reklama

Komplexnú rekonštrukciu Hviezdoslavovej ulice chce mesto spustiť po jarmoku

Mesto Trnava spúšťa proces územného konania na projekt komplexnej rekonštrukcie Hviezdoslavovej ulice.

Obnova tejto významnej lokality v historickom centre začne podľa súčasných predpokladov v septembri po skončení jarmoku. S dokončením investičného zámeru počíta mesto v prvej polovici budúceho roka.

V rozpočte na rok 2014 vyčlenila radnica na vypracovanie projektov a realizáciu prác spolu 465-tisíc eur.

hviezdoslavova
Rekonštrukciu ulice začnú zrejme v septembri

Rekonštrukcia Hviezdoslavovej ulice sa čiastočne dotkne aj ulíc Pekárska, Hollého, Halenárska a M.Sch.Trnavského. Súčasťou stavby je aj prebudovanie križovatky ulíc Halenárska – M.Sch.Trnavského – Hollého.

V rámci projektu bude obnovená hlavná komunikácia, chodníky, projekt počíta aj s umiestnením cyklochodníka.

Ulica funkčne zostane aj po rekonoštrukcii v súčasnom režime, to znamená, že povolený bude naďalej aj vjazd pre autá a zásobovanie. V budúcnosti radnica počíta na Hviezdoslavovej s utlmením dopravy. Projekt má byť podľa nedávnych vyjadrení vedenia mesta pripravovaný tak, aby sa na ulici mohla vzniknúť pešia zóna.

Z architektonického hľadiska budú priestory Hviezdoslavovej ulice materiálovo a farebne nadväzovať na Hlavnú ulicu.

V rámci projektu vymenia lampy verejného osvetlenia, dôjde aj na ilumináciu kostola sv. Anny.

Výber mobiliáru zodpovedá priestoru Hviezdoslavovej ulice, ktorý možno charakterizovať ako priestor s historickou architektonickou hodnotou objektov podľa územného plánu Centrálnej mestskej zóny charakterizovaný ako kategória A. Preto podľa požiadavky Krajského pamiatkového úradu Trnava je mobiliár tvarovaný ako historický, bežne používaný v takýchto priestoroch v rámci priestorov kategórie A pamiatkovej rezervácie Trnava. Mobiliár tvoria prvky – rovné dvojlavičky, rovné jednolavičky, koše na odpadky a zahradzovacie stĺpiky,“ približuje zámer pre územné konanie.

V rámci plánovaných sadových úprav vysadia nové stromy aj stálozelené záhony „v modernom a vizuálne nápaditom prevedení„.

Prioritným účelom sadových úprav je poskytnutie celoročne zaujímavej výsadby, ktorá aj napriek malej ploche určenej na výsadbu v ulici bude plnohodnotne spĺňať všetky úlohy mestskej zelene.“

Návrh projektu sadových úprav pozostáva zo stromov poskytujúcich tieň, kompaktných záhonov stálozelených krov doplnených o trvalkové záhony s cibuľovinami v pastelových odtieňoch.

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2014 10:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Komplexnú rekonštrukciu Hviezdoslavovej ulice chce mesto spustiť po jarmoku”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.