reklama

Na opravy trnavských ciest vynaloží mesto v tomto roku o 640-tisíc eur viac

Poslanci mestského zastupiteľstva schválili návrh 3. aktualizácie rozpočtu na rok 2016. Výrazne viac peňazí pôjde v tomto roku napríklad do opráv miestnych komunikácií.

Aktualizácia rozpočtu, ktorú v utorok podporili hlasovaním trnavskí poslanci, počíta s navýšením rozpočtu na opravy miestnych komunikácií o približne 640-tisíc eur.

Podľa vyjadrenia primátora Petra Bročku v najbližších mesiacich chce radnica opraviť päť úsekov poškodených ciest na Poštovej, Mozartovej, Tajovského, Šafárikovej ulici a Na hlinách. Predpokladané náklady na rekonštrukciu dosiahnu 640-tisíc eur.

„Na všetkých týchto úsekoch vozoviek sa uskutočnila diagnostika georadarom, ktorá ukázala, v akom stave sa nachádzajú všetky vrstvy vozovky. Rozsah potrebnej rekonštrukcie sa konečne určuje na základe faktov a nie dohadov. Jednoduché zbrúsenie horných vrstiev a položenie asfaltobetónu, čo je najjednoduchšie riešenie, by nás po pár rokoch zamrzelo, je potrebná komplexná obnova všetkých vrstiev,“ priblížil Bročka.

safarikova
Šafárikova ulica bude jednou z tých, ktoré by mali opraviť ešte v tomto roku

Mesto má zdiagnostikované aj ďalšie tri ulice – Sibírsku, Hajdóczyho v časti od križovatky so Slnečnou a Markovičovu – tie sa zatiaľ do rozpočtu nedostali.

Ďalšie zničené cesty na uliciach Halenárska, Šrobárova, Hajdóczyho (od UCM po Cukrovú), Kukučínova a Mikovíniho sú plánované ako samostatné investičné akcie.

V rámci 3. aktualizácie rozpočtu poslanci schválili navýšenie prostriedkov na výstavbu spádového detského ihriska pri Mama klube na Limbovej ulici a navýšenie pôvodného rozpočtu na cyklochodník a chodník pre peších na Kamennej ceste.

Mesto tiež v tomto roku zainvestuje do odstránenia objektu Impako v areáli ZŠ Spartakovská a projektovej dokumentácie nového objektu pre materskú školu, ktorý má v areáli vzniknúť.

Viac peňazí pôjde aj na rekonštrukciu Cintorína padlých v I. svetovej vojne, v súvislosti so sanáciou a asanáciou častí objektov na Coburgovej ulici dostane v tomto roku viac peňazí Stredisko sociálnej starostlivosti.

Poslanci súhlasili aj s návrhom na zvýšenie prostriedkov pre participatívny rozpočet, čím sa zrealizuje všetkých 15 navrhnutých projektov, namiesto pôvodne odsúhlasených deviatich.

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2016 7:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.