reklama

Na Ružindolskej a Suchovskej ulici vymenia 300 metrov poškodeného horúcovodu

Spoločnosť Trnavská teplárenská pripravuje rekonštrukciu pôvodného poškodeného horúcovodného potrubia na Ružindolskej ulici v lokalite pri ZŠ na ulici Andreja Kubinu. Cieľom zámeru, ktorý obdržal stavebné povolenie, je skvalitnenie dodávky tepla a zvýšenie spoľahlivosti horúvodných rozvodov.

Celé potrubie bude zrealizované novým predizolovaným potrubím inštalovaným v zemi. Dĺžka trasy, ktorej sa rekonštrukcia týka, je 309 metrov.

Dodávateľ tepla dosiahne výmenou moderných potrubí okrem skvalitnenia dodávky tepla aj zvýšenie spoľahlivosti horúvodných rozvodov, rovnako tak sfunkčnenie monitorovacieho systému poškodenia a úniku média.

Optimalizáciou trás horúcovodu sa dosiahne predpoklad pre vyššiu životnosť nového potrubného rozvodu.

Ilustračné foto

Nová trasa horúcovodu je navrhnutá tak, aby sa nachádzala mimo pozemku základnej školy zo strany Ružindolskej ulice.

Po približne 100 – metrovom priamom úseku, ktorý bude z väčšej časti vedený popri existujúcej trase potrubia v zelenom páse, prejde trasa horúcovodu na opačnú cestnej komunikácie a bude pokračovať pozdĺž cesty v dĺžke približne 65 metrov tak, aby sa trasovanie vyhlo okružnej križovatke.

Za križovatkou trasa prejde kolmo cez Suchovskú ulicu a po 90 – stupňovom lome sa napojí na jestvujúcu šachtu.

Horúcovodný rozvod od tejto šachty smerom ďalej na Suchovskú ulicu zostane bez zmeny.

Križovanie s cestami na Ružindolskej a Suchovskej ulici sa uskutoční bezvýkopovou metódou pretláčaním pod telesom cestných komunikácií.

„Existujúce zrušené potrubie bude vo všetkých miestach, kde je to možné, vybrané zo zeme a zlikvidované. Počas realizácie stavby sa nepredpokladá vybudovanie provizórnych rozvodov. Dočasné zásobovanie dotknutých odberateľov bude realizované existujúcim rozvodom a nový sa vybuduje nezávisle na existujúcom,“ uvádza Trnavská teplárenská v podkladoch pre stavebné konanie.

Rekonštrukcia sa dotkne úseku Ružindolskej ulice:

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2017 12:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.