reklama

Župa chce vybudovať novú cestu ku Katarínke, opravy sa má v roku 2024 dočkať aj viacero ciest v okolí Trnavy

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) plánuje investovať v roku 2024 do rekonštrukcií ciest a mostov 12,6 milióna eur z vlastného rozpočtu a vyše 19,5 milióna z európskych štrukturálnych a investičných fondov. Vyplýva to z návrhu rozpočtu trnavskej župy, o ktorom budú krajskí poslanci hlasovať na decembrovom zasadnutí zastupiteľstva.

TTSK vlastní cesty v celkovej dĺžke 1605 kilometrov, z toho je 537 km ciest II. triedy a 1068 km ciest III. triedy. Prostredníctvom Správy a údržby ciest (SÚC) spravuje aj 382 mostných objektov.

Bežné výdavky na správu a údržbu komunikácií majú dosiahnuť v roku 2024 viac ako 15,1 milióna eur, kapitálové výdavky sú nastavené na takmer 32 miliónov eur, vrátane peňazí z eurofondov. Je to to 4,5 milióna eur viac ako plánovala župa v tohtoročnom rozpočte.


V tomto roku opravila župa cestu medzi Špačincami a Jaslovskými Bohunicami

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Rekonštrukcie ciest a mostov v okrese Trnava

Na území okresu Trnava plánuje župa v roku 2024 zrekonštruovať hlavnú komunikáciu v obci Zeleneč, opraviť chcú aj prieťah obcou Zavar.

V Dolnom Dubovom má prejsť rekonštrukciou približne 300-metrový úsek zvlnenej komunikácie II. triedy.

Návštevníkov zrúcaniny kláštora Katarínka v Malých Karpatoch iste poteší, že v návrhu rozpočtu sa počíta aj s vybudovaním novej, približne 1,5 km dlhej asfaltovej komunikácie od hlavnej cesty po parkovisko, ktorá nahradí súčasnú nespevnenú kamenistú cestu s výmoľmi.

V obci a za obcou Dlhá sa počíta s opravou dvoch menších mostov ponad potok.

V prípade získania prostriedkov z európskych štrukturálnych a investičných fondov zrekonštruuje TTSK aj hlavný prieťah obcou Horné Orešany za asi 1,7 milióna eur, ktorý je dlhodobo vo veľmi zlom technickom stave.

Z eurofondov tiež plánuje župa opraviť v roku 2024 aj jeden z úsekov na ceste II. triedy medzi Smolenicami a Vrbovým v hodnote viac ako pol milióna eur.


Nespevnená cesta na Katarínku

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2023 7:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.