reklama

Na Piešťanskej chcú kruhovku. Má byť spojnicou k obchodnému centru a obytnej zóne Zátvor II

Mestskí poslanci schválili na utorňajšom zasadnutí použitie časti mestských pozemkov na Piešťanskej ceste za vodojemom v smere na Bučany na výstavbu okružnej križovatky a verejného osvetlenia pre spoločnosť Europrojekt Theta 8.

Košický developer plánuje v lokalite vymedzenej hypermarketom Tesco, sídliskom Zátvor a východnou časťou obchvatu realizovať v prvej fáze výstavbu obchodného centra a neskôr aj bytových domov.

Pozemky lokality Zátvor II, vpravo výpadovka na Bučany, ktorá má byť hlavnou komunikačnou spojnicou

Pozemky, na ktorých spoločnosť navrhuje realizovať stavbu, sa nachádzajú pri Piešťanskej ceste v časti Zátvor II. Navrhované stavebné pozemky doteraz slúžili ako poľnohospodárska pôda a komunikácie. V súčasnosti ide o zastavanú plochu pod pôvodnou komunikáciou a ornú pôdu, ktorá bude trvalo odňatá z poľnohospodárskeho pôdneho fondu pre účely výstavby verejnej infraštruktúry.

„Časť stavebných objektov dopravnej a technickej infraštruktúry sa nachádza na pozemkoch mesta Trnava a časť na pozemkoch investora. Pre potrebu realizácie predmetných objektov je potrebné pre účely vydania stavebného povolenia tieto pozemky majetkovoprávne usporiadať. Po ukončení výstavby sa verejná komunikácia – okružná križovatka odovzdá podľa súčasne platnej legislatívy usporiadania cestnej siete do majetku, správy a údržby SR – Slovenskej správy ciest Bratislava, bez zastavaných pozemkov. Vzhľadom na pripravovanú zmenu usporiadania cestnej siete po realizácii severného obchvatu, ktorá navrhuje cestu I/51 – Piešťanská cesta pretriediť do cestnej siete ako miestnu komunikáciu, navrhujeme súhlasiť s použitím pozemku vo vlastníctve mesta na výstavbu kruhovej križovatky a ostatné pozemky vo vlastníctve investora odkúpiť do vlastníctva mesta,“ uvádza sa v dôvodovej správe, s ktorou sa oboznámila mestská rada aj poslanci.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Autor: DV Atelier/Europrojekt Theta 8 Sk

Europrojekt Theta 8 Sk počíta podľa dostupných informácií v prvej fáze s výstavbou dvoch obchodných objektov, ktoré budú napojené priamo na susediacu Piešťanskú cestu. Súčasťou investície majú byť aj cyklochodníky, zeleň a parkovisko pre 448 áut.

Z projektu vyplýva, že prvý z dvoch navrhovaných objektov, ktoré vyrastú niekoľko stoviek metrov od vodojemu na Vodárni, sa skladá z troch základných funkčných a konštrukčných častí. Západná časť vytvorí priestor pre samostatné obchodno-obslužné prevádzky, ktoré bude možné variabilne dispozične upravovať.
Stredná časť vytvorí pasáž a nachádza sa v nej vstup a schodisko do tretej – východnej časti objektu. Maximálna výška budovy je 12 metrov.

Druhý objekt obchodného centra bude vysoký maximálne 9 metrov a rovnako vytvorí priestor pre ďalšie obchodné a obslužné prevádzky.

Investor predpokladá s investíciou vo výške 10,3 milióna eur. Projekt vyrastie na pozemkoch s celkovou rozlohou 49-tisíc metrov štvorcových. Zastavaná plocha jednotlivých objektov obchodného centra bude 11-tisíc m², parkovisko, chodníky a obslužná komunikácia sa budú rozprestierať na ploche takmer 20-tisíc m².

Autor: DV Atelier/Europrojekt Theta 8 Sk

V centre má vzniknúť 70 nových pracovných miest, začiatok výstavby bol pôvodne plánovaný na koniec roka 2011.

V rovnakej lokalite plánujú v budúcnosti realizovať projekty bytových domov Zátvor II. ďalší investori.

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2011 9:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Piešťanskej chcú kruhovku. Má byť spojnicou k obchodnému centru a obytnej zóne Zátvor II”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.