reklama

Teplári prepoja dve vetvy horúcovodu, rozkopaná bude časť Podjavorinskej a Sladovníckej

Spoločnosť Trnavská teplárenská pripravuje vybudovanie horúcovodného prepojenia v lokalite ulíc Ľ. Podjavorinskej a Sladovníckej.

Projekt zabezpečí dostatočnú dodávku tepelnej energie v horúcovodnej vode do riešenej oblasti z dvoch kostrových napájačov východnej a západnej vetvy.

„Prínosom stavby je zabezpečiť hydraulickú stabilitu odberateľov tepla v centrálnej mestskej zóne a skrátiť dobu pri čiastočných alebo celozávodných predpísaných revíziách a odstávkach,“ uvádza teplárenská spoločnosť.

horucovod

Ilustračné foto

V súvislosti s realizáciou stavebných prác dôjde k viacerým rozkopávkam najmä v zeleni, pod chodníkmi a cestami.

Nové potrubie vedené z Podjavorinskej pod štvorprúdovú Sladovnícku ulicu bude riešené pretláčaním pod vozovkou, k rozkopaniu komunikácie tak nedôjde.

V rámci prvej etapy zámeru „HV prepoj DN 350 východ – západ“ je vyprojektovaná trasa s dĺžkou takmer 500 metrov.

Trasa navrhovaného prepojenia horúcovodov dimenzie DN 350 začína na ulici Podjavorinskej a pokračuje v smere na Sladovnícku.

Súčasne s pokládkou potrubia sa bude realizovať pokládka dispečerského kábla a trubky pre optický prenos údajov.

Zámer má vydané stavebné povolenie, konktrétny termín realizácie zatiaľ nie je známy.

V priebehu júla a augusta majú pokračovať aj práce na výmene horúcovodného potrubia na ulici V. Clementisa pri hoteli Inka na sídlisku Družba.

Trasovanie:
Trasa navrhovaného prepojenia horúcovodov začína v mieste dočasného zaslepenia potrubia 2 x DN 350 zadienkovaním v bode A na ulici Ľ.Podjavorinskej, odtiaľ je vedená po lomový bod L1 pod asfaltovou cestou.

Za lomom L1 bude trasa vedená po čiastočne v zelenom páse, prevažne pod asfaltovým chodníkom a cestou.

Lomový bod L2 sa nachádza v zelenom páse medzi slepou ulicou Sladovnícka a 4-prúdovou cestou na Ulici Sladovníckej. Odtiaľ je vedená súbežne s cestou po lomový bod L3 v zelenom páse.

Trasa prechádza stojiskom pre kontajnery KO.

Za L3 prechádza cez 4-prúdovú cestu Sladovnícka k lomovému bodu L4, kde budú horúcovodné potrubia vedené v oceľovej chráničke, ktoré budú vyhotovené pretláčkou pod cestou.

Od lomového bodu L4 je trasa vedená v zelenom páse pod bod L5 a ďalej v chodníku na asfaltové parkovisko cez lomový bod L5 po lomový bod L6 a L7 v zelenom páse, v ktorom bude trasa pokračovať ku koncovému bodu B tejto etapy výstavby.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júla 2014 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.