reklama

Družbu čakajú rozkopávky. Rekonštrukcia horúcovodu získala stavebné povolenie

Na konci mája sme priniesli informácie o pripravovanej rekonštrukcii horúcovodných sietí na sídlisku Družba. Výmenu zastaralých a poruchových sietí horúcovodnej siete bude v priebehu letných mesiacov realizovať Trnavská teplárenská.

Plánovaný projekt získal v minulých dňoch stavebné povolenie.

Stavebné práce spojené s výmenou poruchového horúcovodu si vyžiadajú rozkopávky niektorých ciest, chodníkov, parkovísk a plôch zelene v lokalite ulíc Tekela, Clementisova a Starohájska.

S rozkopanými verejnými priestranstvami musia počítať obyvatelia a prechádzajúci ulicami Tekela, Clementisova a Starohájska. Investor má začať so stavebnými prácami ešte v priebehu mesiaca júl, ukončiť ich plánuje v priebehu septembra.

Oprava teplárenských rozvodov si vyžiada aj zásah do cestnej komunikácie na Clementisovej ulici, približne v lokalite kruhovej križovatky pri budove Sociálnej poisťovne.
Pre stavebné práce tak budú musieť počítať vodiči s dopravnými obmedzeniami.

Ilustračné foto: erding.cz

Základné údaje o stavbe – Clementisova a Tekelova ulica:
„Predložená projektová dokumentácia rieši rekonštrukciu existujúcich rozvodov tepla na Ulici V. Clementisa a Ulici T.Tekela v Trnave.  Trasa horúcovodu je situovaná prevažne v zelených plochách, v parkoviskách so zámkovou dlažbou a chodníkoch pre peších. V rekonštruovanej trase jestvujúci horúcovod 2x križuje jestvujúcu komunikáciu.
Cieľom stavby je vymeniť uvedenú časť horúcovodu, ktorá je skorodovaná a poruchová za novú. Rekonštrukcia úseku rieši výmenu potrubia 2 x DN 250 v celkovej dĺžke 362,81 m. Súčasťou rekonštrukcie je aj rekonštrukcia odbočiek v šachtách vrátane nových armatúr prípojky DN 150 pre odbery v trase rekonštruovaného horúcovodu. Súčasne s výmenou potrubí sa bude realizovať pokládka dispečerského kábla a trubky HDPE pre optický prenos údajov. Rekonštrukcia bude realizovaná v dvoch etapách (I.etapa v dĺžke 240,08 m a II.etapa v dĺžke 122,73 m).“

Základné údaje o stavbe – Starohájska ulica:
„Predložená projektová dokumentácia rieši rekonštrukciu existujúcich horúcovodných rozvodov tepla 2 x DN 200 a 2 x DN 150 na Starohájskej ulici v Trnave. Rekonštrukcia zahŕňa demontáž pôvodného poruchového vedenia, stavebné úpravy v šachtách, nový pevný bod, dodávku a montáž nového BTV potrubia, odbočky v rámci šácht, odvzdušnenia a odvodnenia. Trasa horúcovodu je vedená v zeleni, prechádza pod cestou, v chodníku, cez parkovisko a miestne komunikácie.
Horúcovod je dimenzie DN 200 umiestnený v klasickom neprieleznom kanáli. V odbočnej šachte 924.4 sú vysadené odbočky 2 x DN 125 pre polikliniku a 2 x DN 100 s následnou redukciou za sekčnými armatúrami odbočky na dimenziu DN 50 pre novovybudovaný polyfunkčný bytový dom.
V odbočnej šachte 924.5 je vysadená odbočka 2 x DN 100 pre objekt TKB Hlboká Trnava. V celej rekonštruovanej trase bude zasahovať trasa horúcovodu 2 x DN 150 po redukcii v šachte 924.5 do jestvujúcej komunikácie len v jednom prípade. Križovanie bude kolmé, bez chráničiek a revíznych šachiet. Stavba bude realizovaná v dvoch etapách.“

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2011 1:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Družbu čakajú rozkopávky. Rekonštrukcia horúcovodu získala stavebné povolenie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.