reklama

Nový odbočovací pruh na ulici T. Vansovej chce mesto realizovať na jeseň

Pripravovaná výstavba samostatného odbočovacieho pruhu na ulici Terézie Vansovej v smere na ulicu Jána Bottu začne zrejme na jeseň.

Pravý odbočovací pruh na svetelnej križovatke na ulici T. Vansovej má uľahčiť vodičom najmä v čase ranných dopravných špičiek, kedy značné množstvo vozidiel z Bieleho Kostola a Ružindola smeruje k základnej škole či športovému gymnáziu na ulici J. Bottu a ďalej do centra.

Pruh široký tri metre bude umiestnený v páse zelene medzi súčasnou komunikáciou a chodníkom, povrch bude tvoriť cementobetón. Súčasťou odbočovacieho pruhu bude aj rekonštrukcia autobusovej zastávky, ktorá sa nachádza v začiatku plánovaného pruhu.

vansovej-bottova
V smere od Kamenného mlyna na Bottovu vznikne nový odbočovací pruh

Reprofoto: Google Street View

Podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby na mestom úrade Dušana Béreša, stavebné práce by mali prebiehať na jseň 2016.

Podmienkou je však úspešné ukončenie verejnej súťaže na dodávateľa a podpis zmluvy o dielo.

Súťaž vyhlásilo mesto 11. augusta, ukončená má byť v druhom septembrovom týždni.

Súčasťou projektu sú okrem výstavby nového jazdného pruhu aj preložky sietí, mobiliáru, úprava chodníka, autobusovej zastávky a sadové úpravy.

Stavba bude prebiehať za čiastočnej uzávierky, s oddelením verejnej premávky od staveniska, pod ochranou prenosného dopravného značenia.

Stavbené práce budú realizované vo fázach tak, aby sa minimalizovali dopravné obmedzenia.

Predpokladaná doba výstavby je podľa údajov z projektovej dokumentácie tri mesiace.

vansovej-pruh-sit
Výkres situácie na Vansovej ulici. Rozšírenie komunikácie je v štúdii označené modrou farbou.

Zdroj: Mestský úrad v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 15. augusta 2016 11:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nový odbočovací pruh na ulici T. Vansovej chce mesto realizovať na jeseň”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.