reklama

Družbu čakajú rozkopávky. Rekonštrukcia horúcovodu získala stavebné povolenie

Na konci mája sme priniesli informácie o pripravovanej rekonštrukcii horúcovodných sietí na sídlisku Družba. Výmenu zastaralých a poruchových sietí horúcovodnej siete bude v priebehu letných mesiacov realizovať Trnavská teplárenská.

Plánovaný projekt získal v minulých dňoch stavebné povolenie.

Stavebné práce spojené s výmenou poruchového horúcovodu si vyžiadajú rozkopávky niektorých ciest, chodníkov, parkovísk a plôch zelene v lokalite ulíc Tekela, Clementisova a Starohájska.

S rozkopanými verejnými priestranstvami musia počítať obyvatelia a prechádzajúci ulicami Tekela, Clementisova a Starohájska. Investor má začať so stavebnými prácami ešte v priebehu mesiaca júl, ukončiť ich plánuje v priebehu septembra.

Oprava teplárenských rozvodov si vyžiada aj zásah do cestnej komunikácie na Clementisovej ulici, približne v lokalite kruhovej križovatky pri budove Sociálnej poisťovne.
Pre stavebné práce tak budú musieť počítať vodiči s dopravnými obmedzeniami.

Ilustračné foto: erding.cz

Základné údaje o stavbe – Clementisova a Tekelova ulica:
„Predložená projektová dokumentácia rieši rekonštrukciu existujúcich rozvodov tepla na Ulici V. Clementisa a Ulici T.Tekela v Trnave.  Trasa horúcovodu je situovaná prevažne v zelených plochách, v parkoviskách so zámkovou dlažbou a chodníkoch pre peších. V rekonštruovanej trase jestvujúci horúcovod 2x križuje jestvujúcu komunikáciu.
Cieľom stavby je vymeniť uvedenú časť horúcovodu, ktorá je skorodovaná a poruchová za novú. Rekonštrukcia úseku rieši výmenu potrubia 2 x DN 250 v celkovej dĺžke 362,81 m. Súčasťou rekonštrukcie je aj rekonštrukcia odbočiek v šachtách vrátane nových armatúr prípojky DN 150 pre odbery v trase rekonštruovaného horúcovodu. Súčasne s výmenou potrubí sa bude realizovať pokládka dispečerského kábla a trubky HDPE pre optický prenos údajov. Rekonštrukcia bude realizovaná v dvoch etapách (I.etapa v dĺžke 240,08 m a II.etapa v dĺžke 122,73 m).”

Základné údaje o stavbe – Starohájska ulica:
„Predložená projektová dokumentácia rieši rekonštrukciu existujúcich horúcovodných rozvodov tepla 2 x DN 200 a 2 x DN 150 na Starohájskej ulici v Trnave. Rekonštrukcia zahŕňa demontáž pôvodného poruchového vedenia, stavebné úpravy v šachtách, nový pevný bod, dodávku a montáž nového BTV potrubia, odbočky v rámci šácht, odvzdušnenia a odvodnenia. Trasa horúcovodu je vedená v zeleni, prechádza pod cestou, v chodníku, cez parkovisko a miestne komunikácie.
Horúcovod je dimenzie DN 200 umiestnený v klasickom neprieleznom kanáli. V odbočnej šachte 924.4 sú vysadené odbočky 2 x DN 125 pre polikliniku a 2 x DN 100 s následnou redukciou za sekčnými armatúrami odbočky na dimenziu DN 50 pre novovybudovaný polyfunkčný bytový dom.
V odbočnej šachte 924.5 je vysadená odbočka 2 x DN 100 pre objekt TKB Hlboká Trnava. V celej rekonštruovanej trase bude zasahovať trasa horúcovodu 2 x DN 150 po redukcii v šachte 924.5 do jestvujúcej komunikácie len v jednom prípade. Križovanie bude kolmé, bez chráničiek a revíznych šachiet. Stavba bude realizovaná v dvoch etapách.”

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2011 1:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Družbu čakajú rozkopávky. Rekonštrukcia horúcovodu získala stavebné povolenie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.