reklama

TTSK zverejnil úspešné projekty Participatívneho rozpočtu. V Trnave a okolí podporí dvanásť zámerov sumou 53-tisíc eur

Historicky prvý ročník Participatívneho rozpočtu v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) pozná projekty, ktoré sa na základe výsledkov rozhodovania budú realizovať. Trnavská župa z vyčleneného rozpočtu 250-tisíc € v plnej výške podporí celkovo 56 projektov. Do online hlasovania sa zapojilo 17 463 hlasujúcich, pričom každý z nich mal najmenej tri hlasy. Celkovo tak boli projekty podporené 55 379 hlasmi. Zoznam úspešných projektov je zverejnený na webovej stránke www.tvorimekraj.sk.

V okrese Trnava uspelo dvanásť z osemnástich prihlásených projektov. Celkovo získajú na realizáciu viac ako 53-tisíc eur.

Na prvom mieste sa umiestnil projekt Cestička bylinkovou a ovocnou alejou zo Zelenča, za ním skončil zámer kRAJské FČELY z Trnavy, tretí skončil projekt Komunitný priestor pri rotunde z Križovian nad Dudváhom.

Uspeli aj ďalšie predložené projekty z Trnavy, Smoleníc, Dolných Orešian, Horných Orešian či Malženíc.

Ilustračné foto

„Pilotný projekt participatívneho rozpočtu je úspešný. Veľmi nás teší, že sa nám do diania v našom kraji podarilo zapojiť širokú verejnosť. Bolo nám doručených viac ako sto projektov a do hlasovania sa zapojilo vyše 17-tisíc hlasujúcich, čo výrazne prekonalo naše očakávania,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Realizácia podporených projektov bude prebiehať od júna do polovice decembra tohto roku.

„Úspešná premiéra participatívneho rozpočtu je dôkazom, že obyvatelia našej župy sú ochotní prispieť k rozvoju občianskych a komunitných aktivít. Preto plánujeme v tomto projekte pokračovať a uvažujeme aj o jeho finančnom posilnení,“ doplnil Viktor Maroši, riaditeľ odboru Úradu TTSK zodpovedného za participatívny rozpočet.

Partnermi Participatívneho rozpočtu TTSK 2019 sú občianske združenia Utopia a WellGiving. WellGiving disponuje elektronickým formulárom a rozhraním pre online hlasovanie, ktoré vytvorilo vďaka podpore zo zdrojov Európskej únie (ESF a OP EVS) a poskytlo ich bezplatne Úradu TTSK pre účely participatívneho rozpočtu.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2019 16:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.