reklama

Mesto podporí rekonštrukciu cesty na Koniarekovej ulici vo vlastníctve TTSK sumou 60-tisíc eur

Mesto Trnava sa bude finančne podieľať na plánovanej rekonštrukcii cesty na Koniarekovej ulici. Tá je vo vlastníctve Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Kraj požiadal mesto o spoločný postup a finančnú spoluúčasť v súvislosti s pripravovanou rekonštrukciou cesty č. III/1279 Bernolákova – Koniarekova – Zavarská  v Trnave.

Finančnú spoluúčasť mestskej samosprávy vo výške 60-tisíc eur na investičnej akcii trnavskej župy schválilo na septembrovom zasadnutí mestské zastupiteľstvo.


Koniarekova ulica

Podieľanie sa na investíciách iných subjektov zo strany rozpočtu mesta má oporu aj v zákone o rozpočtovýh pravidlách, v ktorom sa okrem iného uvádza: „Z rozpočtu obce sa uhrádzajú záväzky vzniknuté zo spolupráce s inou obcou alebo s vyšším územným celkom, prípadne s ďalšími osobami na zabezpečenie úloh vyplývajúcich z pôsobnosti obce vrátane záväzkov vzniknutých zo spoločnej činnosti… Z rozpočtu obce sa môžu poskytovať dotácie právnickým osobám, ktorých zakladateľom je obec, a to na konkrétne úlohy a akcie vo verejnom záujme alebo v prospech rozvoja územia obce. Obec môže poskytovať dotácie inej obci alebo vyššiemu územnému celku, ak zabezpečuje niektoré úlohy pre obec alebo ak ide o poskytnutie pomoci pri likvidácii následkov živelnej pohromy, havárie alebo inej podobnej udalosti na ich území.“

Rekonštrukcia cesty III. triedy má pozostávať z výmeny vrchných vrstiev vozovky a výmeny cestných obrubníkov, pričom smerové a výškové vedenie cesty sa nemení.

Cieľom rekonštrukcie je vytvoriť bezpečnú a komfortnú komunikáciu pre všetkých účastníkov cestnej premávky.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2020 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto podporí rekonštrukciu cesty na Koniarekovej ulici vo vlastníctve TTSK sumou 60-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.