reklama

Prvú časť cyklochodníka na T. Vansovej postaví mesto ešte v tomto roku

Približne polkilometrový úsek nového cyklochodníka na ulici Terézie Vansovej postaví v tomto roku mesto Trnava. Rozpočet počíta s výstavbou 1. etapy od Hospodárskej ulice po svetelnú križovatku ulíc Bottova-Moyzesova.

„Cyklochodník bude situovaný na ľavej strane v smere od Hospodárskej ulice. Čiastočne bude oddelený od komunikácie pásom zelene, časť chodníka je v projekte situovaná v dotyku cesty,“ priblížil vedúci odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave Ing. Dušan Béreš.

Projektová dokumentácia pre stavebné povolenie a realizáciu je dokončená už niekoľko rokov. Spusteniu stavebných prác bránil nedostatok financií. Cyklochodník bude po dokončení 2. etapy pokračovať v celej dĺžke ulice T. Vansovej až po železničné priecestie pri Kamennom mlyne.
Druhá časť chodníka pre cyklistov pôjde po opačnej, teda pravej strane v smere od križovatky Bottova-Moyzesova, po železničný priechod.

Ulica Terézie Vansovej

Realizácia úvodnej etapy cyklochodníka si vyžiada investičné náklady vo výške asi 70-tisíc eur.

„Predpokladám, že v priebehu približne dvoch mesiacov vyberieme formou verejnej súťaže dodávateľa stavebných prác. Samotná výstavba potrvá rovnako asi dva mesiace,“ ohaduje trvanie ďalších postupov projektu D. Béreš.
V rámci výstavby cyklochodníka bude potrebné preložiť časť vzdušného vedenia a niekoľko stĺpov verejného osvetlenia. Súčasťou stavebných prác je riešenie nevyhnutných sadových úprav a úpravy povrchov pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie.

Mesto podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby MsÚ v budúcnosti počíta aj s výstavbou ďalšej časti cyklochodníka. Tá by viedla od koľajníc až do Kamenného mlyna.

„V súčasnej fáze hovoríme skôr o vízii. Predstava je taká, že cyklochodník bude situovaný po ľavej strane, v priamom dotyku súčasného chodníka pre peších, ktorý sa nachádza vedľa cesty. Poškodený chodník pre peších bude potrebné kompletne zrekonštruovať, a zároveň tu vznikne aj cestička pre cyklistov,“ predostrel zámery trnavskej samosprávy D. Béreš.

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2011 14:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prvú časť cyklochodníka na T. Vansovej postaví mesto ešte v tomto roku”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.