reklama

Mesto vynaloží na zeleň v tomto roku 910-tisíc eur

Mestský rozpočet predpokladá v roku 2011 s výdavkami na program zeleň vo výške takmer 910-tisíc eur.

Najväčšiu položku predstavuje základná údržba – 820 000 eur.
„Rozpočtovaná suma pokryje náklady na výkon pracovných operácií v rámci zabezpečenia nevyhnutnej základnej údržby verejnej zelene v rozsahu: kosenie 4-krát (centrálna mestská zóna 6-krát), jarné vyhrabanie trávnikov, jesenné hrabanie lístia, odburinenia krov, solitér ruží 4x, rez živého plota 3x, rez drevín (znížený objem rezov o 15% v porovnaní s rokom 2010), zálievka rastlín (znížená cca o 20% oprotivlaňajšku), čistenie plôch zelene (znížené cca o 30%) a odvoz a uloženie odpadu na skládke,“ konkretizuje materiál rozpočtu na tento rok.

Ilustračné foto

Náklady spojené s intenzívnou údržbou nových výsadieb realizovaných v rámci minuloročných investičných akcií, ako boli Parčík za Daňovým úradom, humanizácia sídliska Na hlinách, úprava priestorov v Modranke, na Linčianskej, humanizácia na A. Kubinu dosiahnu výšku 28-tisíc eur.

Údržba zelene na pozemkoch v okolí areálu PSA, ktoré sú vo vlastníctve mesta Trnava, bude stáť 30-tisíc eur, na sanácie, asanácie a riešenie havarijných stavov drevín je vyčlenených 40-tisíc eur.
Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt pri mestskom zastupiteľstve bude mať v tomto roku k dispozícii 6-tisíc eur, ktoré sú určené na dotovanie aktivít v oblasti ekológie a životného prostredia.

Spolu 6600 eur plánuje trnavská samospráva vynaložiť na výsadbu nových stromov a realizáciu nových plôch zelene.

V minulom roku vynaložilo mesto Trnava zo svojho rozpočtu na zeleň celkom asi 1,1 milióna eur. Podstatne viac peňazí ako je naplánované v roku 2011 použilo na kapitálové výdavky, až 145-tisíc eur v porovnaní s plánovanými 6600 eurami na tento rok.

Vlani pribudlo na území mesta 50 novovysadených stromov, teraz ich chce mesto vysadiť dvadsať.

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2011 0:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.