, čiže kosačku.

   • 25.1.1
    kosba says:

    Sranda je tá,že už začala na Družbe tretia kosba….To bývali zlodeji ešte len končili druhú…D

    • 25.1.1.1
     No... says:

     No… milý kohútik jarabý, perie síce šuchoríš, aj tajtrlícky poskakuješ, lenže pojímaš naprázdno 🦃
     Taká burina tu už dlho nebola.
     Pri prechádzke s malými deťmi odporúčam ich pevne držať za ruku. Pri lávke pri City Aréne je taká burina, že sa tam tie deti veľmi ľahko môžu stratiť.

     • 25.1.1.1.1
      Kosba says:

      Niekto si nevie priznať totálnu neschopnost. No čo už. Páni je jún a začala tretia kosba.To sme mohli len snívať a čakať na ňu v októbri. Ďakujem. Uži te si nedeľu. Našťastie toľko nesvieti slnko!

      • 25.1.1.1.1.1
       Kalendár says:

       Takže v podstate súhlasíš s návrhom nového TT kalendára. Plynie rok 4.

       Predtým len neschopnosť, čiže NIČ.

      • 25.1.1.1.1.2
       hlava XXII says:

       Kosba …je treba byť konzistentny v názoroch. No tvoje vyjadrenia su vcelku presne iba trochu popletene.
       1.píšeš že na konci júna začala 3. kosba zatiaľ čo za minulého vedenia iba končili 2. kosbu.
       – oprava tento rok na mnohých miestach 2 kosba ešte vôbec nezačala , a nedorobene kúsky po 1 kosbe dorabali tak 1-2 týždne dozadu. Stačí si pozrieť odkaz pre starostu. Keď si pozrieme 1.kosbu tak ta trvala celkom 2 mesiace skôr ako bolo 1x pokosene celé mesto. Býva bežné že keď sa kosi, býva v zmluve záväzok že plocha musí byť pokosena napr. do 2-3 týždňov , inak hrozí firme penále alebo odstúpenie od zmluvy.

       2. Ako píšeš niekto si nevie priznať totálnu neschopnosť. Áno to máš pravdu je to súčasné vedenie no najmä hlavný ataman. Čo sa týka údržby zelene tak sa mu podarilo system uspesne rozložiť ….a vyhovárať sa na FCC? …akú firmu vybrali a dali si podmienky takovy výsledok majú.

       • 25.1.1.1.1.2.1
        Tom says:

        Jedina tvoja je tema ze niekde nieco neni pokosene ty musis mat strasne nudny zivot. Unas mame pokosene uz 3 krat a keby tam nahodou nieco vynechali tak urcite svet nespadne , tvoj urcite ano. Strasne lutujem ludi ako ty nevedia si uzivat zivot ale len stale niekde placu.

        • 25.1.1.1.1.2.1.1
         Luka says:

         Keď si niekto na kosení založil volebnú kampaň, tak by to mal dodržiavať!
         Trávniky sú také spustnuté a zanedbané, že ak sa v nich objaví divá zver, bude to úplne pochopiteľné.

        • 25.1.1.1.1.2.1.2
         hlava XXII says:

         Tom to nie je plač ale konštatovanie stavu. Údržba zelene tento rok je katastrofálna vďaka systému akým sa robí. A nič na tom nezachránil že niekde je už 3 kosba , no niekde dokončili 1. A druhá nezačala.
         A pokym si vedenie nesunda ružové okuliare a nebude aj samo sebe nahovárať ako je to super, a pokiaľ je problém tak je to vina FCC, a kto s nimi nesúhlasí je gabo, smeriak a pod. …..tak s tým nič neurobia a zle nastavený systém nezmenia.

         • 25.1.1.1.1.2.1.2.1
          Tom says:

          Predtym to bolo vyborne nastavene ked boli napr 2013 boli 3 kosby a plakali ze nemaju prachy. Centrum total zarastene a vtedy si preco nevyplakaval? Vtedy by som si natom spravil aj ja kampan lebo to bola hruza.Teraz nieco neni pokosene a uz tu plackas.ze si neplakal aj ked xhceli novu firmu na kosenie ake kdh a smer boli proti to by sa vyriesilo vela veci nielen kosenie.

          • 25.1.1.1.1.2.1.2.1.1
           hlava XXII says:

           Tom ešte raz – tu nikto neplace ;) iba sa opisuje stav roku 2018. A ten je že nový systém ktory sa nastavil je horší než ten predošlý. Niektoré plochy sa pokosia viackrát , no celkovo vyzerá mesto zanedbanejsie . A nie je to iba o koseni trávnika, pozri si v akom stave sú kry, koľko je vyschnutych stromov ako sa spratalo na jeseň lístie…A pod..
           A pokiaľ jediná reakcia vedenia na tento stav bude odvolávanie sa na minulé vedenie, FCC , počasie a pod…. A obhajoba toho čo tu teraz je ako super údržby, tak sa ďaleko neposunieme. Treba si vedieť priznať aj chybu. A pokiaľ to mal PB ako svoju hlavnú nosnú tému pri minulých voľbách, tak musí očakávať že sa na toto téma zamera aj verejnosť pri bilancovani jeho práce. a dá skonštatovať , že systém ktory fungoval , nahradil kockopsom ktory v niektorých častiach mesta stav zlepšil, no celkovo zhoršil. …aj teraz by sa dala krásne na údržbe zelene spraviť kampaň pretože je to hrôza, najmä v kontextu minulej brockovej ..

          • 25.1.1.1.1.2.1.2.1.2
           LL.M: says:

           Tento spôsob aplikoval jeden viceprimátor čo chcel za asistenta Bročku. Spôsob myslenia bol nasledovný, vynechám jednu kosbu a ušetrím. O to sa usiluje aj Bročka. Keď chce kosiť lúčnu zmes,mal nakúpiť iné kosačky a nie na udržiavané trávniky, tie neskutočne ničí. Tie kosačky môže používať a futbalové ihriská. V súčastnosti keď sa prejdeš po Trnave šetriť nie je potreba, stavba na Hlbokej chodníka cyklochodníka je veľkolepá a do učebníc ekonomiky a menežmentu bude uvádzaná dlhé roky ako odstrašujúci príklad nehospodárneho nakladania s verejnými financiami. Keď to veľdielo dokončia dám spočítať koľko cyklistov a chodcov to veľdielo použije za deň. Keď sú financie na takéto plytvanie tak vo volebnom roku to mohli kosiť aj šesť krát. To by bola predvolebná kortešačka.

       • 25.1.1.1.1.2.2
        Jan says:

        Nemáš pravdu.Je dosť firiem čo robilo pre mesto a aj robí. Príklad Tvorsad.Tiež bolo na odkaze že budú upozornení na dokosenie plôch ktoré majú na statosti.Na Kopanke.To mám na nich nadávať? Nie nebudem. Takže ta totálna neschopnosť bola len za bývalého vedenia.Vtedy si mohol písať, volať, dávať podnety na odkaz pre starostu a stále nič. ..Lebo nie sú peniaze. Určite to nie je ideálne ale je to omnoho lepšie. Tie časy čo sa deti nemohli hrať v tráve, celé prázdniny sú našťastie za nami…A to som aj kritik Brocka,sám dávam podnety na odkaz.Maj názor aký chceš, ja mám svoj.

        • 25.1.1.1.1.2.2.1
         Hra says:

         Toto leto majú deti možnosť nebývalej hry: skrývačka vo vysokej tráve.
         Mali by si to užiť.

     • 25.1.1.1.2
      otp says:

      A odkedy chodis s detmi po kopci ,ja chodim po chodniku. Kosit kopce kazdy mesiac su vyhodenie peniaze , kosit sa maju hlavne rovne plochy.

      • 25.1.1.1.2.1
       No... says:

       Tá burina je tesne vedľa chodníka, vážený pán Zahmlievač.
       Na dotyk rúk aj nôh.

      • 25.1.1.1.2.2
       Záhradníci says:

       otp …
       tuším si vyvinul nový spôsob kosenia. Kosiť len rovné plochy. Kopce nie. Normálne z tvojich príspevkov ostávajú otvorené ústa.
       Čože si študoval, prezraď.

      • 25.1.1.1.2.3
       Tešíme sa says:

       LLM Ty budeš strašne zaostalý človek. A hlavne veľmi chorý.My rodičia s deťmi sa veľmi tešíme na nový spoločný cyklochodnik s chodcami na Hlbokej.Ďakujeme za každý meter cyklochodniku.Bezpečnosť pre ľudí má byť prvoradá! Choď si svoje mindráky riešiť niekam inam.Zahada pre tvoj mozok je,že s tým novým cyklacom suhlasili všetci poslanci…No nič máš to ťažké v živote.

       • 25.1.1.1.2.3.1
        KK says:

        Hlavne je strasne smutny lebo mu neostalo nic len pisanie sem pod anonymom. Pri dalsej vyhre Brocku sa zblazni uplne.

        • 25.1.1.1.2.3.1.1
         Timur says:

         Asi budeš mať pravdu, mal by som prehodnotiť svoj pohľad na celú tú stavbu, alebo možno by stačilo sa tam ísť pozrieť, to myslím ako teba. Ja mám len obavu, aby MUDr Okruhlica roky zavádzal občanov Slovenska. Markíza je aj tak telka zameraná na klebety a presadzovanie amerikanizáciu spoločnosti.

         • 25.1.1.1.2.3.1.1.1
          KK says:

          Zas si si pomylil nick timurko?

          • 25.1.1.1.2.3.1.1.1.1
           Terka says:

           Ani nie len som sa tam bol pozrieť, som z toho zmätený a nerozumiem tomu. Na začiatku pri anfiku nie je priestor, tak to spravíme v jednom profile, kde je priestor, tam sme veľkorysý. neviem či niekto má potrebu sa rekreovať pri veľmi frekventovanej ceste. Keď je voľa zdvôvodniť sa dá všetko, takže hodne úspechov.

          • 25.1.1.1.2.3.1.1.1.2
           KK says:

           Dobra schyza terkotimurLLM:D

    • 25.1.1.2
     Kalendár says:

     Navrhujem, aby si navrhol nový trnavský kalendár. Začiatok trnavského kalendára by bol 15. november 2014.
     Dovtedy tu v podstate aj tak nič nebolo, všetko začalo od tohoto dňa.
     Aktuálne by plynul rok č. 4.

 26. 26
  Ferdo says:

  Prečo tu kritizujete vedenie nášho mesta veď tak veľa robia pre obyvateľov . Sadia stromi straju sa o verejnú zeleň opravujú a rekonštruujú cesty vytvárajú nové priestory pre rekreáciu a odpočinok obyvateľov ,verejnými súťažami a inými hospodárskymi opatreniami šetria finančne prostriedky trnavcanov. No proste nikdy sa toľko v TT nespravilo, alebo spravilo????? Len sa na to zabudlo alebo sa nikto nechválili na sieti. Teraz som si neni istý ……..

 27. 27
  New vave says:

  Opadané lístie zo stromov sa vplyvom dažďa mení na šmykľavé hnojisko, po ktorom dennodenne šliapeme. Ak to primrzne, to bude iný level.
  Je to všade. Pod stromami, na chodníkoch, na parkoviskách, po okrajoch ciest. Dokonca to upcháva vtokové otvory do kanalizácie.
  Toto sú tie nové trnavské svetlozelené zajtrajšky? Alebo tmavohnedozelené?

  • 27.1
   Yľko says:

   Yľko hlási mrazy v druhej polovici týždňa.
   Potom bude “sranda” na šmykľavých listoch.
   Treba pripraviť cyklosypače, cyklopluhy, snehové cyklofrézy. Najlepšie v zdieľanej forme.
   Ideálne by bolo, aby ešte skôr ako bude mrznúť, pomocou cyklohrabačov a cyklozametačov pohrabali a pozametali tie zas.ané listy.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.