reklama

Rekonštrukcia Chovateľskej ulice začne čoskoro, čaká sa na stavebné povolenie

Už o niekoľko týždňov by mala začať dlhšie avizovaná rekonštrukcia približne polkilometrového úseku Chovateľskej ulice. Podľa informácií vedúceho odboru investičnej výstavby Mestského úradu v Trnave Dušana Béreša mesto vybralo prostredníctvom elektronickej aukcie dodávateľa stavebných prác a teraz sa čaká už len na vydanie stavebného povolenia.

Chovateľská ulica

“Zrekonštruovaný bude nespevnený úsek Chovateľskej ulice od závodu spoločnosti Invensys smerom k lokalite Štrky. Nová komunikácia bude napojená priamo na vetvu severného obchvatu. Dodávateľom stavby bude Trnavská stavebná spoločnosť, ktorá ponúkla v súťaži najnižšiu cenu,” ozrejmil D. Béreš.

Pravdepodobne na začiatku budúceho roku bude dokončená druhá etapa severného obchvatu v úseku od Krupanskej cesty po Štrky. Predpokladá sa, že v tom čase by mala byť rekonštrukcia Chovateľskej ulice ukončená. Prípadné otázky okolo tranzitujúcich nákladiakov cez Chovateľskú sú podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča už vyriešené.
“Tranzit nákladnej a kamiónovej dopravy cez Chovateľskú ulicu dopravní policajti nepovolili. Ide o miestnu komunikáciu, ktorá na takýto účel nespĺňa parametre,” poznamenal.

Zrekonštruovaný úsek bude napojený na severný obchvat

Osobné autá však s prípadným tranzitom smerom z obchvatu na Trstínsku ulicu problém mať nebudú. Otázkou zostáva, ako veľmi to ovplyvní dopravnú situáciu v lokalite. To sa však pravdepodobne ukáže až po reálnom spustení druhej etapy obchvatu.

V rámci rekonštrukcie Chovateľskej príde k výstavbe dvojprúdovej komunikácie, jednostranného chodníka pre peších, inštalácii nového verejného osvetlenia a realizácii sadových úprav.

Mesto Trnava v rozpočte predpokladalo s celkovými investíciami na tento projekt vo výške približne 340-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2010 11:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Rekonštrukcia Chovateľskej ulice začne čoskoro, čaká sa na stavebné povolenie”

 1. 1
  sakel says:

  Uz bolo na ćase nieco robit s touto “polnou cestou”
  Len ma zaraza, ze preco nie je sucastou tohto projektu aj cyklochodnik :o

  Ved mesto planuje v lokalite Strky vybudovat oddychovu zonu (co je aj tak v TT beh na dlhe trate), to potom zas budu nieco provizorne dorabat? (vid. Zelenecska) – ovsem, ak budu peniaze

  PS: Kamenac uz nebude to co je (bol) :(

  • 1.1
   marcuss says:

   Zaujimalo by ma, ci bude zrekonstruovane aj zeleznicne priecestie. V texte som o tom ziadnu zmienku nenasiel a samotne priecestie je v dezolatnom stave. Motoristi, ktori tadial jazdia denne mi isto daju za pravdu.

   • 1.1.1

    “Zrekonštruovaný bude nespevnený úsek Chovateľskej ulice od závodu spoločnosti Invensys smerom k lokalite Štrky.” V tejto fáze sa pravdepodobne s rekonštrukciou koľajiska nepočíta, aj keď ju v budúcnosti nemožno vylúčiť.
    Každopádne ako hovoríte, to priecestie opravu potrebuje a snáď k nej čím skôr dôjde.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.