reklama

Pripravovaná rekonštrukcia Štefánikovej ulice sa začne podľa Bročku najskôr v roku 2025

Po očakávanom ukončení rekonštrukcie Námestia SNP – v horizonte niekoľkých týždňov – bude ďalšou zásadnou investičnou akciou v centre Trnavy obnova Štefánikovej ulice. Tento projekt pripravuje radnica už niekoľko rokov.

Pripravovaný zámer komplexnej obnovy Štefánikovej ulice zatiaľ nemá vydané stavebné povolenie. Ako uviedol primátor Peter Bročka, z tohto dôvodu rekonštrukcia ani nebude zaradená do rozpočtu na rok 2024.

„Stavebné povolenie zatiaľ nemáme, a ani trajektória veľmi jasne nesmeruje k tomu, že by sme mohli vyhlásiť verejné obstarávanie a rozbehnúť práce v priebehu budúceho roka,“ vysvetlil.


Štefánikova ulica

FOTO: trnava-live.sk

Len nedávno bola podľa primátora odovzdaná dokumentácia pre územné rozhodnutie.

„Čaká nás ešte relatívne dlhý čas,kým získame stavebné povolenie. Aj preto môžem takmer vylúčiť, že by sa rekonštrukcia Štefánikovej dostala do rozpočtu v priebehu roka 2024. Ideálny variant vidím tak, že ak sa nám podarí získať v budúcom roku stavebné povolenie a aj uzavrieť verejnú súťaž na zhotoviteľa stavby, začala by sa rekonštrukcia v roku 2025,“ skonštatoval Bročka.

Ako poznamenal, ide o zložitý projekt aj lokalitu, preto uvádzať presné predikcie termínov nie je jednoduché.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2023 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.