reklama

Ďalšie obchodné centrum pri Vodárni chcú postaviť do roku 2012

Košická spoločnosť Europrojekt Theta 8 Sk, s.r.o., predložila oprávneným orgánom projekt výstavby dvoch objektov „občianskej vybavenosti a služieb“, ktoré majú stáť na pozemkoch medzi sídliskom Zátvor a Piešťanskou cestou na vstupe do Trnavy v smere od Bučian.
V rovnakej lokalite plánujú v budúcnosti realizovať projekty bytových domov Zátvor II. dvaja investori.

Pozemky medzi hypermaketom Tesco a východnou časťou cestného obchvatu mesta majú byť zastavané bytmi a obchodnými prevádzkami

Europrojekt Theta 8 Sk počíta s výstavbou dvoch obchodných objektov, ktoré budú napojené priamo na susediacu Piešťanskú cestu. Súčasťou investície majú byť aj cyklochodníky, zeleň a parkovisko pre 448 áut.

Z projektu vyplýva, že prvý z dvoch navrhovaných objektov, ktoré vyrastú niekoľko stoviek metrov od vodojemu na Vodárni, sa skladá z troch základných funkčných a konštrukčných častí. Západná časť vytvorí priestor pre samostatné obchodno-obslužné prevádzky, ktoré bude možné variabilne dispozične upravovať.
Stredná časť vytvorí pasáž a nachádza sa v nej vstup a schodisko do tretej – východnej časti objektu. Maximálna výška budovy je 12 metrov.

Mapka širších vzťahov: obchodné centrum je zobrazené v šedých odtieňoch

Autor: DV Atelier/Europrojekt Theta 8 Sk

Druhý objekt obchodného centra bude vysoký maximálne 9 metrov a rovnako vytvorí priestor pre ďalšie obchodné a obslužné prevádzky.

Investor predpokladá s investíciou vo výške 10,3 milióna eur. Projekt vyrastie na pozemkoch s celkovou rozlohou 49-tisíc metrov štvorcových. Zastavaná plocha jednotlivých objektov obchodného centra bude 11-tisíc m², parkovisko, chodníky a obslužná komunikácia sa budú rozprestierať na ploche takmer 20-tisíc m².

Na Piešťanskej ceste pri vstupe do centra postavia novú kruhovú križovatku

Autor: DV Atelier/Europrojekt Theta 8 Sk

Investor predpokladá so začiatkom výstavby v roku 2011, začiatok prevádzky je naplánovaný o rok neskôr. V centre má vzniknúť 70 nových pracovných miest.

Ulož ako PDF
Napísal 14. decembra 2010 5:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ďalšie obchodné centrum pri Vodárni chcú postaviť do roku 2012”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.