reklama

Mesto investuje do zelene takmer milión eur

Z tohtoročného rozpočtu plánuje mesto Trnava vynaložiť na program Zeleň 978 – tisíc eur. Najviac prostriedkov – 830-tisíc eur – bude stáť mestskú pokladnicu základná údržba zelene, v rámci ktorej pokryjú náklady na kosenie, zálievky a čistenie zelených plôch a kvetinových záhonov. Plánované výkony na údržbu kvetinových záhonov, stromov a plôch zelene sú v porovnaní s rokom 2009 znížené v priemere o tretinu.

Ďalšie finančné prostriedky vynaloží mesto v tomto roku na sanácie, asanácie a riešenia havarijných stavov drevín (cca 50-tis. eur), údržbu nových investičných akcií (16-tisc. eur) a deratizáciu zelene (3000 eur).

Údržba zelene na mestských pozemkoch v okolí automobilky PSA bude stáť mesto asi 50-tisíc eur.
V roku 2010 plánuje trnavský magistrát vysadiť asi 50 nových vzrastlých stromov v hodnote bezmála 17-tisíc eur. Rovnaká suma bude použitá aj na výsadbu novej zelene.

Realizácia kvetinových záhonov na novej kruhovej križovatke Nitrianska bude stáť mestský rozpočet asi 4-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2010 18:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.