reklama

Kraj chce po etapách zrekonštruovať cestu II. triedy na trase Smolenice-Trstín-Naháč-Dechtice-Chtelnica-Vrbové

Trnavská župa vysúťažila dodávateľa projektovej dokumentácie pripravovanej rekonštrukcie cesty druhej triedy č. 502 v úseku od Smoleníc po Vrbové. Cesta prechádza obcami Smolenice, Trstín, Naháč, Dechtice, Chtelnica, Dolný Lopašov, Šterusy a mestom Vrbové.

Cesta zo Smoleníc do Vrbového vedie pod Malými Karpatmi a dosahuje dĺžku takmer 30 kilometrov.

V roku 2022 župa už zmodernizovala časť úseku s dĺžkou približne 3,5 kilometra v smere z Naháča do Dechtíc. Pred niekoľkými rokmi prešiel rekonštrukciou aj asi trojkilometrový úsek medzi Trstínom a Naháčom.

Aktuálne na ceste II/502 prebieha rekonštrukcia medzi Doľanmi a Dolnými Orešanmi, ako aj mostom v Horných Orešanoch, na čo by mala nadviazať rekonštrukcia cesty z Horných Orešian do Smoleníc.


Úsek medzi Naháčom a Dechticami neďaleko odbočky na Katarínku, ktorý župa zrekonštruovala v roku 2022

FOTO: trnava-live.sk

„Hlavným cieľom rekonštrukcie cesty bude jej modernizácia a zlepšenie dopravno-technického stavu so zreteľom na vytvorenie modernej a bezpečnej komunikácie,“ približuje Trnavský samosprávny kraj.

Rekonštrukcia úseku Smolenice – Vrbové bude rozdelená na viacero etáp.

Vypracovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie v podrobnostiach realizačného projektu, vrátane odborného autorského dohľadu, bude stáť 79-tisíc eur s DPH.

Zmluvu s víťazným uchádzačom podpísala župa na konci septembra 2023, lehota na dodanie projektovej dokumentácie je štyri mesiace.

Rekonštrukcia cesty bude zameraná hlavne na zlepšenie stavebno-technického stavu cesty II/502, úpravu a zosilnenie únosnosti podložia vozovky vrátane stabilizácie svahov a krajníc, návrh nových a úpravu jestvujúcich odvodňovacích zariadení, návrh nových bezpečnostných prvkov na zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky, realizáciu dopravných zariadení, ktoré budú zamerané na bezpečnosť účastníkov cestnej premávky – bezpečnostné zvodidlá a záchytné prvky, ako aj úpravu všetkých dopravných napojení v mieste styku s cestou, inštaláciu moderných prvkov pasívnej bezpečnosti (merače rýchlosti a teploty, tlmiče nárazov, dopravné gombíky a podobne) a realizáciu dopravných subsystémov ako sú optické brzdy, reflexné dopravné značenie a podobne.

Oprava cesty Vrbové – Trebatice

Trnavská župa pripravuje aj rekonštrukciu takmer 2,5 km úseku cesty medzi Vrbovým a Trebaticami. Dopravne vyťažená a frekventovaná komunikácia je v zlom stave.

V lete 2023 vyhlásil TTSK verejnú súťaž na zhotoviteľa projektovej dokumentácie.

Práce sa majú týkať úseku od supermarketu Lidl vo Vrbovom po priemyselnú zónu a križovatku cesty II.triedy s Hornou ulicou v Trebaticiach.


Úsek Vrbové – Trebatice, ktorý plánuje kraj opraviť

ZDROJ: TTSK

Úsek Smolenice – Vrbové:

Ulož ako PDF
Napísal 13. októbra 2023 9:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.