reklama

Teplári v lete pre rekonštrukciu horúcovodu rozkopú časť sídliska Družba

V priebehu letných mesiacov plánuje Trnavská teplárenská, a.s., zrealizovať na sídlisku Družba rekonštrukciu horúcovodnej siete. Stavebné práce spojené s výmenou poruchového horúcovodu si vyžiadajú rozkopávky niektorých ciest, chodníkov, parkovísk a zelených plôch.

Rekonštrukcia horúcovodu si vyžiada aj rozkopávku na hlavnej komunikácii Clementisovej ulice

S rozkopanými verejnými priestranstvami musia počítať obyvatelia a prechádzajúci ulicami Tekela, Clementisova a Starohájska. Podľa našich informácií s rekonštrukciou horúcovodu plánuje začať Trnavská teplárenská v júli, stavebné práce by mali byť ukončené v septembri. Oprava teplárenských rozvodov si vyžiada aj zásah do cestnej komunikácie na Clementisovej ulici, približne v lokalite kruhovej križovatky pri budove Sociálnej poisťovne.

Pre stavebné práce tak budú musieť počítať vodiči s dopravnými obmedzeniami.

Textová časť projektu pre územné rozhodnutie – Clementisova a Tekelova ulica:
Predložená projektová dokumentácia rieši rekonštrukciu existujúcich rozvodov tepla na Ulici V. Clementisa a Ulici T.Tekela v Trnave. Trasa horúcovodu je situovaná prevažne v zelených plochách, v parkoviskách so zámkovou dlažbou a chodníkoch pre peších. V rekonštruovanej trase jestvujúci horúcovod 2x križuje jestvujúcu komunikáciu.
Cieľom stavby je vymeniť uvedenú časť horúcovodu, ktorá je skorodovaná a poruchová za novú. Rekonštrukcia úseku rieši výmenu potrubia 2 x DN 250 v celkovej dĺžke 362,81 m. Súčasťou rekonštrukcie je aj rekonštrukcia odbočiek v šachtách vrátane nových armatúr prípojky DN 150 pre odbery v trase rekonštruovaného horúcovodu. Súčasne s výmenou potrubí sa bude realizovať pokládka dispečerského kábla a trubky HDPE pre optický prenos dát. Rekonštrukcia bude realizovaná v dvoch etapách (I.etapa v dĺžke 240,08 m a II.etapa v dĺžke 122,73 m).

Textová časť projektu pre územné rozhodnutie – Starohájska ulica:
Predložená projektová dokumentácia rieši rekonštrukciu existujúcich horúcovodných rozvodov tepla 2 x DN 200 a 2 x DN 150 na Starohájskej ulici v Trnave. Rekonštrukcia zahrňuje demontáž pôvodného poruchového vedenia, stavebné úpravy v šachtách, nový pevný bod pri šachte 924.3, dodávku a montáž nového BTV potrubia, odbočky v rámci šácht, odvzdušnenia a odvodnenia. Trasa horúcovodu je vedená v zeleni, prechádza pod cestou, v chodníku, cez parkovisko a miestne komunikácie.

Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2011 14:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Teplári v lete pre rekonštrukciu horúcovodu rozkopú časť sídliska Družba”

 1. 1
  matkotejko says:

  máme sa na čo tešiť :D

 2. 2
  VlaDyka says:

  A plus k tomu aj na Paulínskej ulici v Trnave v smere od kina Hviezda po križovatku s Ulicou Dolné bašty od 6. júna 2011 – 7.00 hod. do 17. júna – 16.00 hod.

 3. 3
  fero says:

  aspon sa deti a dochodcovia budu mat na co kazdy den pozerat – a super rozhodnutie TAT, ze to budu realizovat cez prazdniny, kedy je volnejsie :)

 4. 4
  marek says:

  super, opat budu pozliepane poplatane cesty na druzbe…tesime sa

 5. 5
  Peter Crouch says:

  tieto rozkopavky nemaju ozdobu – zrovnat so zemou a zacat odznova.
  Kolko penazi, casu a nervov sa takto uz predr….

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.