reklama

Bezpečnosť chodcov z lokality Farárske zvýši nové osvetlenie príjazdovej cesty

Mestská samospráva vybuduje na príjazdovej ceste do obývanej časti Farárske medzi Trnavou a Špačincami verejné osvetlenie.

Bezpečnosť chodcov z Farárskeho, ktoré patrí pod Trnavu a leží asi tri kilometre za mestom, zvýši inštalácia verejného osvetlenia príjazdovej cesty.

Približne 300-metrovú cestu medzi obytnou zónou a cestou druhej triedy lemovanú stromoradím často využívajú aj chodci smerujúci k zastávke prímestských autobusov, komunikácia je v súčasnosti neosvetlená.


Príjazdová cesta na Farárske

FOTO: trnava-live.sk

Mestská samospráva plánuje popri príjazdovej komunikácii od hlavnej cesty II. triedy medzi Trnavou a Špačincami nainštalovať celkom trinásť lámp verejného osvetlenia.

Osvetlenie budú zabezpečovať LED svietidlá umiestnené na šesť metrov vysokých pozinkovaných stožiaroch.

Aktuálne hľadá mesto vo verejnom obstarávaní firmu, ktorá osvetlenie vybuduje. Predpokladaná hodnota zákazky je 70-tisíc eur s DPH.


Župa plánuje pri Farárskom vybudovať v smere od Trnavy samostatný odbočovací pruh

Reprofoto: Google Street View

Nedávno sme tiež informovali, že Trnavský samosprávny kraj plánuje v úseku križovatky pri Farárskom uskutočniť stavebné úpravy.

Zásadnou zmenou má byť vybudovanie ľavého odbočovacieho pruhu na hlavnej ceste v smere od Trnavy na Špačince.

V súčasnosti – bez samostatného pruhu pri odbočovaní auta doľava na Farárske – často vznikajú na frekventovanej ceste nebezpečné situácie spôsobené brzdením viacerých áut jazdiacich za sebou.

Podľa údajov Slovenskej správy ciest v tomto úseku jazdí priemerne viac ako 8000 áut denne.

Súčasťou projektovej dokumentácie, ktorú nechá vypracovať trnavská župa ako vlastník cesty II. triedy, má byť aj riešenie autobusových zálivov, priechodu pre chodcov, vybudovanie nevyhnutných spevnených plôch a úprava trvalého dopravného značenia v dotknutom úseku.

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2023 10:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.