reklama

Pokračovanie cyklochodníka na Vansovej začnú stavať pravdepodobne ešte v tomto roku

Výstavba druhej etapy cyklochodníka na ulici Terézia Vansovej by mohla odštartovať ešte v priebehu tohto roka.

Mesto Trnava realizovalo pred niekoľkými dňami verejnú súťaž na dodávateľa stavebných prác. Víťaza môže určiť po uplynutí zákonnej 16-dňovej lehoty na prípadné odvolania ďalších účastníkov súťaže.

Po vyhlásení výsledkov verejného obstarávania a podpise zmluvy s dodávateľom stavebných prác by výstavba mohla začať ešte v tomto roku. Samozrejme, v závislosti od klimatických podmienok,“ uviedol vedúci odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave Dušan Béreš.

V prípade mimoriadne priaznivých poveternostných podmienok by mohol nový cyklochodník slúžiť Trnavčanom ešte v roku 2012. Pravdopodobnejšia je však verzia, že projekt sa podarí dokončiť v prvom štvťroku budúceho roka.


Ulica Terézie Vansovej

Prvú časť 500-metrového cyklochodníka na ulici T. Vansovej využíva verejnosť od novembra 2011.

Druhá etapa v dĺžke 700 metrov bude pokračovať po ľavej strane v úseku od svetelnej križovatky Vansovej-Bottova-Moyzesova po Zelenú ulicu pri železničnom priecestí v smere do Kamenného mlyna.

Mesto v rozpočte predpokladalo s investíciou vo výške 140-tisíc eur. Skutočné náklady však budú pravdepodobne nižšie.

Trnavská samospráva uvažuje v blízkej budúcnosti podľa informácií trnava-live.sk aj s vyznačením samostatných chodníkov pre cyklistov na Moyzesovej ulici medzi Okružným námestím a križovatkou Ružindolská-Suchovská, vodorovné značenie s vyhradeným priestorov pre cyklistov by mohlo pribudnúť aj na Streleckej ulici v úseku od parkoviska pri Kalokagatii po budovu okresného súdu.

Na území mesta v súčasnosti funguje 9 kilometrov cyklotrás. Ďalších viac ako šesť kilometrov plánovaných chodníkov pre cyklistov má vypracovanú projektovú dokumentáciu. Koncepcia cyklotrás v meste Trnava počíta do budúcnosti s výstavbou takmer 36 kilometrov.

Náklady na realizáciu kompletnej siete sú odhadované na 3,4 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2012 11:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pokračovanie cyklochodníka na Vansovej začnú stavať pravdepodobne ešte v tomto roku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.