reklama

Pokračovanie cyklochodníka na Vansovej začnú stavať pravdepodobne ešte v tomto roku

Výstavba druhej etapy cyklochodníka na ulici Terézia Vansovej by mohla odštartovať ešte v priebehu tohto roka.

Mesto Trnava realizovalo pred niekoľkými dňami verejnú súťaž na dodávateľa stavebných prác. Víťaza môže určiť po uplynutí zákonnej 16-dňovej lehoty na prípadné odvolania ďalších účastníkov súťaže.

Po vyhlásení výsledkov verejného obstarávania a podpise zmluvy s dodávateľom stavebných prác by výstavba mohla začať ešte v tomto roku. Samozrejme, v závislosti od klimatických podmienok,” uviedol vedúci odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave Dušan Béreš.

V prípade mimoriadne priaznivých poveternostných podmienok by mohol nový cyklochodník slúžiť Trnavčanom ešte v roku 2012. Pravdopodobnejšia je však verzia, že projekt sa podarí dokončiť v prvom štvťroku budúceho roka.


Ulica Terézie Vansovej

Prvú časť 500-metrového cyklochodníka na ulici T. Vansovej využíva verejnosť od novembra 2011.

Druhá etapa v dĺžke 700 metrov bude pokračovať po ľavej strane v úseku od svetelnej križovatky Vansovej-Bottova-Moyzesova po Zelenú ulicu pri železničnom priecestí v smere do Kamenného mlyna.

Mesto v rozpočte predpokladalo s investíciou vo výške 140-tisíc eur. Skutočné náklady však budú pravdepodobne nižšie.

Trnavská samospráva uvažuje v blízkej budúcnosti podľa informácií trnava-live.sk aj s vyznačením samostatných chodníkov pre cyklistov na Moyzesovej ulici medzi Okružným námestím a križovatkou Ružindolská-Suchovská, vodorovné značenie s vyhradeným priestorov pre cyklistov by mohlo pribudnúť aj na Streleckej ulici v úseku od parkoviska pri Kalokagatii po budovu okresného súdu.

Na území mesta v súčasnosti funguje 9 kilometrov cyklotrás. Ďalších viac ako šesť kilometrov plánovaných chodníkov pre cyklistov má vypracovanú projektovú dokumentáciu. Koncepcia cyklotrás v meste Trnava počíta do budúcnosti s výstavbou takmer 36 kilometrov.

Náklady na realizáciu kompletnej siete sú odhadované na 3,4 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2012 11:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Pokračovanie cyklochodníka na Vansovej začnú stavať pravdepodobne ešte v tomto roku”

 1. 1
  , says:

  No, 36 km plán a 700 m tento rok , to je tak za necelých 52 rokov. Čo sa s tým dá urobiť, aby to bolo trochu rýchlejšie zhotovené?

 2. 2
  , says:

  A čo tak to urýchliť formou verejnoprospešných prác, tak to robia napr. v Spišskom Hrhove

 3. 3
  Mihoč says:

  Dosť vtipné komentáre :D :D

 4. 4
  , says:

  Vieš, mne sa to vtipkuje, ja nejazdím bicyklom

 5. 5
  vlaDyka says:

  A aj ja by som zavtipkoval…., no keď som po X-tý krát míňal cyklistu, ktorý jazdil po ceste, pozdĺž ktorej bol “toď kúsok” dááávno zrealizovaný cyklochodník, prešlo ma to. Myslím si, že by pokojne mohli dopraváci zrušiť polovicu zbytočných značiek, nech sa dav naučí čo je to prednosť sprava a namiesto toho vytvoriť piktografický “tabuľo-manuál” o tom, kadiaľ a ako sa jazdí – autom, bicyklom či na iných kolieskach. No možno za tých 52 rokov ….

 6. 6

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.