reklama

Na ulici Terézie Vansovej začala výstavba druhej etapy cyklochodníka

Avizovaná výstavba druhej etapy cyklochodníka na ulici Terézie Vansovej odštartovala. Prvú časť 500-metrového cyklochodníka na ulici T. Vansovej využíva verejnosť od novembra 2011.

Druhá etapa v dĺžke 700 metrov bude pokračovať po ľavej strane ulice v úseku od svetelnej križovatky Vansovej-Bottova-Moyzesova po Zelenú ulicu pri železničnom priecestí v smere do Kamenného mlyna.

V prípade mimoriadne priaznivých klimatických podmienok by mohli byť stavebné práce ukončené ešte v tomto roku, no zrejme sa tak stane až v prvom štvrťroku 2013.
Stavebné práce začali na konci novembra

Chodník povedie popri hlavnej ceste, na začiatku za svetelnou križovatkou na Okružnom námestí sa stočí poza obchod s kvetinami.

Mesto v rozpočte predpokladalo s investíciou vo výške 140-tisíc eur. Skutočné náklady však budú pravdepodobne nižšie.

Trnavská samospráva uvažuje v blízkej budúcnosti aj s vyznačením samostatných chodníkov pre cyklistov na Moyzesovej ulici medzi Okružným námestím a križovatkou Ružindolská-Suchovská, vodorovné značenie s vyhradeným priestorov pre cyklistov by mohlo pribudnúť aj na Streleckej ulici v úseku od parkoviska pri Kalokagatii po budovu okresného súdu.

Na území mesta v súčasnosti funguje 9 kilometrov cyklotrás. Ďalších viac ako šesť kilometrov plánovaných chodníkov pre cyklistov má vypracovanú projektovú dokumentáciu. Koncepcia cyklotrás v meste Trnava počíta do budúcnosti s výstavbou takmer 36 kilometrov.

Náklady na realizáciu kompletnej siete sú odhadované na 3,4 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2012 12:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na ulici Terézie Vansovej začala výstavba druhej etapy cyklochodníka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.