reklama

Kultúrne a umelecké podujatia podporí mesto v tomto roku sumou 265-tisíc eur

„Zabezpečovať organizačne, personálne a materiálovo kultúrne podujatia miestneho, regionálneho a medzinárodného významu na území mesta s ohľadom na rôzne umelecké žánre, vekové a záujmové skupiny a využívať potenciál lokálnych subjektov záujmovej – umeleckej činnosti“ – tak znie zámer mesta Trnava v oblasti kultúrno-umeleckých aktivít pre rok 2011.

Prostriedkom pre naplnenie týchto cieľov, o ktorých sa zmieňuje tohtoročný mestský rozpočet, má byť 265-tisíc eur. Práve toľko peňazí vyčlení mesto Trnava na podprogram Kultúrno-umelecké aktivity v roku 2011. Pre porovnanie vlani plánovalo mesto vynaložiť v tejto oblasti 249-tisíc eur pri rovnakom počte 25 kultúrno-spoločenských podujatí.
Poďme si teraz bližšie predstaviť aktivity a podujatia, ktoré trnavská samospráva podporí z vlastného rozpočtu.

Ilustračné foto

Na koncerty vážnej hudby – Trnavská hudobná jar, Trnavská hudobná jeseň a Novoročný koncert pôjde z rozpočtu 13-tisíc eur. Na niekoľko koncertov „populárnej“ hudby je z rozpočtu vyčlenených 10-tisíc eur.
V rámci kultúrneho leta mesto organizuje pravidelné koncerty dychových hudieb v amfiteátri a v Bernolákovom sade, tradíciou sa stal Letný Bažant kinematograf na Trojičnom námestí. Kultúrne leto je doplnené vystúpeniami divadelných a folklórnych súborov. Čiastka určená na tieto podujatia dosiahne v tomto roku 12-tisíc eur.

Festival Radničné hry dotuje mesto sumou 15-tisíc eur, literárno dramatické podujatia (v spolupráci s Knižnicou J. Fándlyho, Literárnym klubom či Hnutím kresťanských spoločenstiev) získajú dohromady 4-tisíc eur.
Stretnutie osobností z celého sveta, rodákov a ľudí, ktorí v našom meste pôsobili v rámci tradičného podujatia Trnavské dni – láska, pokoj, porozumenie podporí mestský rozpočet čiastkou takmer 12-tisíc eur.
Výdavky spojené s organizovaním tradičných zvykosloví a ukážok tradícií našich predkov – pochovávanie basy, vítanie jari, stavanie mája, Mikuláš a iné dosiahnu v tomto roku približne 13-tisíc eur.
Na novoročný ohňostroj vyčlenilo mesto 3300 eur, na zapisovanie udalostí do kroniky mesta je určených 1660 eur.

Podujatie Trnavský JAZZyk 2011 dostane na organizáciu 13-tisíc eur, Divadelné inšpiratívne vystúpenia 15-tisíc, medzinárodný hudobný festival acapella zoskupení ZOOM+, jediný na Slovensku a v ČR, 10-tisíc a Trnavské zborové dni 20-tisíc eur.

Na reprezentačný ples mesta Trnava poputuje z rozpočtu 43-tisíc eur (DOPLNENÉ: náklady na mestský ples vykryje mesto príjmami zo vstupného, príjmová časť rozpočtu na rok 2011 predpokladá s príjmami vo výške 43-tisíc eur), kultúrne podujatia v západnom krídle radnice (výstavy, recitály, atď) dostanú 3300 eur.

V rámci tohtoročných kultúrno-umeleckých aktivít počíta mestský rozpočet aj s finančnými dotáciami nasledujúcich podujatí a súborov:

● festival Lumen – 29 875

● Trnavské mestské zbory – 9 294

● Trnavský komorný orchester – 3 319

● Trnavské organové dni – 6 971

● Schneidrova Trnava – 830

● Divadelný súbor DISK – 1 660

●  folklórny súbor Trnafčan – 1 660

●  Trienále plagátu – 2 655

● umelecká činnosť a kultúrne aktivity – 13 941

Medzinárodný festival folklórnych súborov Trnavská brána je zaradený v inom podprograme mestského rozpoču ako sú „Kultúrno-umelecké aktivity“. Mesto počíta s výdavkami na toto tradičné podujatie vo výške 38-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 5. januára 2011 16:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kultúrne a umelecké podujatia podporí mesto v tomto roku sumou 265-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.