reklama

Cyklochodník pri starom cintoríne by mohol byť hotový už na jeseň

Mesto Trnava vybralo v minulých dňoch prostredníctvom verejnej elektronickej aukcie dodávateľa výstavby cyklochodníka na ulici Terézie Vansovej.

V prípade, že sa ďalší zákonom stanovený prces neskomplikuje, je možné očakávať, že s realizáciou projektu sa začne ešte v priebehu augusta.

V prvej etape bude cyklochodník v dĺžke asi 500 metrov situovaný od križovatky s Hospodárskou po svetelnú križovatku ulíc Vansovej – Bottova – Moyzesova na Okružnom námestí.

Ulica Terézie Vansovej

„Chodník pre cyklistov bude viesť v smere od Hospodárskej ulice po ľavej strane. Čiastočne bude oddelený od komunikácie pásom zelene, časť chodníka je v projekte situovaná v dotyku cesty,” priblížil vedúci odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave Ing. Dušan Béreš.

Projektová dokumentácia pre stavebné povolenie a realizáciu je dokončená už niekoľko rokov. Spusteniu stavebných prác bránil nedostatok financií. Cyklochodník bude po dokončení 2. etapy pokračovať v celej dĺžke ulice T. Vansovej až po železničné priecestie pri Kamennom mlyne.
Druhá časť chodníka pre cyklistov pôjde po opačnej, teda pravej strane v smere od svetelnej križovatky na Okružnom námestí po železničný priechod.

Na realizáciu polkilometrového úseku vyčlenilo mesto v rozpočte 70-tisíc eur. Stavebné práce potrvajú približne dva mesiace. V rámci výstavby cyklochodníka bude potrebné preložiť časť vzdušného vedenia a niekoľko stĺpov verejného osvetlenia. Súčasťou stavebných prác je riešenie nevyhnutných sadových úprav a úpravy povrchov pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie.

Mesto podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby MsÚ v budúcnosti počíta aj s výstavbou ďalšej časti cyklochodníka. Tá by viedla od koľajníc až do Kamenného mlyna.

“V súčasnej fáze hovoríme skôr o vízii. Predstava je taká, že cyklochodník bude situovaný po ľavej strane, v priamom dotyku súčasného chodníka pre peších, ktorý sa nachádza vedľa cesty. Poškodený chodník pre peších bude potrebné kompletne zrekonštruovať, a zároveň tu vznikne aj cestička pre cyklistov,” predostrel zámery trnavskej samosprávy D. Béreš.

Ulož ako PDF
Napísal 4. augusta 2011 13:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.