reklama

Začína rekonštrukcia Hviezdoslavovej ulice, stavebné práce dokončia na jar

Inštalovaním prenosného dopravného značenia a bezpečnostného oplotenia odštartovala v pondelok 22. septembra avizovaná rekonštrukcia Hviezdoslavovej ulice.

V rámci stavebných prác bude obnovená hlavná komunikácia a chodníky, projekt počíta aj s umiestnením cyklochodníka.

Z architektonického hľadiska budú priestory Hviezdoslavovej ulice materiálovo a farebne nadväzovať na Hlavnú ulicu. Súčasťou obnovy ulice bude aj výmena lámp verejného osvetlenia, počíta sa aj s ilumináciu kostola sv. Anny.

Dodávateľom prác je trnavská spoločnosť CS. Firma sa podieľala aj na rekonštrukcii pešej zóny. Celková cena diela má podľa uzatvorenej zmluvy so zhotoviteľom stavby dosiahnuť 513 tisíc eur.

hviezdoslavova-rek1

hviezdoslavova-rek2
Modernizácia Hviezdoslavovej bude rozdelená na dve etapy

Mesto počíta s rozdelením stavebných prác na dve etapy. Ich konkrétny priebeh bude závislý najmä od klimatických podmienok. Prvú etapu plánujú ukončiť 29. novembra 2014, realizácia zámeru bude pokračovať v závislosti od počasia na jar 2015.

“Výber mobiliáru zodpovedá priestoru Hviezdoslavovej ulice, ktorý možno charakterizovať ako priestor s historickou architektonickou hodnotou objektov podľa územného plánu Centrálnej mestskej zóny charakterizovaný ako kategória A. Preto podľa požiadavky Krajského pamiatkového úradu Trnava je mobiliár tvarovaný ako historický, bežne používaný v takýchto priestoroch v rámci priestorov kategórie A pamiatkovej rezervácie Trnava. Mobiliár tvoria prvky – rovné dvojlavičky, rovné jednolavičky, koše na odpadky a zahradzovacie stĺpiky,” približoval projekt predložený pre územné konanie.

V rámci plánovaných sadových úprav vysadia nové stromy aj stálozelené záhony “v modernom a vizuálne nápaditom prevedení“.

Po celej dĺžke Hviezdoslavovej ulice povedie cyklistický chodník. Na opačnej strane cesty od Pekárskej ulice po Kostol sv. Anny vznikne trinásť parkovacích miest pre osobné automobily a ostrovy zelene.

„Pracovná doba vykonávania stavebných prác je stanovená v pondelok až piatok od 7.00 do 18.00 hodiny, v sobotu od 7.00 do 16.00 hodiny. Z tohto dôvodu žiadame o úplné vylúčenie parkovania áut na uvedenom úseku z dôvodu jej neprístupnosti počas rekonštrukčných prác,“ oznámilo mesto Trnava.

Ulica funkčne zostane aj po rekonštrukcii v súčasnom režime, to znamená, že povolený bude naďalej aj vjazd pre autá a zásobovanie. V budúcnosti radnica počíta na Hviezdoslavovej s utlmením dopravy.

Podľa informácií Ing. Kamila Lastovičku z odboru investičnej výstavby mestského úradu bude Hviezdoslavova ulica aj po rekonštrukcii rozdelená na dve funkčné triedy – od Trojičného námestia po Pekársku ulicu bude slúžiť ako pešia zóna a od Pekárskej po Halenársku ulicu ako miestna komunikácia.

„Pozdĺž uličných fasád domov budú vybudované nové chodníky z lávovo bielej grafitovej betónovej dlažby, povrch komunikácie má byť z kombinácií žuly a štiepaných syenitových kociek antracitovej farby kladených do vejárov. Na odvodňovacie žľaby opticky predeľujúce komunikáciu od chodníkov sa sekundárne použijú tmavosivé žulové kocky zo skládky mesta, čím sa ušetrí časť finančných nákladov,“ konkretizuje mestská samospráva.

Šestnásť nových pouličných svietidiel bude mať podobu štvorbokej historickej lampy na osemhrannom stožiari. Historický vzhľad používaný v pamiatkových rezerváciách získa v súlade s požiadavkou Krajského pamiatkového úradu v Trnave aj nový mobiliár pozostávajúci z dvojmiestnych a jednomiestnych lavičiek, košov na odpadky a zahradzovacích stĺpikov.

rozkopavka
Vyznačenie I. etapy stavebných prác na mape

Zdroj: mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2014 0:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začína rekonštrukcia Hviezdoslavovej ulice, stavebné práce dokončia na jar”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.