reklama

Pri Trnave začnú v tomto roku stavať obchodné centrum zamerané na bývanie a stavebné materiály

Po Bratislave, Trenčíne, Žiline, Prievidzi, Banskej Bystrici, Poprade, Prešove, Micha­lovciach a Košiciach bude investovať poľská spoločnosť prevádzkujúca obchodné centrá Merkury Market zamerané na predaj nábytku, bytových doplnkov a stavebných materiálov aj v Trnave.
Ešte v priebehu roku 2010 začne v dotyku diaľničného privádzača pri Modranke, v susedstve objektov Slovenskej správy ciest, na ploche 16 – tisíc metrov štvorcových výstavba výstavba obchodného centra v hodnote 4,6 milióna eur. S dokončením počíta poľský investor v roku 2011.
Merkury Market v Banskej Bystrici
“Plánovaná stavba sa prevádzkovo delí na časť výstavno-predajnú, skladovaciu, administratívno-sociálnu a nevyhnutnú technickú a technologickú infraštruktúru. Navrhovaná stavba a areál bude dopravne napojený na Sereďskú cestu v Modranke,” uvádza sa v zámere investora. Merkury Market má zamestnať v Trnave asi 30 ľudí. “Celková farebnosť objektu vychádza z Design Manuálu objektových riešení Merkury Marketov, kombinujúc farby oranžovú, bledosivú a celopresklené plochy fasády,” prezentuje poľská spoločnosť.
Hlavná predajná budova bude dvojpodlažná s plochou strechou. Súčasťou investície bude aj výstavba parkoviska s kapacitou pre viac ako 160 automobilov. Celková výmera parkovacích plôch je 2255 m2. V rámci nej bude vysadených 23 ks vzrastlých stromov a v okolí obchodného centra investor vysadí aj ďalšiu okrasnú zeleň. Merkury Market začal so svojou činnosťou v roku 1991 v Poľsku. Slovensko je zatiaľ druhou krajinou, v ktorej firma podniká. Sortiment spoločnosti obsahuje v súčasnosti asi 55-tisíc druhov výrobkov.
“Možno oprávnene predpokladať, že umies­t­nenie centra v tejto lokalite podnieti aj ďalšie významné komerčné podnikateľské aktivity a investície, ktoré ovplyvnia ráz mesta a jeho okolia,” myslia si zástupcovia poľskej spoločnosti.
Foto: Merkury Market
Ulož ako PDF
Napísal 21. mája 2010 21:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.