reklama

Čoskoro sa začne výstavba dvoch nových úsekov cyklociest v trnavskom regióne s celkovou dĺžkou vyše 7 kilometrov

Trnavská župa pripravuje výstavbu dvoch nových úsekov cyklotrás v trnavskom regióne s celkovou dĺžkou asi 7,5 kilometra. Už v tomto roku by mal byť postavený 5,4 km dlhý úsek Vážskej cyklomagistrály medzi Šúrovcami a Siladicami, rovnako tak o niekoľko mesiacov má byť realitou samostatná dvojkilometrová cyklocesta medzi Jaslovskými Bohunicami a elektrárňou.

V najbližších mesiacoch župa postaví úsek Vážskej cyklomagistrály, ktorý povedie zo Šúroviec po most v Siladiciach. Pôjde o cyklotrasu dlhú 5,4 kilometra a širokú tri metre, na ktorú získal kraj nenávratný finančný príspevok z IROP vo výške 1,2 milióna eur.

Súčasťou cyklotrasy je aj vybudovanie cyklistického odpočívadla.

Trnavský samosprávny kraj dokončil v polovici februára 2023 výstavbu úseku Vážskej cyklomagistrály medzi Sereďou a Šúrovcami v dĺžke 1,7 kilometra, na ktorý táto trasa situovaná neďaleko rieky nadviaže. Perspektívne sa počíta s pokračovaním cyklotrasy smerom na Horné Zelenice, Hlohovec a Madunice.


Cyklocesta povedie po pravej strane v smere do „atómky“

FOTO: trnava-live.sk

Samostatná oddelená cyklocesta do elektrární sa začne na konci obce Jaslovské Bohunice pri premostení potoka Blava a ukončená bude pri objekte JESS neďaleko autobusových nástupísk. Bude mať dĺžku 1,9 kilometra, šírku 2,5 metra.

Súčasťou projektu je aj vybudovanie 20-metrového premostenia potoka Blava na konci obce. Stavebné práce sa majú začať počas jari 2023.

Dielo je spoločným projektom Trnavského samosprávneho kraja, ktorý poskytne vlastné pozemky a financie na relizáciu cyklocesty, obec Jaslovské Bohunice zabezpečila podmienky pre uskutočnenie zámeru z pohľadu vlastného územného plánu a zhotovenia projektov.

Slovenské elektrárne sa podiali na financovaní projektovej dokumentácie.

Ako uviedol župan Jozef Viskupič, cieľom župy je v budúcnosti bezpečnou cyklocestou spojiť atómovú elektráreň s Trnavou. Trasa by mala viesť po osi Trnava – Malženice, Malženice – Jaslovské Bohunice a Jaslovské Bohunice – elektráreň.

Aktuálne pripravovaný úsek je teda prvým a finančne, technicky či projekčne najjednoduchším z troch plánovaných.

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2023 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.