reklama

Čoskoro začne výstavba odbočovacieho pruhu z Vansovej na Bottovu ulicu

Už čoskoro odštartuje realizácia pravého odbočovacieho pruhu z ulice Terézie Vansovej na Bottovu. Projekt sa oproti plánom pozdržal o niekoľko mesiacov, pôvodne mala byť investícia zrealizovaná vlani na jeseň. Mesto už podpísalo zmluvu o dielo s dodávateľom v hodnote 95-tisíc eur s DPH.

Realizácia potrvá podľa zmluvy najviac tri mesiace, križovatka tak má byť dokončená najneskôr v priebehu augusta 2017.

Pravý odbočovací pruh na svetelnej križovatke na ulici T. Vansovej má uľahčiť vodičom najmä v čase ranných dopravných špičiek, kedy značné množstvo vozidiel z IBV Za traťou, Bieleho Kostola či Ružindola smeruje k základnej škole či športovému gymnáziu na ulici J. Bottu a ďalej do centra.

Pruh široký tri metre bude umiestnený v páse zelene medzi súčasnou komunikáciou a chodníkom, povrch bude tvoriť cementobetón. Súčasťou odbočovacieho pruhu bude aj rekonštrukcia autobusovej zastávky, ktorá sa nachádza v začiatku plánovaného pruhu.


V smere od Kamenného mlyna na Bottovu vznikne nový odbočovací pruh

Reprofoto: Google Street View

Súčasťou projektu sú okrem výstavby nového jazdného pruhu aj preložky sietí, inštalácia nového mobiliáru, úprava chodníka, autobusovej zastávky a sadové úpravy.

Stavba bude prebiehať za čiastočnej uzávierky, s oddelením verejnej premávky od staveniska, pod ochranou prenosného dopravného značenia.

Práce majú byť realizované vo fázach tak, aby sa minimalizovali dopravné obmedzenia.

Najväčšou položkou investičnej akcie bude realizácia komunikácií za 58-tisíc eur, štrnásťtisíc eur bude stáť preložka elektrických vedení, takmer 13-tísíc eur prekladanie svetelnej signalizácie.

Do sadových úprav investuje mesto takmer päťtisíc eur, umiestnený bude aj nový mobiliár za 3500 eur.

vansovej-pruh-sit
Výkres situácie na Vansovej ulici. Rozšírenie komunikácie je v štúdii označené modrou farbou.

Zdroj: Mestský úrad v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2017 8:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Čoskoro začne výstavba odbočovacieho pruhu z Vansovej na Bottovu ulicu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.