reklama

Trnavská teplárenská bude rekonštruovať 300-metrový úsek horúcovodu Na hlinách

Spoločnosť Trnavská teplárenská pripravuje výmenu horúcovodného potrubia Na hlinách. Modernizácia opotrebovaných potrubí si vyžiada rozkopávky a obmezenia pre obyvateľov sídliska.

Projekt je navrhnutý v úseku s celkovou dĺžkou 312 metrov. Stavebné práce sa dotknú úseku medzi šachtou, ktorá je umiestnená za Gymnáziom J. Hollého pod Okružnou ulicou, po šachtu pred obytným domom s popisným číslom Na hlinách 33.

Stavebník, teda spoločnosť Trnavská teplárenská, získal stavebné povolenie 22. októbra 2019. Dôvodom na výmenu potrebí je skutočnosť, že súčasné rozvody sú na hranici životnosti.

Stavebné práce budú pozostávať čiastočne z búracích prác s odkrývaním stropných dosiek na pôvodnom kanálovom vedení, z rozkopáviek, konečných povrchových terénnych úprav a uvedenia všetkých plôch do pôvodného stavu.


Trasa rekonštrukcie horúcovodu Na hlinách

Zdroj: Trnavská teplárenská

„Celé potrubie bude nahradené predizolovaným bezkanálovým potrubím o dimenzii DN 125, DN 100, DN 80 a DN 65 v celkovej dĺžke cca 312 metrov, inštalovaným v pôvodnej trase v zemi. V rámci rekonštrukcie nedôjde k zmene trasy pôvodného horúcovodného potrubia,“ uvádza sa v textovej časti vydaného stavebného povolenia.

Dimenzie potrubí sú podľa investora optimalizované tak, aby zodpovedali aktuálnym potrebám tepla pre napojené objekty. Predmetom rekonštrukcie bude aj demontáž existujúceho potrubia medzi šachtami.

Z pôvodných kanálových rozvodov budú odstránené stropné dosky a bočné steny kanála, nové potrubia budú osadené výškovo tak, ako sú potrubia v súčasnom stave.

Zámer rieši aj výmenu sekčných uzáverov a osadenie nových uzatváracích armatúr.

Súčasťou prác bude aj vybudovanie dočasného provizórneho prepojenia, ktoré bude funkčné až do vybudovania novej horúcovodnej prípojky.

Nové predizolované potrubia budú mať nainštalovaný systém alarmu sledujúcim stav potrubného systému.

Konkrétny termín začiatku stavebných prác zatiaľ nie je známy, obyvatelia dotknutej lokality budú o zahájení rekonštrukcie a nevyhnutných odmedzeniach s predstihom informovaní.

Dotknutá lokalita:

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2019 11:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.