reklama

Rekonštrukcia Chovateľskej ulice začne čoskoro, čaká sa na stavebné povolenie

Už o niekoľko týždňov by mala začať dlhšie avizovaná rekonštrukcia približne polkilometrového úseku Chovateľskej ulice. Podľa informácií vedúceho odboru investičnej výstavby Mestského úradu v Trnave Dušana Béreša mesto vybralo prostredníctvom elektronickej aukcie dodávateľa stavebných prác a teraz sa čaká už len na vydanie stavebného povolenia.

Chovateľská ulica

„Zrekonštruovaný bude nespevnený úsek Chovateľskej ulice od závodu spoločnosti Invensys smerom k lokalite Štrky. Nová komunikácia bude napojená priamo na vetvu severného obchvatu. Dodávateľom stavby bude Trnavská stavebná spoločnosť, ktorá ponúkla v súťaži najnižšiu cenu,“ ozrejmil D. Béreš.

Pravdepodobne na začiatku budúceho roku bude dokončená druhá etapa severného obchvatu v úseku od Krupanskej cesty po Štrky. Predpokladá sa, že v tom čase by mala byť rekonštrukcia Chovateľskej ulice ukončená. Prípadné otázky okolo tranzitujúcich nákladiakov cez Chovateľskú sú podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča už vyriešené.
„Tranzit nákladnej a kamiónovej dopravy cez Chovateľskú ulicu dopravní policajti nepovolili. Ide o miestnu komunikáciu, ktorá na takýto účel nespĺňa parametre,“ poznamenal.

Zrekonštruovaný úsek bude napojený na severný obchvat

Osobné autá však s prípadným tranzitom smerom z obchvatu na Trstínsku ulicu problém mať nebudú. Otázkou zostáva, ako veľmi to ovplyvní dopravnú situáciu v lokalite. To sa však pravdepodobne ukáže až po reálnom spustení druhej etapy obchvatu.

V rámci rekonštrukcie Chovateľskej príde k výstavbe dvojprúdovej komunikácie, jednostranného chodníka pre peších, inštalácii nového verejného osvetlenia a realizácii sadových úprav.

Mesto Trnava v rozpočte predpokladalo s celkovými investíciami na tento projekt vo výške približne 340-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2010 11:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rekonštrukcia Chovateľskej ulice začne čoskoro, čaká sa na stavebné povolenie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.