reklama

TTSK: 20 tisíc obyvateľov župy rozhodlo o podpore projektov z participatívneho rozpočtu

Od 2. novembra do 15. novembra 2020 mali obyvatelia Trnavského samosprávneho kraja možnosť svojim hlasom rozhodnúť, ktoré projekty podané do 2. ročníka Participatívneho rozpočtu budú finančne podporené v roku 2021. Obyvatelia trnavskej župy mohli hlasovať za minimálne tri projekty v rámci celého kraja. Deliberáciou projektov a elektronickým hlasovaním o projektoch je celá fáza rozhodovania ukončená a my poznáme, ktoré projekty sa stali víťaznými.

Do druhého ročníka Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy bolo prihlásených až 154 občianskych a komunitných projektov, z ktorých 105 projektov splnilo charakter Participatívneho rozpočtu a bolo zapojených do rozhodovania.

V tomto ročníku podporilo projekty až 20 630 hlasujúcich s 69 959 hlasmi, čo je v porovnaní s pilotným ročníkom nárast o tisíce hlasujúcich i samotných hlasov. Na základe výsledkov rozhodovania bude v tomto ročníku realizovaných 57 občianskych a komunitných projektov naprieč celým krajom. Kompletné výsledky nájdete TU.


Úrad TTSK

„Nadviazali sme na úspech minulého ročníka participatívneho rozpočtu, ktorý sme plnohodnotne zrealizovali ako prvá župa. Obyvateľom nášho kraja umožňujeme sa priamo podieľať na dianí vo svojom bezprostrednom okolí. Tým napĺňame koncept otvoreného vládnutia a predovšetkým naše motto ‚Spolu tvoríme kraj‘,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič a zároveň zablahoželal úspešným žiadateľom a poďakoval všetkým hlasujúcim.

Objem finančných prostriedkov pre ročník 2020/2021 na účel Participatívneho rozpočtu je 250 000 €. Táto suma je prerozdelená na okresy podľa priemerného počtu trvale bývajúceho obyvateľstva.

V okrese Trnava získalo podporu 14 projektov v celkovej výške 58-tisíc eur.

Obyvatelia mali možnosť hlasovať online medzi 2. a 15. novembrom 2020 za minimálne tri projekty bez ohľadu na okres, v ktorom sa plánujú realizovať. Hlasovanie verejnosti malo 50-percentnú váhu pri rozhodovaní. Druhú polovicu tvorilo hlasovanie členov deliberatívnych fór v rámci verejného zvažovania projektov.

V minulom ročníku bolo podporených 56 projektov, o podpore ktorých rozhodlo 17 463 hlasujúcich 55 379 hlasmi.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2020 8:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “TTSK: 20 tisíc obyvateľov župy rozhodlo o podpore projektov z participatívneho rozpočtu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.