reklama

Hviezdoslavovu a Hornopotočnú spojí nová ulička. Investor opraví historické domy, pribudne aj polyfunkcia

Trnavská spoločnosť Renntax pokračuje v prípravách veľkého projektu prepojenia historických objektov na Hviezdoslavovej a Hornopotočnej ulici v centre Trnavy. Okrem rekonštrukcie jestvujúcich objektov plánuje investor postaviť aj novostavby s bytmi aj komerčnými priestormi.

Investor získal od mestského zastupiteľstva v rokoch 2017 a 2018 súhlas so zmenou územného plánu aj s predloženou architektonickou štúdiou. Aktuálne je projekt v územnom konaní. Ústne pojednávanie spojené s prerokovaním návrhu investora sa uskutoční na mestskom úrade 6. februára 2019.

Predložený návrh rieši umiestnenie zástavby polyfunkčného súboru, ktorý je koncipovaný ako dostavba vnútrobloku meštiackych domov na uliciach Hviezdoslavova a Hornopotočná.

Polyfunkčné objekty novostavieb s dvomi až tromi podlažiami budú priamym pokračovaním historických dvorných krídel.


Modrou farbou sú vyznačené jestvujúce objekty, ktoré budú súčasťou projektu, šedá vyznačuje okolitú zástavbu. Oranžová farba ukazuje budúce podzemné podlažia, šikmé červené linky vyznačujú objekty novostavieb (1A, 1B, 1C)


Plánované prepojenie objektov na Hviezdoslavovej a Hornopotočnej ulici znázornené na mape

ZDROJ: Renntax

Koncepcia predložená investorom vytvára novú vnútornú ulicu medzi dvornými krídlami historických domov na Hviezdoslavovej ulici č. 5 a 6. Ulička pre peších bude zalomená, vyústi z domu na Hornopotočnej č. 2 a vo finále prepojí obe ulice.

Zámer počíta okrem komplexnej rekonštrukcie jestvujúcich historických objektov s výstavbou troch novostavieb.

Vo vnútrobloku tak vznikne mix komerčných plôch v prízemí a obytných plôch v nadzemných podlažiach, kde sa má nachádzať 43 bytových jednotiek s celkovou podlahovou plochou niečo málo cez 2000 metrov štvorcových.

Štrnásť komerčných jednotiek má dosiahnuť celkovú výmeru 900 metrov štvorcových.

Na ploche 1954 metrov štvorcových vznikne dvojpodlažné podzemné parkovisko s kapacitou pre 75 áut. Vjazd do parkoviska je situovaný na severnej strane územia, kde je napojený na miestnu komunikáciu, spájajúcu ulice Jána Hollého a Hornopotočná vedľa hotela Holiday Inn.

Jednotlivé domy budú vertikálne prepojené schodiskami a výťahmi s podzemným parkoviskom.


Vizualizácie

ZDROJ: Renntax

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2019 11:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Hviezdoslavovu a Hornopotočnú spojí nová ulička. Investor opraví historické domy, pribudne aj polyfunkcia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.