reklama

Investor plánuje komplexnú obnovu a prepojenie objektov na Hviezdoslavovej a Hornopotočnej ulici pasážou

Trnavská spoločnosť Renntax plánuje rozsiahlu investíciu do rekonštrukcie a prepojenia historických objektov na Hviezdoslavovej a Hornopotočnej ulici v centre Trnavy.

Zámerom investora je komplexná rekonštrukcia schátralých objektov č. 5 a 6 na Hviezdoslavovej ulici a zachovaných časti ich dvorových krídel, rovnako tak obnova historickej budovy na Hornopotočnej ulici č. 2, vrátane zachovanej časti dvorového krídla objektu .

Pripravovaný projekt rieši zároveň aj dostavbu dvorových krídel, ktoré sa prakticky nezachovali. Cieľom investora je vytvoriť pasáž, prostredníctvom ktorej budú objekty na Hviezdoslavovej a Hornopotočnej ulici prepojené.

Vzniknúť má atraktívny priestor prístupný verejnosti s obchodnými prevádzkami v parteri objektu.


Plánované prepojenie objektov na Hviezdoslavovej a Hornopotočnej ulici znázornené na mape


Predbežná štúdia projektu

Zdroj: Renntax

Spoločnosť Renntax Trnava uvažuje vo svojom zámere z hľadiska funkčného využitia riešiť prízemie pre komerčné obchodné účely.

Vyššie podlažia sú navrhované ako byty s doplňujúcou funkciou administratívnych priestorov.

Parkovanie je navrhované zo severnej strany od zásobovaco – obslužnej komunikácie za hotelom Holiday Inn cez rampu v dvojúrovňovom podzemnom parkovisku s kapacitou 71 parkovacích miest.

Z dôvodu plánovanej výšky dostavovaných dvorových krídel žiada investor mesto Trnava o povolenie na spracovanie zmeny Územného plánu Centrálnej mestskej zóny.

Platný Územný plán CMZ povoľuje dve nadzemné podlažia, tento zámer počíta s výstavbou troch nadzemných podlaží a podkrovia.

Z dôvodou prepojenia objektov pasážou prichádza k menšej zmene v územnom pláne aj z hľadiska usporiadania dvorových krídel.

„Návrh štúdie bol viackrát konzultovaný na Odbore územného rozvoja a koncepcií MsÚ, spoločne s Krajským pamiatkovým úradom v Trnave. Po zadefinovaní požiadaviek z obidvoch strán vznikol výsledný návrh, ktorý je možné z hľadiska drobných zmien usporiadania dvorových krídel, ako aj ich výšky akceptovať. Pôvodné meštianske domy mali vyššiu svetlú ako aj konštrukčnú výšku, riešením troch nadzemných podlaží s podkrovím nedôjde k prevýšeniu dvorových krídel vedľa stojacich historických objektov, resp. nebude narušená strešná rovina tak, aby to nebolo akceptovateľné,“ vyjadril sa k zámeru Odbor územného rozvoja a koncepcií na mestskom úrade..


Predbežná štúdia projektu: Renntax

Povolenie spracovania zmeny prerokovala aj Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ, ktorá odporučila povolenie na spracovanie zmeny schváliť. Výbor mestskej časti Trnava – Stred taktiež odporučil schváliť povolenie na spracovanie zmeny.

K predloženému materiálu sa majú vyjadriť hlasovaním poslanci mestského zastupiteľstva na októbrovej schôdzi.

V prípade súhlasu zastupiteľstva bude spracovaný návrh zmeny a realizovaný proces verejnoprávneho prerokovania návrhu zmeny a proces posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude zmena predložená na schválenie v mestskom zastupiteľstve.


Archívny pohľad na objekty na Hviezdoslavovej ulici č. 5 a 6


Domy na Hviezdoslavovej plánujú prepojiť pasážou s objektom na Hornopotočnej 2

Foto: Google Street View

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2017 11:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investor plánuje komplexnú obnovu a prepojenie objektov na Hviezdoslavovej a Hornopotočnej ulici pasážou”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.