reklama

Začiatkom júna začnú teplári na Družbe s výmenou poškodeného horúcovodu

V pondelok 4. júna započne Trnavská teplárenská spoločnosť s avizovanou rekonštrukciou zastaralého horúcovodu na sídlisku Družba.

Podľa predbežných informácií majú v prvej etape teplári vymieňať poruchové horúcovodné potrubia na uliciach Teodora Tekela a Vladimíra Clementisa.

Stavebné práce si vyžiadajú aj rozkopanie cesty na Clementisovej ulici pri križovatke s Tekelovou, rozkopávky zasiahnu aj niektoré parkoviská a plochy verejnej zelene.


Clementisovu ulicu rozkopú približne v týchto miestach, práce budú pokračovať na ulicu T. Tekela

Cieľom stavby je vymeniť uvedenú časť horúcovodu, ktorá je skorodovaná a poruchová za novú. Rekonštrukcia úseku rieši výmenu potrubia 2 x DN 250 v celkovej dĺžke 362,81 m. Súčasťou rekonštrukcie je aj rekonštrukcia odbočiek v šachtách vrátane nových armatúr prípojky DN 150 pre odbery v trase rekonštruovaného horúcovodu. Súčasne s výmenou potrubí sa bude realizovať pokládka dispečerského kábla a trubky HDPE pre optický prenos údajov. Rekonštrukcia bude realizovaná v dvoch etapách (I.etapa v dĺžke 240,08 m a II.etapa v dĺžke 122,73 m),“ uvádza sa v dokumentácii Trnavskej teplárenskej.

V ďalších etapách plánuje spoločnosť vymieňať aj horúcovody na Starohájskej pri Mestskej poliklinike a daňovom úrade. V stavebnom konaní je aj úsek pri kúpalisku Castiglione, ktorý zároveň zasiahne časť ulice Juraja Slottu v smere od areálu Lokomotívy po Clementisovu ulicu pri hoteli Inka.


Červenou prerušovanou čiarou je označená trasa horúcovodu. Pre zväčšenie snímky kliknite na obrázok

Podstatná časť horúcovodu je situovaná v páse zelene oddeľujúcom okolité polia a obytnú zónu na uliciach Tekela a Slottu.

Prvá z etáp výmeny potrubí má skončiť podľa informácií mestského úradu 31. júla.

Ďalšie konkrétne informácie o priebehu rekonštrukcie horúcovodu na sídlisku Družba budeme prinášať s postupom prác.

Ulož ako PDF
Napísal 18. mája 2012 16:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začiatkom júna začnú teplári na Družbe s výmenou poškodeného horúcovodu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.