reklama

Do dvoch mesiacov pribudne ďalšia kruhovka. Spojí Piešťanskú cestu s novou obchodnou zónou

Spoločnosť Europrojekt Theta 8 Sk začala s výstavbou okružnej križovatky na Piešťanskej ulici. Nová križovatka na okraji Trnavy v smere na Bučany bude dokončená na konci júla.

Kruhovka bude mať o čosi väčší priemer ako neďaleká okružná križovatka ulíc Bučianska – Veterná – Clementisova. Podľa slov Pavla Ďurka z Ateliéru DV navrhnutá je tak, aby ju v prípade potreby bolo možné v budúcnosti rozšíriť.

Výstavba križovatky súvisí s projektom novej obchodnej zóny, ktorú košická spoločnosť začala realizovať v blízkosti ovocného sadu vodárenského vodojemu.


Výstavba križovatky potrvá dva mesiace

Pohodlnejší prístup k budúcim obchodným prevádzkam na Piešťanskej ulici majú mať aj cyklisti. Investor pre nich plánuje postaviť približne 300 – metrový cyklistický chodník. Jeho trasa bude viesť popri Aquapolise a ovocnom sade zo strany od hypermarketu Tesco.Výstavba obchodnej zóny na okraji Trnavy má byť ukončená na prelome jari a leta 2013

Europrojekt Theta 8 Sk počíta s výstavbou dvoch obchodných objektov, ktoré budú napojené priamo na susediacu Piešťanskú cestu.

Investor predpokladá s investíciou vo výške 10,3 milióna eur. Projekt vyrastie na pozemkoch s celkovou rozlohou 49-tisíc metrov štvorcových. Zastavaná plocha jednotlivých objektov obchodného centra bude 11-tisíc m², parkovisko, chodníky a obslužná komunikácia sa budú rozprestierať na ploche takmer 20-tisíc m².

Ukončenie výstavby je naplánované na prvú polovicu budúceho roka.


Dopravné napojenie z Piešťanskej cesty bude riešené novou kruhovou križovatkou

Autor: DV Atelier/Europrojekt Theta 8 Sk

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2012 12:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do dvoch mesiacov pribudne ďalšia kruhovka. Spojí Piešťanskú cestu s novou obchodnou zónou”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.