reklama

Nový odbočovací pruh na ulici T. Vansovej chce mesto realizovať na jeseň

Pripravovaná výstavba samostatného odbočovacieho pruhu na ulici Terézie Vansovej v smere na ulicu Jána Bottu začne zrejme na jeseň.

Pravý odbočovací pruh na svetelnej križovatke na ulici T. Vansovej má uľahčiť vodičom najmä v čase ranných dopravných špičiek, kedy značné množstvo vozidiel z Bieleho Kostola a Ružindola smeruje k základnej škole či športovému gymnáziu na ulici J. Bottu a ďalej do centra.

Pruh široký tri metre bude umiestnený v páse zelene medzi súčasnou komunikáciou a chodníkom, povrch bude tvoriť cementobetón. Súčasťou odbočovacieho pruhu bude aj rekonštrukcia autobusovej zastávky, ktorá sa nachádza v začiatku plánovaného pruhu.

vansovej-bottova
V smere od Kamenného mlyna na Bottovu vznikne nový odbočovací pruh

Reprofoto: Google Street View

Podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby na mestom úrade Dušana Béreša, stavebné práce by mali prebiehať na jseň 2016.

Podmienkou je však úspešné ukončenie verejnej súťaže na dodávateľa a podpis zmluvy o dielo.

Súťaž vyhlásilo mesto 11. augusta, ukončená má byť v druhom septembrovom týždni.

Súčasťou projektu sú okrem výstavby nového jazdného pruhu aj preložky sietí, mobiliáru, úprava chodníka, autobusovej zastávky a sadové úpravy.

Stavba bude prebiehať za čiastočnej uzávierky, s oddelením verejnej premávky od staveniska, pod ochranou prenosného dopravného značenia.

Stavbené práce budú realizované vo fázach tak, aby sa minimalizovali dopravné obmedzenia.

Predpokladaná doba výstavby je podľa údajov z projektovej dokumentácie tri mesiace.

vansovej-pruh-sit
Výkres situácie na Vansovej ulici. Rozšírenie komunikácie je v štúdii označené modrou farbou.

Zdroj: Mestský úrad v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 15. augusta 2016 11:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Nový odbočovací pruh na ulici T. Vansovej chce mesto realizovať na jeseň”

 1. 1
  Marko says:

  Konečne. Ešte keby v rámci tejto prikreslili odbočovací pruh zo Štefana Moyzesa na Vansovú. Cesta na ŠM je značne široká, pruh by sa tam vošiel a ešte viac pomohol tejto večnečervenej križovatke.

 2. 2
  Jojo says:

  Z mojho pohladu je to fajn, aj ked je to iba kozmeticka uprava. Jednoznacne chyba dokoncit zakladnu dopravnu kostru mesta. T. Z juzny obchvat a v tomto pripade zapadne prepojenie .
  Odbocovaci pruh pre par auticiek je takmer nic. Aspom prepojenie kamenne cesty s modranskou cestou, keby zvladli. Z juzneho obchvatu minimalne toto volebne obdobie nic nebude a obavam sa, ze sa budu robit iba taketo zaplaty, ale nic systemove. Je to skoda. Stale pojde vsetko pomedzi rodinne domy.
  Ruzindol, biely kostol. Prednadrazie. Spiegelsaal atd .
  A bicykle to nevyriesia :)

 3. 3
  Klobucnik says:

  Stacil by obycajny kruhac.

 4. 4
  lozi says:

  najvacsie problemy su podla mna dva:
  1. stale sa zvysuje pocet aut v meste – a to sa asi len tak lahko nenafukne, aby ich vedelo vsetky “zhltnut”
  2. chyba obchvat – nie len juzny, ale aj zapadny

 5. 5
  lajči says:

  Inak je to dobrá koboloviny, namiesto, aby sa odpratal ten nepodarený stánok odtiaľ, sa cyklistický chodník vyosil teraz je tam križovanie cyklistov, peších, aút od obchodu a peších zo schodov, normálna sodoma-gomora Cecilko….

 6. 6
  stratég says:

  To sú tie strategické chyby v plánovaní v minulosti – pustiť výstavbu rodinných domov Kamenáč bez infraštruktúry, ciest, obchodov. To tam vôbec nemalo byť, ak tak po vybudovaní západného obchvatu.
  Viď Arboria tam obchvat je v dosahu a v kľude sa môže stavať a bývať.
  Do Kamenáča nespravili ani osvetlený chodník pre peších aj keď tam sami bývajú, resp. stavajú. Teraz to musí korigovať nové vedenie.
  V žiadnom prípade nepúšťať Kočiské až do vyriešenia dopravy !!

 7. 7
  J. says:

  Taká poznámka k tej odbočke. Existujú takých síce tisíce odbočovacích pruhov, nepoučili sa a vždy sa robí rovnaká chyba. Na kerého oného nemôžu ten odbočovací za križovatkou predĺžiť o 3-4 metre, aby auto, ktoré odbočuje z Vansovej na Bottovu a musí dať prednosť autám z Moyzesovej, či z opačného smeru Vansovej obočujúcim na Bottovu, nestálo na prechode pre chodcov, ale povedzme pol metra, meter za ním.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.