reklama

O podporu cez participatívny rozpočet župy sa uchádza v okrese Trnava 15 projektov. Podporiť ich môžete do 9. januára

Online hlasovanie na podporu projektov v treťom ročníku participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja trvá do 9. januára 2022 na webovej stránke www.tvorimekraj.sk. Zapojiť sa doň môžu obyvatelia Trnavského kraja vo veku od 15 rokov (vrátane).

O dotáciu sa uchádza 61 projektov z celého kraja, z toho pätnásť z okresu Trnava. Na tento účel vyčlenila župa 250-tisíc eur, víťazné nápady môžu získať dotáciu vo výške až 5-tisíc eur.

Občianske iniciatívy, komunity aj súkromné osoby chcú využiť prostriedky zo zdrojov TTSK na rôznorodé zámery a aktivity. V Trnave a okolí chcú napríklad vybudovať liečivý včelí domček, malý salaš s vyhliadkovou terasou, komunitný priestor s kvetinovou lúkou a jedlou záhradou na detskom ihrisku, zrevitalizovať dvor materskej školy, usporiadať festival či podporiť ďalšie zaujímavé aktivity pre rôzne skupiny ľudí.

Kompletný zoznam projektov, ktoré sa uchádzajú o podporu verejnosti formou hlasovania, nájdete tu.

Ilustračné foto: tvorimekraj.sk / Katarína Bejdáková

„Teším sa, že z participatívneho rozpočtu už po tretíkrát celkovou sumou 250-tisíc eur podporíme realizáciu občianskych a komunitných projektov. Vybrať spomedzi 61 prihlásených zámerov nebude jednoduché. Hlasovať o nich môžu priamo obyvatelia Trnavského kraja do 9. januára 2022 prostredníctvom online formulára. Minulý rok obyvatelia podporili podobný počet takmer 70-tisíc hlasmi. Verím, že teraz to bude ešte o niečo viac, pretože spolu tvoríme kraj,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Online hlasovanie verejnosti má 50-percentnú váhu pri rozhodovaní. Druhú polovicu tvorí hlasovanie členov deliberatívnych fór v rámci verejného zvažovania projektov, ktoré už prebehlo. Maximálna podpora jedného projektu je 5-tisíc eur.

Najviac projektov pochádza z okresu Trnava, a to pätnásť. Nasleduje okres Dunajská Streda s 11 zámermi, okres Hlohovec s 10 a okres Piešťany s ôsmimi. V okresoch Galanta a Skalica vzniklo po šesť nápadov a v okrese Senica päť.

Ulož ako PDF
Napísal 7. januára 2022 11:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.