reklama

Prvú časť cyklochodníka na T. Vansovej postaví mesto ešte v tomto roku

Približne polkilometrový úsek nového cyklochodníka na ulici Terézie Vansovej postaví v tomto roku mesto Trnava. Rozpočet počíta s výstavbou 1. etapy od Hospodárskej ulice po svetelnú križovatku ulíc Bottova-Moyzesova.

“Cyklochodník bude situovaný na ľavej strane v smere od Hospodárskej ulice. Čiastočne bude oddelený od komunikácie pásom zelene, časť chodníka je v projekte situovaná v dotyku cesty,” priblížil vedúci odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave Ing. Dušan Béreš.

Projektová dokumentácia pre stavebné povolenie a realizáciu je dokončená už niekoľko rokov. Spusteniu stavebných prác bránil nedostatok financií. Cyklochodník bude po dokončení 2. etapy pokračovať v celej dĺžke ulice T. Vansovej až po železničné priecestie pri Kamennom mlyne.
Druhá časť chodníka pre cyklistov pôjde po opačnej, teda pravej strane v smere od križovatky Bottova-Moyzesova, po železničný priechod.

Ulica Terézie Vansovej

Realizácia úvodnej etapy cyklochodníka si vyžiada investičné náklady vo výške asi 70-tisíc eur.

“Predpokladám, že v priebehu približne dvoch mesiacov vyberieme formou verejnej súťaže dodávateľa stavebných prác. Samotná výstavba potrvá rovnako asi dva mesiace,” ohaduje trvanie ďalších postupov projektu D. Béreš.
V rámci výstavby cyklochodníka bude potrebné preložiť časť vzdušného vedenia a niekoľko stĺpov verejného osvetlenia. Súčasťou stavebných prác je riešenie nevyhnutných sadových úprav a úpravy povrchov pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie.

Mesto podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby MsÚ v budúcnosti počíta aj s výstavbou ďalšej časti cyklochodníka. Tá by viedla od koľajníc až do Kamenného mlyna.

“V súčasnej fáze hovoríme skôr o vízii. Predstava je taká, že cyklochodník bude situovaný po ľavej strane, v priamom dotyku súčasného chodníka pre peších, ktorý sa nachádza vedľa cesty. Poškodený chodník pre peších bude potrebné kompletne zrekonštruovať, a zároveň tu vznikne aj cestička pre cyklistov,” predostrel zámery trnavskej samosprávy D. Béreš.

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2011 14:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Prvú časť cyklochodníka na T. Vansovej postaví mesto ešte v tomto roku”

  1. 1
    Jano says:

    No konečne ich napadlo tam ten cyklochodník spraviť. Chodím po tej ulici z Janáčkovej do mesta bicyklom každý deň do roboty, ale často je to tam naozaj o zuby, hlavne keď ma predbieha kamión a oproti nemu ide ešte ďalšie auto. Škoda ale, že sa tento rok spraví iba po svetelnú križovatku. Kým sa spraví celý až po kolajnice, to zas určite prebehne zopár rokov, alebo až keď tam niektorého cyklistu zabije auto.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.