reklama

Komplexnú rekonštrukciu Hviezdoslavovej ulice chce mesto spustiť po jarmoku

Mesto Trnava spúšťa proces územného konania na projekt komplexnej rekonštrukcie Hviezdoslavovej ulice.

Obnova tejto významnej lokality v historickom centre začne podľa súčasných predpokladov v septembri po skončení jarmoku. S dokončením investičného zámeru počíta mesto v prvej polovici budúceho roka.

V rozpočte na rok 2014 vyčlenila radnica na vypracovanie projektov a realizáciu prác spolu 465-tisíc eur.

hviezdoslavova
Rekonštrukciu ulice začnú zrejme v septembri

Rekonštrukcia Hviezdoslavovej ulice sa čiastočne dotkne aj ulíc Pekárska, Hollého, Halenárska a M.Sch.Trnavského. Súčasťou stavby je aj prebudovanie križovatky ulíc Halenárska – M.Sch.Trnavského – Hollého.

V rámci projektu bude obnovená hlavná komunikácia, chodníky, projekt počíta aj s umiestnením cyklochodníka.

Ulica funkčne zostane aj po rekonoštrukcii v súčasnom režime, to znamená, že povolený bude naďalej aj vjazd pre autá a zásobovanie. V budúcnosti radnica počíta na Hviezdoslavovej s utlmením dopravy. Projekt má byť podľa nedávnych vyjadrení vedenia mesta pripravovaný tak, aby sa na ulici mohla vzniknúť pešia zóna.

Z architektonického hľadiska budú priestory Hviezdoslavovej ulice materiálovo a farebne nadväzovať na Hlavnú ulicu.

V rámci projektu vymenia lampy verejného osvetlenia, dôjde aj na ilumináciu kostola sv. Anny.

Výber mobiliáru zodpovedá priestoru Hviezdoslavovej ulice, ktorý možno charakterizovať ako priestor s historickou architektonickou hodnotou objektov podľa územného plánu Centrálnej mestskej zóny charakterizovaný ako kategória A. Preto podľa požiadavky Krajského pamiatkového úradu Trnava je mobiliár tvarovaný ako historický, bežne používaný v takýchto priestoroch v rámci priestorov kategórie A pamiatkovej rezervácie Trnava. Mobiliár tvoria prvky – rovné dvojlavičky, rovné jednolavičky, koše na odpadky a zahradzovacie stĺpiky,“ približuje zámer pre územné konanie.

V rámci plánovaných sadových úprav vysadia nové stromy aj stálozelené záhony „v modernom a vizuálne nápaditom prevedení„.

Prioritným účelom sadových úprav je poskytnutie celoročne zaujímavej výsadby, ktorá aj napriek malej ploche určenej na výsadbu v ulici bude plnohodnotne spĺňať všetky úlohy mestskej zelene.“

Návrh projektu sadových úprav pozostáva zo stromov poskytujúcich tieň, kompaktných záhonov stálozelených krov doplnených o trvalkové záhony s cibuľovinami v pastelových odtieňoch.

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2014 10:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Komplexnú rekonštrukciu Hviezdoslavovej ulice chce mesto spustiť po jarmoku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.