reklama

Kraj chce upraviť križovatku pri Farárskom, vzniknúť má samostatný odbočovací pruh

Na frekventovanej ceste II. triedy medzi Trnavou a Špačincami, v úseku križovatky pri Farárskom, chce Trnavský samosprávny kraj uskutočniť stavebné úpravy.

Zásadnou zmenou prostredníctvom plánovanej úpravy v tomto úseku má byť vybudovanie ľavého odbočovacieho pruhu na hlavnej ceste.

V súčasnosti – bez samostatného pruhu pri odbočovaní auta doľava na Farárske – často vznikajú na ceste nebezpečné situácie spôsobené brzdením viacerých áut jazdiacich za sebou.

Súčasťou projektovej dokumentácie, ktorú si nechá vypracovať trnavská župa ako vlastník cesty II. triedy, má byť aj riešenie autobusových zálivov, priechodu pre chodcov, vybudovanie nevyhnutných spevnených plôch a úprava trvalého dopravného značenia v dotknutom úseku.


Samostatný odbočovací pruh má vzniknúť v smere od Trnavy

Reprofoto: Google Street View

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2023 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.