reklama

Nový cyklochodník na Vansovej je takmer dokončený, skolaudujú ho v utorok

Výstavba polkilometrového úseku druhej etapy cyklochodníka na ulici Terézie Vansovej finišuje.

Samotný chodník pre cyklistov je dokončený, začiatkom budúceho týždňa zalejú asfaltom zostávajúci asi 5-metrový úsek na autobusovej zastávke.

Kolaudácia cyklochodníka bude v utorok 7. mája, dovtedy budú práce ukončené,“ poznamenal vedúci odboru investičnej výstavby metského úradu Dušan Béreš.

cykochodnik-vansovej-1a
cykochodnik-vansovej-3
Druhá časť cyklochodníka sa pripája na prvú etapu pri križovatke s Bottovou

Nový 500-metrový úsek na ľavej strane ulice od svetelnej križovatky T. Vansovej – J. Bottu – Moyzesova až po Zelenú ulicu pri železničnom priecestí začali stavať v novembri 2012 a nadväzuje na prvú časť cyklochodníka od Hospodárskej, ktorá bola odovzdaná do užívania na jeseň 2011.

Na vybudovanie tejto etapy vynaložila mestská samospráva sumu 74 313 eur.

Betónové stĺpy elektrického vedenia, ktoré nemohli byť z dôvodu existujúcich inžinierskych sietí presunuté mimo ochrannej zóny cyklochodníka, boli zabezpečené výstražným žltočiernym náterom. Zeleň, ktorá bola počas výstavby narušená, bude upravená do pôvodného stavu,“ informuje úsek komunikácie trnavskej radnice.

V rozpočte mesta sú tento rok naplánované aj finančné prostriedky na spracovanie projektovej dokumentácie ďalšej etapy cyklochodníka, ktorá spojí novovybudovanú cyklotrasu od Zelenej ulice cez železničné priecestie s existujúcim chodníkom pre chodcov a cyklistov popri Kamennej ceste.

Na území mesta v súčasnosti funguje vrátane nového úseku na Vansovej 9,5 kilometrov cyklotrás.

cykochodnik-vansovej-4
cykochodnik-vansovej-2a
Cyklochodník obchádza kvetinárstvo jemným oblúkom

cykochodnik-vansovej-2
cykochodnik-vansovej-6
Chodník končí pri železničnom priecestí. Krátky úsek na zastávke dokončia začiatkom budúceho týždňa

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2013 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nový cyklochodník na Vansovej je takmer dokončený, skolaudujú ho v utorok”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.