reklama

Župa spustila hlasovanie o podpore aktivít z participatívneho rozpočtu, v okrese Trnava sa uchádza o podporu 25 projektov

Trnavský samosprávny kraj spustil v piatok 9. februára 2024 verejné hlasovanie v piatom ročníku župného participatívneho rozpočtu Tvoríme kraj, ktorý je zameraný na podporu občianskeho aktivizmu obyvateľov kraja a realizáciu občianskych a komunitných projektov. Cieľom župy je do rozhodovacích procesov zapojiť aj širokú verejnosť, ktorá môže svoj hlas odovzdať vybranému projektu do nedele 25. februára 2024.

Bližie informácie o projektoch, ktoré sa uchádzajú o podporu, nájdete na stránke tvorimekraj.trnava-vuc.sk.

V okrese Trnava sa o peniaze z participatívneho rozpočtu uchádzajú občianske združenia a iniciatívy v rôznych oblastiach, ako je zlepšenie životného prostredia, kultúrne a spoločenské aktivity, podujatia pre verejnosť či revitalizácie priestranstiev.


Podrobné informácie o projektoch nájdete na na stránke tvorimekraj.trnava-vuc.sk

„V rámci župných kompetencií a možností vynakladáme maximálne úsilie a pokračujeme v podpore projektov a aktivít občianskej spoločnosti. Dokopy sme zaevidovali až 66 projektov z celého kraja, pričom najviac registrovaných bolo v okrese Trnava, a to až 25. Celkovo bude medzi víťazné podporené projekty prerozdelená suma 100-tisíc eur, pričom výška podpory pre jeden projekt je v sume maximálne 4-tisíc eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Podmienkou hlasovania je vek minimálne 15 rokov, pričom hlasovať je potrebné za minimálne 3 projekty.

Následne po odhlasovaní bude hlasujúcemu zaslaný overovací SMS kód, prostredníctvom ktorého by mal svoj hlas potvrdiť. Verejnosť môže hlasovať prostredníctvom webovej stránky www.tvorimekraj.sk, pričom sa automaticky zapojí aj do súťaže o zaujímavé ceny.

„Rozhodovanie pre tento ročník prebieha v troch fázach. Projekty už hodnotilo deliberatívne fórum, ktoré má váhu rozhodovania 40 % a predkladatelia navzájom, pričom ich váha hodnotenia je stanovená na 20 %. Váha rozhodovania v online hlasovaní je 40 %. Celkové výsledky zverejníme na stránkach www.tvorimekraj.sk a www.trnavskazupa.sk v pondelok 26. februára 2024,“ uviedol koordinátor participatívneho rozpočtu Jakub Sejna.

Celkový objem financií vo výške 100-tisíc eur bude prerozdelený podľa priemerného počtu obyvateľov v jednotlivých okresoch.

Na projekty v okrese Trnava je určených 22 500 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2024 8:32. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.