reklama

Mesto pripravuje výstavbu odbočovacieho pruhu od Kamenáča na Bottovu

Na ulici Terézie Vansovej vytvorí mesto samostatný odbočovací pruh v smere na ulicu Jána Bottu.

Samospráva si od tohto projektu sľubuje pozitívny účinok najmä v čase ranných dopravných špičiek, kedy značné množstvo vozidiel z Bieleho Kostola a Ružindola smeruje k základnej škole či športovému gymnáziu na ulici J. Bottu a ďalej do centra.

Pravý odbočovací pruh bude umiestnený v páse zelene medzi súčasnou komunikáciou a chodníkom. Súčasťou odbočovacieho pruhu bude aj rekonštrukcia autobusovej zastávky, ktorá sa nachádza v začiatku plánovaného pruhu.

Rekonštruovaná autobusová zastávka bude predĺžená na minimálnu dĺžku pre zastavenie dvoch vozidiel za sebou, jej súčasťou bude aj prístrešok s lavičkou.

vansovej-bottova
V smere od Kamenného mlyna na Bottovu vznikne nový odbočovací pruh

Reprofoto: Google Street View

V mieste plánovanej výstavby rastú štyri dospelé stromy, ktoré budú odstránené. V rámci pripravovaného projektu sa uskutoční aj náhradná výsadba, a sadové úpravy, nutná je aj prekládka troch stĺpov elektrického vedenia.

Mesto Trnava, ktoré je investorom projektu, už zverejnilo výzvu na predloženie cenovej ponuky za vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie aj realizačný projekt.

Podklady chce mať mestský úrad k dispozícii začiatkom jari.

Investičné náklady na realizáciu projektov a samotnú výstavbu, ktorá sa má uskutočniť v roku 2016, odhaduje mesto na asi 30-tisíc eur.

vansovej-pruh-sit
Výkres situácie na Vansovej ulici. Rozšírenie komunikácie je v štúdii označené modrou farbou.

Zdroj: Mestský úrad v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2016 21:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto pripravuje výstavbu odbočovacieho pruhu od Kamenáča na Bottovu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.